Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van olyan életképtelen rokonod...

Van olyan életképtelen rokonod, akin egyszerűen nem lehet/nem tudsz segíteni? Nekem a sógornőm ilyen.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Belinkelem egy korábbi kérdésemet ezzel kapcsolatban, itt le vannak írva az előzmények:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-ka..



Dióhéjban az van, hogy februárban visszaköltözött a gyerekekel a pasijához, de pár hete újból anyósoméknál laknak, mert megint összevesztek valamin.

Olyan szinten kell a szájába rágni mindent, hogy az valami hihetetlen...most ezt mondd a pasinak, erre ezt reagáld, ne menj el hozzá beszélgetni, mert úgysem tudtok megbeszélni semmit, menk el az ügyvédhez, ezt meg ezt kéne kérvényezni, stb. Néha azon csodálkozom, hogy a WC-re ki tud menni egyedül.


Anyósomék, mi és a másik testvérük is segítünk, ahol tudunk, de őszintén szólva nekem ez már sok, nehezen bírom idegekkel. Én megértem, hogy a családja segíteni akar neki, biztosan én is segítenék a testvéremnek, ha bajban lenne, de akkor is, szerintem van egy határ.

Hamarosan lesz az esküvőnk, utána kisbabát szeretnénk...csak időnként annyira sötéten látom a jövőt. Félek, hogy ez az egész szituáció rá fogja nyomni a bélyegét a mi életünkre is. A párom nem is iagzán akar belefolyni már ebbe, de ha baj van, akkor ott van és ezt nagyon jól tudja a testvére. Nagyon jól tudja, hogy ott van mögötte az egész családja és hiába mondták már többször neki, hogyha még egszer visszamész, akkor nem fogadunk be többet, de úgyis befogadják. Patthelyzet, ördögi kör.


Már ott tartunk, hogyha megcsörren a telefon és anyósom vagy sógornőm az, görcsbe rándul a gyomrunk, hogy vajon mi történt, a kórházba kell-e menni vagy a rendőrségre.


A kérdésem igazából elég költői...hogyan viseljem el ezt az egészet? Nagyon bosszant a helyzet, de ugyanakkor a páromat sem akarom mindig szekálni ezzel, mindig morgolódni emiatt, de nem tudom eltitkolni, hogy mit érzek.


Köszönöm szépen.


2015. jún. 12. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az összefüggést, hogy ez miért nyomná rá a bélyeget a te házasságodra vagy gyerekvállalásodra?


Engem is bosszantana, hogyha ilyen lenne a családban.De csak a gyerekeit sajnálnám, hogy keresztül kell menniük ezen. A nő valószínűleg társfüggő és fél, hogy nem talál majd magának társat..Pedig ennél csak jobb van, aki nem veri péppé..

Ti megtettetek mindent, szerintem hagyjátok.A gyerekeket hogyha veszélyezteti az apjuk, akkor őket a nagyszülők ne engedjék vissza ha az anya megint vissza akar menni a pasihoz..

A gyerekeket kell megvédeni, a sógornőd felnőtt nő, úgy cseszi el az életét ahogy akarja. Ezen kár bosszankodnod szerintem.

2015. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

1. vagyok

most látom a másik kérdésedben, hogy a gyerekeket is megveri... akkor nincs más megoldás , értesítsétek a gyámügyet. ha a nagyszülők idősek, akkor fogadjátok ti be a gyereket, amíg az anyuka veszélyezteti őket azzal, hogy vissza megy az állat párjához.

szerintem észhez térne a sógornőd, hogyha a gyerekeket elvennék tőle..azért ők mégis fontosabbak, mint a fickó.. szerintem..

valamit lépni kéne, mert 5 és 7 évesek már nem olyan kicsik, simán emlékezhetnek majd ezekre..

2015. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Azért nyomja rá a bélyegét, mert elszomorodunk, rossz kedvünk lesz és aggódunk, mikor megtudjuk, hogy már megint történt valami.

2015. jún. 12. 10:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudsz segíteni rajta, ha ő maga nem akarja elfogadni. Ha nincs annyi esze, hogy a gyerekeit ettől megóvja, akkor csak sajnálni tudom az ilyet. Már el kellett volna tőlük venni a gyerekeket,ő meg csináljon azt, amit akar.

Téged ez olyan szinten ne idegesítsen, hogy mi lesz veletek. Mi lesz az ő gyerekeikkel?


Komoly segítségre lenne szüksége, de ha nem akarja, akkor az csak az ő baja legyen, ne a tied.


