Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vannak kibírhatatlan rokonaitok?

Vannak kibírhatatlan rokonaitok?

Figyelt kérdés

Nálunk apám öccse.

Iszonyat idegesítő, buta, röhög mindenen, de semmihez sem tud normális hangnemben hozzászólni, osztja az észt arról, hogy milyen a jó párkapcsolat, mikor őt már kb a 4. nő rakta lapátra, azt hiszi mindent tud és mindenhez ért. Már nagyon irritál az is, amikor megszólal, mert a szó szoros értelmében ömlik a szenny a szájából.


És hiába szervezek magamnak programokat, ünnepekkor muszáj vele találkozni, és néha hozzánk is szokott jönni.


Nálatok vannak ilyenek? Mitől kibírhatatlanok? Ti hogy "véditek ki" őket?



20/L



2015. jan. 4. 21:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és hiába szólok neki vissza, csak elkezd vitatkozni, ha meg vállat vonok és nem érdekel, akkor még jobban mondja. Tipikusan olyan ember, aki szerint minél gyorsabban és hangosabban mondja, akkor neki van igaza.
2015. jan. 4. 21:28
 2/14 anonim ***** válasza:
Jó taktika lehet ha levegőnek nézed. Nem reagálsz a hülyeségeire. Ez nagyon fogja idegesíteni és egy idő után valószínűleg leszokik a butaságairól, vagy legalábbis csitul.
2015. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én szerencsés helyzetben vagyok, mert nekem nincs kibírhatatlan rokonom. Vagy csak én vagyok türelmes, és nagyon magas az ingerküszöböm.
2015. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagyapám...

Ő már eldöntötte az életem: először is kell egy doktori cím bármi áron, majd menjek ki egy keleti országba dolgozni 1-2 évig, az ott megkeresett pénzből veszek vidéken egy nagy telket, ahol földművelésből és állattartásból élek meg a férjemmel (aki szigorúan székely) és minimum 8 gyerekemmel (ez a boldogság titka!). Kaptam egy kis "házikó" alaprajzot is, ahova nem kell se víz, se áram, se fűtés, mert az csak elkényezteti az embert (ő internet-függő).

Ezt minden nap elmondja vagy helyette az anyámékat szidja, hogy vajon melyik híd alá fognak költözni, mert azt hallotta, hogy az egyik alatt van üresedés.

Ja, úgy 2 éve volt ülő-tüntetés a suliban az egyetem/főiskola ponthatár növekedése ellen és megtudta, hogy menni akarok (értsd: leülünk a suli aulájában 1 órára néma csendben). Ekkor közölte, hogy hazaáruló vagyok, akit meg kéne verni, lenyúzni róla a bőrt, megerőszakolni több ember által és végül tarkón lőni bele a Dunába, mert én ezt érdemlem... (ezt 1 órán keresztül üvöltve, sokkal cifrábban).

Általában vannak ilyen "bekattanásai", amikor ő mindent jobban tud, ő a családfő, kussolj és engedelmeskedj.

20/L

2015. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Kivédése annyi, hogy kifejezéstelenül végighallgatom és nem foglalkozom vele... Mostanában még jegyzetelem is a hülyeségeit (őt nem zavarja), majd a barátnőimmel kitárgyaljuk, hogy ez és ez az esemény miért nem fog bekövetkezni :) (pl: Amerika Magyarországra dob egy nukleáris atombombát).

2015. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Quasar07 ***** válasza:

Több is.. sajnos vannak kellemetlen helyzetek, amikor nem lehet elkerülni a találkozást.. nálunk a nagymamám túlságosan félt, meg kissé idegbeteg és ez a rossz benne.. A mamám huga nagyon bugyuta, senki sem szereti.

Anyukám családjában is előfordulnak ennél ezerszer durvább dolgok is, de már hála a jó égnek a többséggel megszakítottuk a kapcsolatot, és csak azokkal vagyunk jóban, akik tényleg fontosak a számunkra.

2015. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hú, azért a nagyapás nem semmi, én tuti képen röhögtem volna, már bocsánat.


Bugyuta? Ez miben merül ki, kedves utolsó?:D

2015. jan. 4. 21:58
 8/14 Quasar07 ***** válasza:

Ó.. bocsi nem szerettem volna kifejteni, de ha már így alakult..

Voltaképpen finoman fogalmaztam. Van rá több szinoníma is.. zakkant, nemnormális, de én a bugyuta mellett döntöttem.

Elhalmoz a 'szeretetével' .. ami turkázott plüssökben és alsóneműkben nyilvánul meg. Gügyög néha hozzám, mintha három éves lennék, és előrefélek tőle. Ahogy kapok tőle valamit az megy a kukába. Mondtuk már neki finoman, hogy nem kell, de nem tud leállni. Volt, hogy este kilenckor beállított hozzánk.

2015. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Van, de sajnos együtt kell élnem vele, szóval... :S
2015. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

ÓÓ, nálunk apám ágán kb mindenki rettenetes. De a legrosszabb az öccse.


Van egy nagybátyám (35 kb, +-2), aki kiköltözött Angliába, az ottani squatterek oszlopos tagja értsd: lényegében nomád életet él, néha egy erdőben alszik, hogy a csúnya gépek ne tudják elpusztítani az erdőt, máskor munkagépek elé fekszik, mint a rossz amerikai vígjátékokban. Nincs állandó lakhelyük, vándorolnak az elfoglalható épületek közt és kukakoszton élnek. És ez nekik JÓ.


Ezen kinn töltött, lassan 3 év alatt elfelejtette a WC kefe, a fogkefe, a törölköző, a tusfürdő - és egyáltalán a tisztálkodási eszközök használatát. Mikor idén nyáron kb egy hét - nem, nem vicc, tényleg egy hét - mosakodásmentes élet után már bűzlött tőle a lakás, ráadásul nyáron 40°-ban itt nem lehet szellőztetni, mert akkor meg nem lehet aludni, közöltem, hogy talán akkor most menjen már el fürdeni, ha lehet. Talál originál fogkefét, adok törcsit, hajrá. Erre elkezdett üvölteni velem, hogy én a társadalmi elvárások és a civilizáció rabszolgája vagyok, és neki senki nem parancsol, pláne én, a begyöpösödött pesti egyetemista.

Ehhez képest hazajött, ledobta magát a felső-középkategóriás laptopom elé (ami, mint tudjuk, az ősember vívmánya, nem a civilizációé), és míg idehaza volt, fel nem kelt belőle. Kvázi kunyerálnom kellett, hogy visszakapjam a gépet. Az asztalnál fekszik a széken, fingik bele az apám ünnepi kajájába, és rajtam kívül senkinek nem cseszi a csőrét, merthogy egy évben egyszer jön csak haza, nagyanyám egész egyszerűen odavan érte, pedig egy papírja nincs, amibe belekezdett, azt azonnal ott is hagyta, mert vagy megsértődött a tanárokra, vagy megunta. Ellenben marha büszke magára, mintha ő lenne a világ tudora, mert megrágta egy mókus a szakállát egy éjszaka az erdőben tavaly. Állandóan politizál és valami olyan világnézete van, ami nyomokban sem tartalmazza a mai társadalom berendezkedését.


Szóval csudás a csávesz.

2015. jan. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!