Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet olyan embert...

Hogy lehet olyan embert szeretni, akit mindenki utál?

Figyelt kérdés
Egyik rokonomrol van szó, akivel most nekem is sikerült összevesznem . Nincs jóban az anyjával, a gyerekei sem szeretik, a férje elhagyta, utálja az anyósa és a saját illetve a férje rokonai is. Gyakorlatilag egy barátnője sem áll már vele szóba. A szomszédai is elfordulnak, ha meglátják az utcában, a legtöbbel perben áll. Mindez annak köszönhető, hogy sok embert megbántott és megsértett, csúnyán beszélt Velük, lenézte őket, hazudott nekik, stb. Én is tudom, hogy rossz ember, de látok benne jót is. Baráti kapcsolatban voltunk sokáig, csak engem is a többiekhez hasonlóan megsértett. Mégis szeretnék kibékülni vele, de ha ezt megtenném, akkor az egész családom nekem esne.

2015. jún. 22. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Írj Neki egy levelet, hogy miért utálják ennyire hátha tanul belőle (csak akkor, ha Őt zavarja, hogy nem szeretik) és megfogadja, ha akar megváltozik, ha nem hagyd a pitsába...
2015. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy szinte mindenki utálja, de értetlenül áll az egész előtt. Áldozatnak hiszi magát, pedig tényleg ő a ludas. Ez a levél viszont jó ötletnek tűnik. (látom, hogy vki lepontozott, nem én voltam, hanem egy idióta)
2015. jún. 22. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok mindenkivel jóban, mert meg szoktam mondani a véleményem, és ezt sokan nem díjazzák.

Valamint a humorom is olyan, hogy aki érti, az nagyokat röhög, de aki nem, az megsértődhet. Akkor is, ha nem sértő célzattal mondta, csak neki nem vág úgy az agya. Kollégákkal néha olyan durván csipkelődünk, hogy egy-egy érzékeny ember vérig sértődne a beszólásokon. Ezeket tudva magamról, hogy nem kedvel mindenki, semmiképp sem szeretnék kapni, és nem tartom jó ötletnek senki másnak egy olyan levelet megírni, hogy őt nem kedvelik. Gondolj bele, ha te egy vita után kapnál egy barátnődtől egy levelet, hogy "ne harizz, béküljünk ki, téged egy csomóan utálnak, tudod, de azért mi lehetünk jóban!", most őszintén, te ezek után még barátkoznál vele?

2015. jún. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos, az ilyen emberek buták és ha maguk nem tudnak változtatni a helyzeten - ki szereti ha utálják? - akkor rájuk kell hagyni. Úgy sem boldogulnál velük. Mártír jellemek, csak az energiád húzzák le. Nekünk is van ilyen a családban. A párom miatt muszáj vele tartani a kapcsolatot, de igyekszem minimálisra csökkenteni a közös légtérben való tartózkodást is. Tény, hogy megkeseríti az ember életét.
2015. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha te magad tényleg szeretnél kibékülni vele, akkor nyugodtan békülj ki. Személyesen, semmi levél.


Miért esne neked a családod? Biztos megértenék.

2015. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!