..és szerencsére nincs ilyen a családunkban, csak közeli ismerősöknél láttam hasonlót. Mi is beszéltünk már vele, elhozták onnan a szülei, visszament, most megvannak, igazából inkább már nem is mondja senkinek, hogy baj lenne, sőt mindenkit eltávolított maga mellől.. ha nem lép, nem tudunk mit tenni.

2015. jún. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem tudok segíteni, ha ő nem akarja. Én már régen ultimátumot adtam volna neki...ha minden erőfeszítés és segítség ellenére visszament, akkor ezentúl oldja meg egyedül a problémáit. De az a baj, hogy anyósomék és a párom se fogja ezt komolyan megtenni soha.
2015. jún. 12. 10:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem hát, mert az anyósod lánya, párodnak meg a testvére, akivel együtt nőtt fel. Így persze, hogy befogadják.

Az a nő se semmi, hogy kiteszi ennek a gyerekeket és az anyjáékat is ilyen helyzetbe hozza.

Ez így nem élet. Sem neki, sem neked. Ne aggodalmaskodj ezen, te már így is sokat tettél érte. A saját életeddel foglalkozz és hogy a lehetőségekhez képest boldogan és harmóniában éljetek a pároddal, ugyanis sógornőd nagy ívben tesz rá, hogy mit okoz nektek.

2015. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pontosan azért viselkedik így mert megteheti, hiszen mindig ott álltok mögötte és kisegítitek a bajból.

Addig nem fog "felnőni" és felelősségteljesen viselkedni, amig ez működik.

Elértetek valamit az eddigi segítségnyújtással? Nem! Ugyan ott tart mint az elején. Akkor van értelme ugyan ezt folytatni? Nem. Váltsatok stratégiát! Mondjátok ezt el a szülőknek is. Az egy dolog, hogy a gyerekük, de mindenki a saját életéért felelős. Ha ő nem akar változtatni, nincs mit tenni, szankcionálni kell.


Volt ilyen nálunk is a családban. Nagyon hasonló szitu, csak miután elhagyta a bántalmazó férjét (akinek egy rakat gyereket szült) és kezdett helyreállni, összejött egy másik hasonlóval és annak is szült. Folyamatos pénzhiányban élt, a gyerekekre való tekintettel folyton adtunk, mert kikapcsolják ezt, kikapcsolják azt, kilakoltatnak, nincs mit enni. Amikor mindenki spórolt pénze elfogyott, akkor döntöttem úgy h saját káromra nem segítek többé. Lassan a többi családtag is nemet mondott, legnehezebben az anyja. És mi van most? Ugyan az, de érdekes módon valahogy megoldja. Kár volt beleölni a pénzt, hiszen semmi sem változott, csak átmenetileg kisegítette és nem kellett megoldást keresnie. Az érzelmi része, csak hab a tortán! Azóta ritkán beszélünk, nyugodtabb az élet.


Nektek is csak ezt tudom javasolni. Ha valaki bajban van, annak segítünk, ha valaki önszntából keveredik visszatérően a bajba és segítünk neki, akkor csak fenttartjuk a rossz állapotot amibe sodorja magát. Szóval úgy segíthetsz, ha nem segítessz! 😊 Ezt meg kell értetni a szülőkkel és azt is h nem felellősek a felnőtt gyerekük életéért, rossz döntéseiért.

2015. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy azért viselkedik így, mert megteheti. Biztosan a párom és anyósék is tisztában vanak ezzel valahol, de nyilván ők az érzelmi kötelék miatt nem úgy látják, mint én.


Úgy néz ki, hogy hamarosan nagyobb összeg áll a házhoz anyóséknál egy örökség révén. Én már arra is gondoltam, hogy legyen az egész a sógornőmé, vegyen belőle egy lakást, ahová költözhet a gyerekekkel. De az utolsó választ olvasva, lehet, hogy kútba dobott pénz lenne.

2015. jún. 12. 11:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Több ilyen rokonom (és ismerősöm) is van.

Nem lehet segíteni rajtuk.

A legszükségesebbeket megtesszük értük, de az évtizedek alatt már elég vastag bőrt növesztettünk, hogy érzelmileg tartsuk a távolságot.

2015. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bizony, kútba dobott pénz lenne.

A gyerekekkel kellene valamit kezdeni, nem ezt érdemlik szegénykék. Hátha észhez térne a sógornőd is.. bár... kevés az esély rá. Na de ne a gyerekek sérüljenek már ebben, tönkre teszik az életüket. :(

2015. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!