Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem elviselhetet...

Az unokatestvérem elviselhetetlen már mit tegyünk? helyesírási hibákért bocsi

Figyelt kérdés

27 éves 7éve jár a Hit Gyülekezetébe eddig nem nagyon érdekelt minket de most vagy 2éve elviselhetetlen egy utcában lakunk és mikor átjön csak az Istenről beszél ha megy a tv arra mindig beszól valamit tegnap a szüleimmel és pár barátunkal sétáltunk,beszélgettünk és odajött el kezdett prédikálni hogy Istent kell követni ez nem jo az nem jo stb a barátaink meg csak néztek hogy mivan facebookon szintén ez a témája csak

és ha valami nem úgy van ahogy akarja egyből azzal jön hogy el foksz kárhozni

Nem érdekelne ha magának lenne csak de hogy a házunkban a barátainknak prédikál

és a kapcsolatomba is beleszól hogy mit képzelek magamról hogy fogom a barátom kezét 17vagyok szerintem semmi köze hozzá


2014. jan. 28. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
"foksz" - ezért egészen biztosan elkárhozol.
2014. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen agymosott embereket el kell kerülni nagy ívben, többet nem lehet tenni.
2014. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nem lehet 3-rom házzal lakik arrébb hivatlanul is átjön
2014. jan. 28. 12:50
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

- facebookon korlátozd valahogy vagy tiltsd le

- ha át akar menni, nem kell mindig beengedni

- normálisa, higgadtan, de határozottan mindig el kell neki mondani, ha prédikálni kezd, hogy ő természetesen úgy él, ahogy ő jónak látja, ti nem szóltok bele, de cserébe ő se szóljon bele abba, hogy ti meg máshogy éltek

2014. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi
2014. jan. 28. 13:15
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne engedjétek be. Vagy mondjátok meg neki, hogy ti sem szóltok bele abba, ahogyan ő él és ő se tegye ezt, mert ti meg így akartok élni és szívesen elkárhoztok majd. valamint, ha nem tud úgy meglátogatni titeket, hogy ne említse istent állandóan, akkor kérd meg, hogy többet ne látogasson.
2014. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ismerősöm, aki /ne gyülekezetnek, inkább szektának nevezzük/ a Hit-be járt.


A 10-ed megfizetése és a többi f..ság nem tűnik föl nekik. Az a feladatuk, hogy minél több hívet vigyenek, akik így sokkal több 10-edet fognak befizetni.

Aki nem tudja, annak leírom, hogy a 10-ed mindenre vonatkozik. Fizetés, örökség, ajándék, szóval minden. Ha eladod a házad, annak is fizetheted a 10-edét az "egyháznak".


Szerintem ha szereted egy kicsit unokatesódat, keress neki segítséget, mert ebbe a baromságba tönkre fog menni, amire megjön az esze. Ne hátat fordíts neki, hanem próbáld kirángatni. Magyarázd el neki, hogy az a hit ami pénzbe kerül nem igaz, mert Isten nem tartja a markát.

2014. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mondtam neki hogy szórja oda a pénzt 30ezreket dob be a "vezetője" meg BMW-vel jár

Lehet hogy ez csúnya volt de 1x az anyjával el vittük pszichológushoz és őt is téritette semmi hatása ha meg beszél vele erről egyből "ugat" és pofoszkodik

2014. jan. 28. 14:10
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen ismerősöm igaz nem rokon, de őt se lehetett szép szóval lekoptatni. Ellenben, az ordenáré módon történő isten káromlást már nem viselte, hogy ha találkoztunk és elöjöt istennel akor én meg elkezdtem szidni őt is meg az istenét is ... aztán kb. 10 alkalomma le eset neki, hogy ez miért van azóta békén hagy ezekkel.
2014. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
majd kiderül mi lesz
2014. jan. 28. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!