Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudnám elfogadni a...

Hogyan tudnám elfogadni a barátom szüleit?

Figyelt kérdés

Ez az első kapcsolatom, szóval nincs sok tapasztalatom a párkapcsolatok terén. A barátommal mindketten 19 évesek vagyunk, és sajnos egyre több gond van a szüleivel. Az édesapja 14 évvel ezelőtt hunyt el, az anyukája ezután összejött a korábbi barátjával, most együtt élnek. Anyukája és "nevelőapukája" a szomszéd városban laknak, mert a férfinek ott van kertesháza, a mi városunkban pedig az anyukájának és barátomnak van lakásuk (apuka rájuk hagyta fele-fele arányban). A probléma az, hogy a barátommal úgy beszélnek, bánnak mint egy kutyával. Alapból "csúnyán" beszélnek vele, nem "kérős" hangsúlyban, hanem alapvetően "parancsoló" hangnemben szólnak már hozzá, hát még ha valamiért mérgesek, akkor még rosszabb. Szegénykém azt mondja, hogy neki ez a normális, mert ebben nőtt fel, de ahogy elmesélem hogy pl nem kéne ráripekodni azért mert nem azonnal viszi ki a szemetet hanem befejez egy cikket, így ő is érzi hogy ennek nem így kéne lennie, de ő ebben nőtt fel és már nem zavarja.

Nem törődnek vele kellőképp. A segítséget elvárják, de ők nem nyújtanak. Ez azt jelenti, hogy a barátom mindent oldjon meg egyedül. Elég rossz az anyagi helyzetük, és volt olyan hogy a barátom úgy jött ebbe a városba ahol van a lakásuk meg én, hogy nem volt pénze, de otthonról sem merte elhozni az ennivalót hogy maradjon az otthoniaknak. Itt volt 3-4 napot a barátom, és az anyja látta hogy nem hozott el ételt, tudja hogy nincs pénze, és meg se fordul a fejében hogy "gyerekem, volt mit enned? ne vigyek valamit?"

Ha itt van, akkor miért nincs otthon, mikor megy már haza, mért van itt olyan sokat.

Ha hazamegy, akkor minek van ott, miért nem csinál valamit vagy megy el valahova.

A barátom ment volna továbbtanulni rendőrnek, de a szeme nem jó, úgy volt hogy lesz műtétje és akkor mehet jövőre rendőrnek - amíg így volt, addig minden rendben volt, anyuka: nem kell aggódni, ne törődj a munkával se semmivel csak arra koncentrálj hogy a műtét jó legyen. Végül kiderült hogy a műtét nem lehetséges pár dolog miatt és pár év múlva menjen vissza. Mióta ez kiderül anyuka: mi az hogy még nincsen munkád?? Mert a barátom öröksége elfogyott (az a része ami nincs lekötve). Miért nem dolgozik, mi az hogy 2 hónap alatt még nem talált munkát - közben napi 3-4 helyre küld önéletrajzot/telefonál. Közben az anyukája korábban 3 évig volt munkanélküli, nem talált munkát, és most közmunkaprogramban van. A barátomnak az apai nagymamájától van egy kis öröksége, aminek a nagyrésze már "elúszott" mert az anyukája mindig elkért belőle x összeget havonta hogy fizessen mindent. Munkakeresésben sem segítik, az anyuka pont a rendőrségen dolgozik közmunkásként, és most hétvégén kiderült, hogy amúgy a főnök már egy ideje panaszkodik hogy több ember kell és jelentkezheten a barátom - nem jutott volna hamarabb eszébe, mikor tudja hogy nincs pénz és nem talál a gyerek munkát.

Továbbá ki lett jelentve, hogy ha a barátom elmegy tanulni (Pestre a rendészeti szakközépbe), akkor még egy éhes szájjal kevesebb lesz, mert akkor már rá nem kell semmit se fizetni. Nem azt mondom hogy utaljanak neki minden hónapban 30 ezreket, hanem hogy legalább a szándék legyen meg, hogy támogassák őt, de nincsen, ha elmegy akkor majd ő éli világát és nem kell rá többet költeni az anyukának. (Ugyan ez van jelenleg a barátom bátyjával, Szegeden tanul egyetemen és nulla támogatás a szülőktől.)

