Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Illik felajánlani a pénzt,...

Illik felajánlani a pénzt, vagy sértő?

Figyelt kérdés
Ovis kislányunk először vesz részt közös programon a mi (szülők) jelenléte nélkül a nagynénjével (sógornőm). Moziba mennek. Illik kifizetnünk a jegyét, esetleg ottani fogyasztását (kukorica, üdítő) vagy ellenkezőleg, ez bántó? Sógornőm hívta meg, ő is megengedheti magának, de mi is. Nem akarom megsérteni se azzal, hogy odaadom neki a pénzt, se azzal, hogy nem. Mi a szokás ilyenkor?
2015. márc. 6. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Csaladon belul nagyon illetlen lenne. Amugyis sogornod akarta elvinni.
2015. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Mivel ő hívta meg a kislányt igy nem illik pénzt adnod.
2015. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha a sógornőd hívta el, akkor nem illik.

Ha ti kértétek meg, hogy vigyázzon a gyerekre, akkor illik.

2015. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha meghivta, semmit nem kell fizetned
2015. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ő hívta.
2015. márc. 6. 13:57
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha ti kértétek meg,h vigye el, akkor illik, ha ő magától találta ki,h elvinné akkor nem kell.
2015. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem akkor kell adni a kislánynak,ha tudod,hogy máshova is mennek,és esetleg a kislány olyan,hogy akar valamit,ami nem a mozizáshoz(a felajánlott programhoz) tartozik.Általában a kicsik ilyenek.Pénz nélkül még rokonnal se engednék el egy kisgyereket,valahogy ez nekem furcsa.Ugyanezt fordítva nem várnám el,tehát ha más gyerekét vinném,akkor én állnám az egész mozizást,meg mindent!


Nyilván nem kerülnek olyan helyzetbe,hogy a kislánynak fel kelljen használnia a ti pénzeteket,de hátha!:)

2015. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jaj, 100 forinton osszevesztek :D
2015. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell, hiszen ő ajánlotta fel. De ha nagyon aggódsz, megkérdezheted a nap végén, mivel tartozol, esetleg volt-e olyan nemvárt kiadás, amit rendeznetek kéne. Ha jó a viszony köztetek, egy ilyen udvariassági kérdésből nem lesz sértődés, és a te lelked is megnyugszik. :)
2015. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel meghívta őket, benne van a nevében is, hogy "ajándék", innét kezdve nem illik. Ha ti kértétek volna meg rá akkor esetleg megbeszélés tárgya lehetne.
2015. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!