Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Felnőtt mostohatesók cselszövé...

Felnőtt mostohatesók cselszövése! Jogilag, etikailag mi a helyes?

Figyelt kérdés
Történet lényege, hogy egy 2 gyermekes édesanya újra házasodott, egy 2 gyermekes édesapával, majd született 2 közös gyerekük. A 2-2 mostohatesó együtt nőtt fel, igazi családként, minden működött. A másik szülőjük mindkettő testvérpárnak meghalt. Eltelt egy csomó év, a család édesapja meghalt. Az apuka vérszerinti egyik gyermeke kitalálta, hogy mi, akik nem vérszerintiek vagyunk, ne kapjunk semmit! Együtt nőttünk fel, minket is ugyan úgy szeretett, ugyan úgy támogatott mint a vérszerintit. Édesanyám minden nap sír, hogy hogy teheti ezt a testvérünk. Mindig zsugori volt és önző, a saját vérszerinti tesóival is, nem csak velünk. Nem voltunk a nevén, de a házasságuk révén úgy tudom, hogy nekünk is jár ugyan annyi, mint a vérszerintieknek. Az, hogy az édesapa szüleitől mi nem öröklünk (abból is lehetett volna apa révén, de mi nem kértünk) még oké (bár a mostohák is kaptak a mi elhunyt vérszerinti édesapánk nagyszüleitől részesedést). Szóval bonyolúlt. Most ott tart a helyzet, hogy már olyan csúnya dolgokat mond ránk, hogy a testvérek már mindenkivel összevesztek. Szeretném kibékíteni őket, de ez a pénzéhes fickó hajthatatlan. Az ügyvédem azt mondta, hogy van jogunk a pénzhez és pert is nyernénk ha odáig fajulna. Többi testvérem mondta, hogy hagyjam rá, de nem tehetem, hisz" ha engedek, akkor egyrészt nagyon sok pénztől esek el, másrészt pedig így a testvérem mellett is kiállok, mert neki is jár. A pénzt nem verném el, lakásfelújításra költeném és édesanyám kórházi ellátására. remélem érthető volt. Köszi a válASZOKAT!
2015. máj. 24. 01:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
jogilag es etikailag is biztos vagyok benne, hogy jarhato uton haladsz. a per megnyeresehez valoszinuleg mar az is eleg (ha jol ertettem abbol, amit irtal), hogy anyud pappiron gondviseloje volt valaha a verszerintinek.
2015. máj. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

Kit érdekel, hogy ki miket mond? Az ügyvéded megmondta a tutit, azt csináld, amit ő mondott.

Kit érdekel, hogy mit talált ki meg mit tervez az a majom, ha a jog a te oldaladon áll és az ügyvéded segítségével érvényesíteni is tudod a jogaid. Én meg azt találtam ki, hogy én vagyok a húsvéti nyuszi és aranyat kakilok, de az se érdekel senkit, nyilván.

Irass az ügyvédeddel egy dörgedelmes hangú levelet, attól majd jobb belátásra tér, ha meg nem, akkor bepereled. Ilyen egyszerű.

Nyilván nem fogod ráhagyni a futóbolondra, hogy kiforgasson mindenedből.


Tervezni lehet mindenféle baromságot, de ahogy Muhammad Ali mondta: mindenkinek van egy terve, amig jól be nem mosnak neki. A kedvenc tesókádnak is csak addig lesznek ilyen nagyratörő tervei, amig az ügyvédeddel jól bele nem gázoltok a kis idióta terveibe.

2015. máj. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Az ügyvéded hülyeséget beszél, csak pénzt akar lehúzni rólad, jogilag ugyanis ha nem vagy verszerinti, sem örökbefogadott gyermeke az elhunytnak, akkor semmi se jár
2015. máj. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos ha nem vette a nevére őket, akkor jogilag semmi nem jár.
2015. máj. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem fogadott titeket örökbe és nem vett a nevére, akkor a nevelőapától NEM örököltök semmit. Mi sem örököltünk, pedig 30 évig "nevelt" minket, és a lakást már a házasságuk alatt vették az anyukánkkal.

Ne költs feleslegesen ügyvédre.

2015. máj. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Na, ez a magyar virtus ! Rontsuk el azt is, ami jól működött ! Először is pontos ismeretekkel kell rendelkezni, másrészt kell tudni lemondani.
2015. máj. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

A meghalt "apa" után jogilag CSAK a vérszerinti gyerekek örökölnek, a nevelt gyereknek jogilag semmi köze a meghalt örökségéhez - kivéve, ha végrendeletben hagyott rájuk valamit az örökhagyó.


Az ügyvéd meg csak pénzt akar kapni, ugyanis ennek a pernek csak az lehet a vége, hoyg ti - a nem édesgyerekek - elvesztitek a pert, az ügyvéd felszámol egy csomó ügyvédi költséget, és a perköltséget is - mint vesztes fél - neked/nektek kell fizetni.

2015. máj. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

Én úgy tudom, hogy örökölhetnek, pontosabban az anyjuk a férje után.

A nevelt gyerekek nem, viszont az anyuka után már a gyerekei örökölnek.

2015. máj. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha mégis ragaszkodsz az ügyvédhez, akkor előre ne fizess neki semmit. Írásban állapodj meg vele, hogy a kapott örökség bizonyos százalékát kapja majd sikerdíjként. Ebben az esetben nem fogja javasolni a pert, amit csak elveszthettek.
2015. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Ez hülyeség. Csak a vér szerinti gyerekek örökölnek. Ha a mostohatesót nevezed pénzéhesnek, aki csak azt mondja, amit a jog is mond, akkor magadat minek hívod, hogy egy számodra nem is vér szerinti rokon örökségét szeretnéd ( jogtalanul) megkapni, elvenni egy egy részét a törvényes örösei elől? Mert te nem vagy az, csak a vér szerinti gyerekek.
2015. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!