Szóval a lényeg: semmin sem jó nekik amit a barátom csinál, nem támogatják, segítik, de ők elvárják hogy a barátom adja haza a pénzt. Nekem egyszerűen fáj látni, hallani, ahogy beszélnek vele, ahogy bánnak vele. Rossz azt látni, hogy az anyukája ilyen "képmutató" (gondolok arra hogy 3 évig nem dolgozott, most a fia 2 hónapja nem talál munkát és számonkéri hogy mi az hogy eddig még nem sikerült neki), hogy még a támogatás szikrája is hiányzik. + kiderült még, hogy abban a 3 évben míg munkanélküli volt, azért nem erőlködött annyira dolgozni, mert ment a 2 gyerek (barátom és bátyja) után a családi pótlék és az árvaellátás amiből egész jól meg tudtak élni. Most is inkább nyomorog a közmunkás fizetésből és kér "kiegészítést" a gyerekeitől minthogy rendes munka után nézzen - millió munkát találtam az anyukának is mióta próbálok a barátomnak segíteni állást találni, de egyre nem ment még el jelentkezést/CV-t leadni/nem hívott fel. Egyszerűen elborzadok attól, hogy ennyire csúnyán viselkedik a barátommal, hogy nem is akarja támogatni, segíteni, de visszafele ezt elvárja.

Ezt mind csak azért írtam le, hogy hogy tudnám mindezek ellenére is elfogadni a barátom szüleit? Szeretem a barátomat tényleg, de közben nagyon fáj és dühít hogy ilyen bánásmódban részesül, épp ezért sokszor vagyok mérges a szüleire. Mit tehetnék??



2014. nov. 23. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van, nem kell szeretned. Nem kell odajárnod, max. ritkán.


Nekem dettó ugyanez, mostohaanyám volt ilyen. A barátom alapból nyugodt ember, de durván ki tudott akadni a nőre, amiért megalázott, mikor csomót bőgtem, hogy már megint miket mondott, csinált, vagy nem mehetek koncertre, mert haza kell mennem (24 évesen).


Utálja őt, nem is beszélget vele, vagy csak nagyon távolság tartóan. Te sem tudsz mást tenni, sajnos a párod hlye ősöket fogott ki. Légy mellette, ne piszkáld, segítsd.

2014. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell elfogadnod őket egyáltalán, sőt, ha van/lesz rá lehetőséged, ragadd ki ebből a barátodat, mert ez nem normális így. Nem mondom azt, hogy szakítsd el az anyjától, de legyen egy kellő távolság. Már csak azért is, mert ha pl. hosszú távon együtt maradtok, lesz gyereketek, akkor ezeket fogja párod is alkalmazni, és nem azért, mert ő is olyan, mint az anyja, hanem pont azért - ahogy mondtad is - mert őt ezek a rossz szokások nem zavarják, neki ez a természetes.

Egyébként 20 éves vagyok, párommal 5 éve vagyunk együtt, és az ő szülei sem minta szülők (...), viszont ő szerencsére nem tanulta el a rossz szokásokat, hanem pont hogy azokból tanult és az ellentéteit vallja. Mostmár lassan egy hónapja együtt élünk, csak ketten, nincs gyomoridege a szüleitől, minden jobb.

Úgyhogy én ezt tudom neked javasolni, hogy minél hamarabb szakadjatok ki abból a közegből, nehogy még téged is beszippantson. Nem hogy nem kell, NEM SZABAD ehhez a hozzáálláshoz alkalmazkodni.

Sok sikert!

2014. nov. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen embereket meg se próbálnék elfogadni. Amint lehetőség van rá meló, költözés aztán el lennének felejtve. Ezt a nő túlzással se lehet mondani anyának. Aztán amikor megöregszik és neki kéne a támogatás ugyanannyit kapna vissza amennyit adott.
2014. nov. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak úgy érzem, hogy a részemről érkező ellenszenv árt a kapcsolatunknak! Ha bajom van, a barátom rögötn észreveszi azt, egyszerűen nem tudom megjátszani hogy minden rendben. Amíg nem beszélem meg vele, addig "látható rajtam" hogy valami baj van... már többször volt olyan, hogy az anyukáját "szidtam" - elmondtam a barátomnak hogy ez így nem jó, hogy így bánnak vele, ilyenek vele, stb. És ő ezt érti is hogy engem miért zavar. De neki attól még rossz érzés, hogy én így érzek a szüleivel kapcsolatban. Ő egyszer volt mérges az én anyukámra, de akkor az nekem is rosszul esett, nem akartam hogy így érezzen vele kapcsolatban. Ráadásul, tudom hogy rossz érzés egy szerettemet a másik szerettemet hallani "fikázni". Persze a negatív véleményem mellett mindig elmondom hogy biztos nagyon szereti őt az anyukája és azért próbál magához mérten mindent megadni gondolom, meg így akarja őt önállóságra nevelni, de ez nem "teszi jóvá" a sok negatívumot amit mondok/érzékeltetek.
2014. nov. 23. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!