Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van megbocsájthatatlan tett...

Van megbocsájthatatlan tett rokonoktól, családtagoktól?

Figyelt kérdés

Azt mondják megbocsájtani nem miattuk kell, hanem magunk miatt. Mégis sokan évek óta haragban élnek, vagy nem élnek egymás mellett...


Milyen tett az, amit nem lehet megbocsájtani egy rokonnak, családtagnak? Lopás, kisemmizés, az ilyen dolog?



2014. febr. 18. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én azt nem tudtam anyámnak megbocsátani, hogy a nevelőapám éveken keresztül zaklatott, feljelentettem, és amikor kiengedték a sittről, anyám hazaengedte és azóta is együtt élnek nagy boldogságban.
2014. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Rokonságon belül?A lopás, hazudozás, kisemmizés, ezek mindenképp.De pl van olyan rokonom, aki folyton a hülye kritikáival jön.Meguntam, azóta nem tartom velük a kapcsolatot.
2014. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Nos, nekem az volt, amikor apám egy vitás kérdésben a felesége mellé állt es azt mondta, "azt is letagadod, hogy a gyerekem vagy, változtass meg a nevedet is, kifizetem". Nekem ez megbocsáthatatlan volt. O a mai napig abba a hitbe ringatja magat, hogy igaza volt, hiába bizonyítottak mar be az ellenkezőjét neki.
2014. febr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

azért ha valamit megbocsájtok nem jelenti azt, hogy utána tartani akarom a kapcsolatot...


pl az első estében magam miatt nem bocsájtanék meg



vannak dolgok amiket nem lehet... ha bántaná a gyerekemet szándékosan valaki azt sem bocsájtanám meg sosem

2014. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Apám alkoholizmusa. Tönkretette a családot idegileg, lelkileg, több évig depressziós-szorongásos voltam miatta (14 éves koromtól 18 éves koromig), nem foglalkozott velünk, felőle akár meg is halhattunk volna, mert olyannyira nem érdekelte a családja. Sokat szenvedtünk miatta.


Én nem azért nem bocsájtom ezt meg, mert nem tudnám, hanem azért, mert nem akarom. Ez a "tudni kell megbocsájtani" egy álszent és undorító duma. Miért is kellene megbocsájtani egy olyan embernek, aki nem érdemli meg? Hogy aztán tovább tegye tönkre a másik ember életét, mondván "úgyis később megbocsájtanak"?

Ugyan már.

2014. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
Már mindenkinek mindent megbocsátottam. A felmenőknek és a lemenőknek. Az oldalágiaknak is, de azokat magasról lesz@rom mind.
2014. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Van megbocsáthatatlan tett. Attól hogy a rokonom, nem feltétlenül számíthatok rá jobban mint pl. egy igazi jó barátra. Az én rokonságom egyik felét csak a pénz érdekli és sz@rik a rokoni kapcsolatokra...sajnálom, hogy közöm van hozzájuk.
2014. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Mikor meghalt a kislányom, anyósomék leutaztak hozzánk a temetésre, és itt is maradtak pár napot. A haradik nap anyós már jókat nevetgélt, rihegett-röhögött. (Nem várom el, hogy megrendüljön az unokája halála miatt, de legalább annyi tapintatt legyen benne, hogy nem az én jelenlétemben teszi ezt.)

Aőpós meg a következővel "vigasztalt": ne búsulj, fiatalok vagytok még, lesz másik gyerek.

(34 évesen az egyetlen gyerekemet veszítettem el.)

2014. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Van.
2014. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Van. A nagynéném elvett tőlem egy olyan dolgot, amire vágytam, amit szerettem, ami kötött egy halott, általam rettentően a saját apámnál is jobban szeretett személyhez, a nagybátyámhoz. Emellé még az arcomba is röhögött, hogy mit akartam vele kezdeni. Sokaknak ez apróság, nekem nagyon sokat jelentett és nem tudom, de nem is akarom megbocsátani.
2014. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!