Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van a családodban, rokonságodb...

Van a családodban, rokonságodban, ismerőseid között antiszociális személyiségzavaros (pszichopata) ember? Milyen a kapcsolatod vele, hogyan él?

Figyelt kérdés

2014. máj. 5. 03:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
24%
Pont én, bár nem vagyok pszichopata, csak inkább érzéketlen és antiszociális. Na meg anyám, bár ő bipoláris depressziós, szóval kívülállóként nem látom magamat, csak mások elmondása ill. a belsőm alapján van képem magamról.
2014. máj. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
42%
Van.Semmilyen.
2014. máj. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%

Az antiszociális személyiségzavar még nem pszichopátia, csak szociopátia. Ma már árnyaltabb a besorolás.


Egyébként van, és nincs vele kapcsolatom.

2014. máj. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
32%
Akkor én pszichopata vagyok? Ember olvass már utána!! Egyébként megfelelő kezeléssel észre sem vennéd.
2014. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%

A párom ötéves kislánya szociopata.

Ugyan ő még kicsi, így kívülállóként nem könnyű észrevenni rajta, de egy kis terrorista a csaj, nincs egy barátja se, mindenki utálja az oviban. Később ebből még óriási gondok lesznek.

2014. máj. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
De most igazi pszichopatákról beszélünk, akiket diagnosztizáltak, nem? Nem csak arra, akire rámondod, meg aki szereti magára húzni ezt.
2014. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Igen, én igazi, diagnosztizált pszichopatára gondolok.
2014. máj. 5. 12:13
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező: hiába pontozol le, attól még igazam van.


Még egyszer elmondom: a VALÓDI pszichopata nem egyenlő az antiszociális személyiségzavaros emberrel, mert ez utóbbi CSAK szociopata, addig, amíg ember élete ellen nem támad.


Pszichopata és pszichopata között is van különbség. És ne diagmosztizáljuk magunkat, sem más laikus ismerősünket, jó? Hagyjuk ezt a szakemberekre, ez a dolguk!

2014. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"És ne diagmosztizáljuk magunkat, sem más laikus ismerősünket, jó?"


Ismétlem: diagnosztizált személyiségzavarosról beszéltem, nem laikusok által annak véltről. Jó? :)

2014. máj. 5. 14:26
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó, ne nagyon oszd az észt, mert fogalmad sincs még arról sem, mit jelent a két fogalom.

Pont a pszichopata a "rosszabb" állapot, ugyanis ő nem tud beilleszkedni a társadalomba, míg a szociopatának vannak kapcsolatai. Tulajdonképpen pedig nincs igazán különbség a két állapot között, egyesek szerint a pszichopata genetikailag ilyen, a szociopatát a körülményei teszik azzá, ami. Sokak szerint pedig a szociopata olyan pszichopata, akinél a törvénnyel és a társadalmi szabályokkal való szembehelyezkedés dominál.Amúgy a két állapot az antoszociális személyiségzavar egy-egy altípusa.


Amúgy szocio/pszichopatával egy módon lehet jól kijönni: nagyon domináns vagy, mindig előtted kell lennie, hogy számára nem léteznek érzelmek, így könnyebben elkerülheted, hogy manipuláljon. Soha ne próbálj meg érzelmileg hatni rá, mindig racionálisan, tényekkel érvelj! És ne bízz meg benne, csak ha a dologhoz neki is érdeke fűződik. Egy ilyen ember soha nem lesz a barátod, de tarthatsz vele sajátos kapcsolatot, ami mindkettőtöknek javára válhat.

Az emberek nagy része alapjáraton túl érzelgős, hajlandó érzelmileg döntéseket hozni és érzelmi alapon akar hatni a másikra. Ezért nem tudnak mit kezdeni egy pszichopatával.

Szerintem a hüllőtulajdonosok előnyben vannak - nekem például kígyóm van -, mert ők is hasonlóan működnek.

Hozzá lehet szoktatni az emberi készhez, gyönyörű állat (a maga nemében), tekintélyt parancsoló, sokakban félelmet keltő. Simogathatod, magadra engedheted, nem fog bántani. De szeretni sem fog soha!

2014. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!