Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagy dilemmában vagyok! Válok...

Nagy dilemmában vagyok! Válok a férjemtől, ami nem csak lelkileg, de anyagilag is eléggé megvisel. Anyukám és a párja maximálisan mellettem állnak, és megkérdeztek, hogy nem szeretnék-e a kisfiammal az ő házukba költözni. Menjek vagy ne?

Figyelt kérdés
Mennék is meg nem is, nagyon sok érv szól mellette, közel van az ovi, a munkahelyem, megspórolnám az albérletet, a rezsit, anyu sokat segít amúgy is a kisfiammal kapcsolatban, vigyáz rá, nagyon szeretik egymást, ráadásul nekem is sokkal könnyebb lenne így elszakadnom a férjemtől. Egyedül az aggaszt, hogy a közel 4 éves gyerekemnek ez jó lenne-e?! Akinek van tapasztalata, írjon!

#válás #gyereknevelés #szülőkhöz hazaköltés
2014. júl. 21. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Próbáld meg. Nekünk nem jött be az egyutt éles, anyám mindenbe beleszólt, igy nem sokáig tartott. Ha nem megy, menni kell albérletbe,
2014. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha jó a viszony köztetek, nem mentek egymás idegeire, akkor miért ne? A kisfiadnak is jobb lesz, ha körül lesz véve olyan emberekkel, akik szeretik és bízhat bennük.
2014. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Ne ess ebbe a csapdaba! Eloszor is ez csak egy kerulout, masodszor tele van kenyes ponttal.

Az elejen oke, de ha megszokod ezt a helyzetet, nagyon konnyen beleragadhatsz es nem fogsz tovabb lepni, ami viszont mar a szuleidnek is elobb utobb kenyelmetlen kezd lenni, meg ha nem is mondjak. A fiadnak sem egeszseges es neked sem.

Legyel most eros, szoritsd ossze a fogad (es a nadragszijjat, barmilyen nehez is), menj alberletbe, sokkal konnyebben tovabb tudsz lepni, nem kenyelmesedsz el, nem hagyod el magad. Halas leszel magadnak erte!!!!!!!

A szuleid tudnak segiteni ha kell, vigyazhatnak hosszabb idokre a gyerekedre, esetleg az alberletbe is beszallhatnak, fozhetnek neked, amit te fagyasztva elviszel, hogy az elejen ezzel se legyen gond.

Ha a konnyebb utra menekulsz, ezerszer gyotredelmesebb lesz tovabb lepned, ha egyatalan sikerul. Ne tegyel keresztbe magadnak, nem erdemled meg!

Elnezest ha durva voltam, de egy kozeli ismerosom pont ugyanilyen helyzetben dontott a szulei lakasa mellett. Mondanom sem kell, de a szuleivel is haragban vallt el, most alberletet keres. Es elment 5 eve. Annak ellenére, hogy csodasan indult minden.

2014. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon nagyszülőfüggő. Az én anyai nagymamámmal nem lehetett együtt élni, de az apai nagymamámmal például remekül. Szerintem is próbáld ki, a gyereknek is jobb lesz, ha amikor anya durcás (mert igen. Lesznek nagyon nehéz pillanatok, amikor akaratlanul a gyereket üvöltöd le, pedig csak a férjedre haragszol. Tudom, végigcsináltam anyukámmal), akkor ott van valaki mellettetek, aki megmondja a gyereknek is, neked is, hogy túllőttél a célon.
2014. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem átmeneti megoldásnak nagyon jó. Ha jó a viszony a szülőkkel, tudnának önálló felnőttként kezelni, és nem akarnák minden ponton megmondani, hogy mit kellene csinálnod (főleg gyereknevelés szempontjából), és támogatnának abban, hogy talpra állj, új életet kezdj, akkor nyugodt szívvel költöznék hozzájuk.


Egy próbát megér. Legalább összeszeded magad anyagilag és segítenek a gyerkőc körüli teendőkben is.

Én úgy gondolom, hogy a gyereknek az csak jó, ha kettővel több olyan ember veszi körül, aki szereti.

Az én fiam is négy éves, és annyira szeret a mamáéknál aludni, hogy 3 nap után alig tudjuk hazahozni. Mert nyár van, és ő most nyaral.


Egy esetben lenne káros a kisgyerek számára ez a felállás, ha vita lenne közted és anyukádék között a gyerekneveléssel kapcsolatban. PL. egyikőtök megengedi azt amit a másik nem, vagy fontosabb dolgokban nem értenétek egyet. Akkor ezt a gyerek is megérzi, de egyébként semmi baj nincs vele.


És ha tényleg szeretnél majd továbblépni, meg új párkapcsolatot később, akkor nem hiszem, hogy "beleragadnál" a helyzetben.

2014. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán megengedi az apa hogy elvid a gyereket? Mert engedélye nélkül amíg- nincs itélet nem változtathatód meg a gyerek lakcímét.
2014. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Beleragadni tuti nem fogok, annál sokkal jobban ismerem magam. Megengedi-e az apja, aki alkoholista és tőle épp éhen halhatna a gyereke? Leszarom, amúgy a hivatalos állandó lakcíme a kisfiamnak is meg nekem is az anyuéké, szóval pont nem változtatok semmin.
2014. júl. 21. 12:32
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Oké kérdező csak a leszarom pont visszacsaphatna gyerekelhelyezéskor azért írtam.
2014. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradtak az "ellene" érvek. Miért lenne rossz a gyereknek a nagyszüleivel, akiket szeret?
2014. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre teljesen jó megoldás,míg nem tudsz belekezdeni egy új,önálló életbe.Legalábbis szerintem semmit sem vesztesz,ha megpróbálod.
2014. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!