Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak általánosságban kérdem:...

Csak általánosságban kérdem: nem igazságtalan dolog, hogy egy agresszív iszkákos b*rom családtag 4-5 másik ember életét is megkeserítheti, vagy ha úgy vesszük, akár tönkre is teheti?

Figyelt kérdés

Hol van az igazság? Ha lopsz egy tábla csokit a boltból, megbüntetnek. Ha bliccelsz a buszon, megbüntetnek. Ha megversz valaki idegent, megbüntetnek.

De ha a feleséged vagy a gyerekeid életét teszed tönkre, azert nincs az az Isten, ami megbüntetne. Hol van az életben akkor az igazság?


2014. márc. 9. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A gyerekeket gondozásba veheti a gyámügy. A feleség pedig felnőtt ember, ő dönt, hogy akar e egy alkoholistával élni (és ennek kitenni gyerekeit). Senki sem kényszeríti rá, ezáltal büntetni se lehet.
2014. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy alkoholistát nem hagysz el,megbüteted te saját magad. Meg,sajnos a gyermeke(i)det.Egyébként:ha valakit az alkohol megfogott,soha többé el nem ereszti.Csak azért,hogy mérlegelj,érdemes-e maradni.
2014. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy a büntetés így nem azt sújtja, akit kéne.

"Senki sem kényszeríti rá, ezáltal büntetni se lehet."

Ha én kimegyek az utcára, és egy részeg autós halálra gázol, akkor ő nem kvöetett el bűnt, csak mert engem senki nem kényszerített, hogy akkor kimenjek az utcára? Nem hiszem, hogy ez így megállná a helyét.

Egyébként meg kényszer: valóban a feleséget semmi nem kényszeríti, leszámítva mondjuk az esetleges anyagi függést, mert mondjuk 2-3 gyerek után nem biztos, hogy olyan könnyen szaladgál, mint hajadonként; meg leszámítva mondjuk azt, ha nincs hová mennie, meg az esetleges egyéb lelki okokat, ami persze, nem jogi kategória... de a lelki sebek által okozott mentális sérülés nem gyógyul 8 napon belül...

De oké, a feleségnek fogjuk rá, hogy a saját döntése. És a gyerekeknek? Persze, gyámügy... csak van a családon belüli agressziónak egy elég széles tartománya, ahol a gyámügy jogilag nem tud, vagy nem is akar beavatkozni.

2014. márc. 9. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

"Ha én kimegyek az utcára, és egy részeg autós halálra gázol, akkor ő nem kvöetett el bűnt, csak mert engem senki nem kényszerített, hogy akkor kimenjek az utcára?"

Ez nem igazán értem hogyan jön ide. Ebben az esetben nem tehet az áldozat semmit, nem úgy mint az eredetileg felvetett esetben.

Anyagi rész: most erre mit írjak? Soha nem tudtam megérteni azokat a nőket akik teljesen a férfira hagyatkoznak anyagilag és képesek így szülni. Bocsánat de én az ilyeneket életképtelennek tartom, ahogy a 'lelkileg' nem tudok szabadulni a férfitól fajtát.

Felnőtt embernek a saját lábára kell állni és akkor kicsi az esélye, hogy ilyen helyzetbe nem szorul bele. Persze lehet folyamatosan kifogásokat is keresni.

2014. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Senkit sem kényszerítenek házasságban maradni, ha az apa olyan az anya meg hagyja az sem különb és igen pancser szülők együtt teszik tönkre a gyerek fiatalkorát, de emberi hülyeségre nincs mentség.
2014. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Én a nulláról kezdtem újra, egy gyerekkel, de megérte. Apuka azóta még durvábban iszik, egy percet sem tudnék már ilyen közegben eltölteni. A nyugalom és a biztonság érzet megfizethetetlen..

Csak az első lépést nehéz megtenni, a többi jön magától, és ahogy küzd az ember előre visszanyeri a lerombolt önbizalmát és önbecsülését (amit az alkesz szépen lerombol) Szó szerint kivirultam, megszépültem, megfiatalodtam! Pár éve még mosolyogni és képtelen voltam..

2014. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, választ kaptam a kérdésemre.

Jól jellemzi társadalmunkat, hogy mint az élet minden területén, itt is azt védik, aki sáros. Aki meg a sz*r alak, azt meg mindenki ezerrel védi, egy rossz szót nem szól rá, inkább ostorozza az áldozatot.

Érdekes, hogy a jelen felvázolt helyzetben hogyhogy senki egy rossz szót nem mondott a bántalmazó félre? Tényleg ez már ahhoz hasonlítható, mint ha még egy késeléses bűncselekményben az áldozatot rónák meg, hogy hát miért nem futott el?

Meg persze, a bántalmazott, lelki ronccsá tett gyermek miért nem költözik el 10 évesen, igaz? Az is az ő hibája.

Csak remélni merem, hogy valamikor a jövőben egy kicsit értelmesebbé válik a társadalmunk, legalább annak tekintetében, hogy ne mindig mindenhol a bűnöst védjék.

2014. márc. 11. 14:54
 8/9 anonim válasza:
100%

Ne húzd fel magad, haver! A szíved mélyén te is tudod, hogy igazad van. Pár unempatikus kötsög miatt ne mérgelődj!

Ha megtapasztalták volna, milyen érzelmi terrorban élni, nem így nyilatkoznának. De mit vársz olyanoktól, akik azt se tudják, mi az, sőt, lehet, hogy maguk is - ahogy te fogalmaztál - sárosak.

2014. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok.. én teljes mértékben átérzem a problémádat! Engem is dühített, hogy az áldozatnak kell elhagyni az ingatlant és minden ingóságot, ahhoz hogy "szabaduljon". Sajnos jogilag még mindig nem vagyunk kellőképpen levédve. De ha nem veszed a bátorságod és lépsz, akkor tényleg tönkre fog tenni teljesen és a gyerekeidet is. Akár anya otthonba, vagy szülőkhöz, barátnőhöz, de menni kell!
2014. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!