Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógornőm mindig csak a gyerekr...

Sógornőm mindig csak a gyerekről beszél. Meg fog ez változni?

Figyelt kérdés

5 éves gyerek, ha megyünk hozzájuk, semmi más témája nincs. Alapvetően kedves nő, de miért nem veszi észre magát vajon? Mint aki teljesen el van zombisodva. Nem sértegetni akarom az anyukákat, de valljuk meg, valóban nem minden édesanya ilyen.


Egy fiatal gyerektelen nőnek, amikor már harmadjára hallja csak aznap, hogy milyen sz.rt a gyerek, az érthető módon nem releváns információ. És ez valakinek nem alap... Az én életem nem az ő gyereke körül forog. Mondani semmit nem lehet neki, mert besérül (szülők meg pláne) és én vagyok a bunkó.



2014. jún. 12. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell állandóan együtt lennetek. Abban a kis időben meg bírd ki. Egyébként honnan gondolod, hogy amit Te mondasz, az mindenki számára érdekes lehet?


Ne érts félre, nekem sincs gyerekem és van egy csomó ismerősöm, akinek viszont van. Akkor megyek hozzájuk, mikor úgy érzem, hogy most nem idegesít sem a gyerek téma sem pedig a gyerek zsivaj.

Ha úgy érzem, hogy most erre nem vagyok kíváncsi, akkor meg nem megyek...ennyi

2014. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Besérül, ez jó. :D

Neked muszáj menni? Vagy akkor is megsértődik? Ha mondtad már neki, de ezt figyelmen kívül hagyja, akkor mást nagyon nem tudsz tenni, max. kibírod azt az időt, amíg náluk vagy.

2014. jún. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
visszament a sógornőd dolgozni? vagy otthon van?
2014. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De ezek szerint nincs élete a gyerek mellet? Tehát ez teszi ki minden idejét? Magánélet, társasági élet, barátok? Lehet a férje nem segít és besokallt és nincs kivel megosztania?
2014. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a gyerek tölti ki az életét. Témát próbáltál váltani?
2014. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Én elhiszem ,hogy zavaró ... Amikor mentek ,dobj fel te témát ,mesélj neki hol voltatok ,mit terveztek .. Én is anyuka vagyok ,de nem ŐSANYA .Amikor találkozunk a barátnőmmel és a (szintén)5 éves kisfiával ,valamint természetesen velünk van az én 3.-os kislányom ,,,akkor sem a gyereknevelés a téma . Elmegyünk pl. a Margitszigetre vagy egy jó játszótérre a gyerekekkel ahol ők játszanak ,mi meg jól kidumáljuk magunkat.Attól ,hogy családja van valakinek szerintem sem kell 0-24 -ben kizárólag a gyereknevelésen agyalni .
2014. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos a gyerek tölti ki az életét. Elhiszem, hogy egy idő után már unalmas. Próbálj témát váltani, tereld más irányba a beszélgetést. Vagy bírd ki, ameddig nála vagytok.
2014. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Kérdezd meg mi volt a munkahelyén vagyis tereld el a szót akár látványosan is.


Meséld el te is milyent szartál reggel neki.

2014. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az lehet a dolog mögött,amit az előző válaszolók is leírtak,vagyis hogy a gyereknevelés tölti ki a mindennapjait.Nem tudom,mennyire próbálkoztál más témát feldobni,vagy elhívni őt valamerre kettesben,mondjuk egy fagyira,vagy kávézni.Viszont muszáj valahol tolerálnod ezt az úgymond hibáját addig,míg vele vagy.Ha semmi nem segít,akkor ritkábban látogasd,nem kell ürügy,egyszerűen nem érsz rá,és pont.
2014. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, valószínűleg semmi más nem történik vele, nincs miről mesélnie, csak erről tud.

Próbálj meg felhozni olyan témákat, amikről tudod, hogy érdeklik és beszélgess vele arról. Esetleg néha hívd el ide-oda kikapcsolódni gyerek nélkül.

Vagy pedig elfogadod, hogy ő ilyen és kibírod azt a pár órát, amíg náluk vagytok.

2014. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!