Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Testvéretek gyerekeinek...

Testvéretek gyerekeinek (unokahug v. unokaöccs v. keresztgyerek) mennyi idős koráig vetettek ajándékot/adtatok penzt karácsonyra, névnapra, szülinapra stb?

Figyelt kérdés
Nővéremnek van két gyereke, 14 és 20 évesek. Az idősebbik nemrég kezdett el dolgozni, eddig tanult. Születése óta minden ünnepre kapott tőlem nagyobb ajándékot, az utóbbi időben inkább pénzt, hogy ő döntse el mit vesz rajta. Mivel mostmár dolgozik, felmerült bennem a gondolat, hogy mar nem kene adni, helyette elég mondjuk egy virág v. valami apróság. Lassan neki is csaladja lesz, egyszer abba kell hagyni, mert akkor elete vegeig ez lesz. Jó módban élünk, tehát nem vág földhöz 10-20 ezer forint alkalmanként, és az unokahugom is megérdemli, mert rendes lány, szereny, és a munkahelyen sem keres olyan sokat. Viszont én ennyi idősen furán vettem volna a keresztanyamtol ha pénzt ad mikor mar dolgoztam. Az öccse meg 14 éves, neki természetesen adnánk továbbra is, amíg tanul. Mit gondolatok erről? Ti meddig adatok pénzt, ajándékot, (ha adatok)?
2014. ápr. 14. 13:18
 1/8 A kérdező kommentje:
*gondoltok, * adtatok bocs az elírásért
2014. ápr. 14. 13:22
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a 23. szülinapomra is kaptam ajándékot a nagyszülőktől, tesómtól stb.

Az unokahúgom 8 éves, ha megtehetem, fogok adni neki minden alkalomkor valamit, mert szeretem. :)

2014. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó, hogy nem szeretem, de meddig szokás adni?

Ha az unokahugod 25 éves dolgozó nő lesz, akkor is adsz neki pénzt/nagy ajándékot szülinapjára?

Természetesen továbbra is kapna valamit, akárcsak a nővérem is kap tolem névnapra, szulinapra apróságot. Mi nem esünk túlzásokba ajándékozási ügyekben, csak a gyerekeknek vettünk nagyobb ajándékot, de az unokahugom mostmar nem gyerek.

2014. ápr. 14. 13:48
 4/8 anonim ***** válasza:

édesanyámbol indulok ki, ö addig adott pénzt, ameddig a keresztlánya nem dolgozott. mivel már dolgozik, ráadásul többet keres, mint anyum, igy már kicsit fura is lenne. igy jo pár éve, már csak jelképes ajándékokat ad neki.

másik unokatestvéremmel (aki szintén a keresztlánya) ugyanez a helyzet, a lány dolgozik 23 éves, ö jelképes ajándékot kap, az öccse, aki 13, ö kap valami kis ajándékot és minimális pénzt (nem 10-20 ezreket, hanem 2-3 ezret).

2014. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, én is igy kaptam ajándékot, ameddig tanultam, kaptam pént. késöbb csak kisebb ajándékot. nekem már az is kellemetlen, ha anya, vagy a nagymamám akar pénzt adni Karácsonyra, születésnapra...
2014. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk a középsulis ballagás vagy a diplomaosztó ha nappalis a vége.
2014. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs anyagi akadálya akkor adj neki is ajándékot, az ajándéknak mindenki örül, mert az a szeretetet is kifejezi, esetleg ne pénzt adj, hanem valami emléket, könyvet, vagy kérdezd meg mire lenne szüksége és menjetek el együtt megvásárolni az jó emlék marad mind a kettőtökben. Kis vásárlás, pl egy szép cipő, közben megállni egy kávéra, egy ebédre.. Én biztos vennék mindig ajándékot, ameddig élnék.
2014. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem addig adj neki,amíg nem rendelkezik önálló keresettel,vagyis tanul.
2015. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!