Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Arra lennek kivancsi, hogy az...

Arra lennek kivancsi, hogy az en edesanyam unokatestverenek a lanya (16) milyen rokonsagban all velem?

Figyelt kérdés

Nos... megtetszett a lany, es nem tudom hogy ez mennyire lenne "verfertozo" - vagy hogy is mondjak.. - ha rahajtanek, vagy esetleg osszejonnenk, tehat emiatt kerdezem. Egyebkent kb. 5 evente - akkor is kb. csak Karacsonykor - talalkozunk a csaladjaval. A lanyt meg esetleg latom a buszon, de meg koszono viszonyban sem vagyunk, de joba vagyunk, ugy ertem semmi rossz nincs koztunk, csak valahogy nem beszelunk.

(Utana neztem Wikipedian ilyen rokoni kapcsolatoknak de nem talaltam ilyen osszefuggest) 16/F



2014. júl. 7. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Másod unokatestvéred. Elég közeli rokon.

Keress mást.

2014. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyud első unokatestvérének a lányáról van szó, akkor ő a te másodunokatestvéred.
2014. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha pedig anyukamnak masodunokatestvere? Csak mert ebben nem vagyok biztos.
2014. júl. 7. 20:08
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád első unokatestvére, akkor a lánya a másodunokatestvéred. Ha anyukád másodunokatestvéréről van szó, akkor pedig a lánya a harmadunokatestvéred. Szerintem ne erőltesd a dolgot...akkor is a rokonod, ha csak ritkán látod.
2014. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Itt egy cikk erről: [link]

Amúgy pedig másodunokatestvér, és vérfertőzés, lehetne beteg gyereketek.

2014. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy elsőfokú unokatestvérig bezárólag nevezzük vérfertőzésnek, és addig van számottevő esély arra, hogy egy terhességből beteg gyermek születik. Lehet, hogy én tudom rosszul.

De azt is vedd bele, hogy ha te ezen még túl is teszed magad (mármint a rokoni kapcsolaton), a lány nem biztos, hogy így állna hozzá.

Szerintem felejtős.

2014. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Még fiatalok vagytok, nyilván nem házasságban, gyerekben gondolkodtok. Lehet, hogy botrányosnak találjátok majd, amit írok, de én azt mondom: miért ne? Második unokatesóval összeházasodni genetikai szempontból nem gáz.


Max. azon lehet megbotránkozni, hogy jaj, de mégis rokonok. Főleg akkor, ha tartjátok is a rokonságot, hiába vagytok távoli rokonok. Lehet, hogy a család felháborodna ezen.


De hogyha nem tartjátok (márpedig úgy veszem ki, hogy nem), akkor szerintem lehet próbálkozni.


Nekem az ilyen távoli rokonok kb. vadidegen emberek (nem is ismerem egy csomó másod-unokatesómat, sokadfokúakat meg pláne nem). Ha találkoznék egy olyan pasival, akivel kölcsönösen szimpatikusak vagyunk, működne a dolog, kövezzetek meg, de én nem utasítanám el csupán azért, mert valahányadik (jó, elsőfokú ne legyen) unokatestvérem.


Sok szerencsét, kérdező!


29/N

2014. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: amit az 5-ös idézett, abban arról van szó, hogy elsőfokú rokonok (ez azt jelenti, hogy a testvérem gyereke) közötti házasságkötés gázos. Hát az szerintem is, ez ellen már csak pszichológiai okokból én is tiltakoznék.


De mondom, a másodfokú unokatestvérek már elég távoli rokonok, ezt maga Czeizel is írja, azzal nincs probléma.


Csak érdekességként mondom, hogy egy, az apám szülőfalujabeli orvos is egy elsőfokú unokatestvérét vette feleségül (igaz, nem nagyon verték nagydobra a faluban, mert azért eléggé megszólták volna érte). Nem tudok róla, hogy beteg gyerekük lett volna.


Mondjuk elsőfokú unokatesóhoz azért már nem mennék hozzá személy szerint, az már túl közeli.

2014. júl. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Masodunokatestver.

Alapszabaly: mostohatestverrel, tavoli rokonnal, szomszeddal, szulok ismeroseinek gyerekevel nem kezdunk!


Keress mast, ebbol kizarolag bonyodalmak lesznek.

2014. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szóval nem vagytok köszönőviszonyban, de jóban vagytok. Ahha

Én már ezen fennakadtam.

Nem túl logikus.

Szerintem amúgy elég gáz.

2014. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!