Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elég kellemetlen a helyzet,...

Elég kellemetlen a helyzet, mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Barátnőm lett a gyerekem keresztanyja. Nem volt barátja így keresztapja nem lett a babának. Majd ha férjhez megy akkor lesz keresztapa is(hiába, hogy ő nem tartotta a keresztvíz alá).

De a barátnőm összejött a volt párommal.

Vagyis nem is igazán párom mert csak 2-3 alkalommal találkoztunk, de otthagytam őt a gyermekem apjáért.

De most ha ők összeházasodnak akkor elvileg a férfi lenne a kisfiú keresztapja. És ha barátnőméknek is jön a baba akkor elvileg én és párom lennénk a keresztszülők.

Számomra ez így elég kellemetlen. Vagy csak én reagálom túl?

Barátnőmnek meg ugye nem mondhatom, hogy szakítson a pasival...


2014. nov. 6. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Túl reagálod .. Egyébként ,az csak egy dolog ,hogy barátnőd a keresztanya ..nem kötelező ,hogy neki a párja legyen a keresztapa .Nekünk lányomnak én legjobb barátnőm a keresztanyja ,keresztapja meg párom legjobb barátja .. A keresztszülők egymást alig ismerik .
2014. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem lesz attól a keresztapja, ha összejött a férfival. én a keresztanyja vagyok egy kisgyereknek, és a keresztapja egy olyan valaki, akit előtte nem is ismertem. namost ha én megházasodok vagy a keresztapa megházasodik, attól nem lesz 4 keresztszülője a gyereknek.

A másik dolog az, hogy nem kell viszont-keresztszülőnek lenni.

Nem kell idióta szokásokat követni.

olyan helyzetben vállald el a keresztszülőséget, ami neked is jó.

amúgy sem kell az egészet komolyan venni. az én keresztanyámat minimum 15 éve nem láttam.

ha kell, meg is szakíthatod velük a kapcsolatot.

de különben sem biztos, hogy összeházasodnak.

így a semmin idegeskedsz fölöslegesen. foglalkozz inkább a gyermekeddel meg a férjeddel, arra használd az energiáidat.

2014. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-3 randi után nem a pasid :-DDDD

pláne nem az exed - még akkor sem ha volt szex

könyveld el alkalmi kalandnak a dolgot


am meg felesleges ezen gondolkodnod

és szerintem te pörgőd túl a témát

örülj h megtalálták egymást és nem szólj bele

2014. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennétek ti a keresztszülők?

Egyébként ismét egy olyan kérdés, hogy ha nincs semmi probléma csináljunk magunknak.

2014. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyám. Mióta az a keresztapa, aki a kereszt anyuka párja lesz? :D :D :D Az lesz a keresztapa, akit felkértek a keresztelőre. Ne mond már, hogy ezt nem tudjátok, ha túl vagytok rajta, és erről a keresztelő pap nem tájékoztatott benneteket?!

Egyébként eléggé nevetséges kérdés, és amilyen élhetet élhetsz nem akarom elhinni, hogy neked ez a téma ilyen fontos legyen!

2014. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5ös vagyok: még ha mélyen vallásos és gyakorló hívő lennél, akkor megérteném!
2014. nov. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mert mi így egyeztünk meg annak idején barátnőmmel.

Nem lesz keresztapa, csak majd ha lesz férje. És a férjt fogja keresztapának hívni.

Másik egyezség, hogy majd visszahív keresztszülőnek hogyha neki lesz baba.

De így lehet nem lesz belőle semmi.

De azért köszi a válaszokat és megint én reagáltam túl egy problémát...

2014. nov. 6. 11:33
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem megegyezes kerdese, marmint, hogy ha meghazasodik a baratnod akkor a ferje lesz a keresztapa. Vagy tartatok megegy keresztelot, vagy hogy gondoltatok? Ugy erzem a mondataidbol, hogy nalatok csak divatbol volt a keresztelo, semmi vallasi tartalom nem volt mogotte. Ugyhogy ez ennyit is er. Szanalmas ez az egesz bohockodas.
2014. nov. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlreagáltad kicsit, kérdező. Már miért lenne kötelező a keresztanya férjének lenni a keresztapának, pláne ha a keresztelő után ment mondjuk hozzá? A mi családunk elég vallásos, a keresztanyám hajadon és valószínűleg az is marad, nekem az ő öccse lett a keresztapám. Igaz, azóta az öccsének lett felesége (sajna már el is vált azóta), de amikor eljöttem hozzám a felesége sem volt fennakadva azon, hogy most akkor ő mi, keresztanya?? Csak eljött, mert jóban voltunk, de a keresztanyám továbbra is a keresztapán nővére volt.
2014. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Épp ellenkezőleg. Vallásosak vagyunk.

De annak sem lett volna értelme, ho

2014. nov. 6. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!