Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a teednő, ha anya már...

Mi a teednő, ha anya már azzal fenyegeti apát, hogy megöli?! SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok.

Nos... Hogy hol kezdjem a történetet? Talán elmegyek 17 évvel ezelőttre, amikor a szüleim megismerték egymást. Tizenhét-tizennyolc évesek voltak (apa az idősebb), amikor az volt, hogy apukám Pécsről Sopronba került, menő, raszta hajú, izmos diákként, és egyből megismerte a suli egyik legszebb, szőke, hosszú hajú, vékony lányát, akivel még abban az évben járni kezdett. A haverjaik nagyon örültek a kapcsolatbak, hisz ők mindketten nagyon nagy arcok voltak, és minden bulira meghívták őket. Anyukám 19, apukám 20 éves volt, amikor egy bulin eléggé... elveszítették a fejüket. Egyébként ezt a nagymamámtól tudom, a szüleim sosem beszéltek nekem a múltjukról. Szóval, anyukám terhes lett, 19 évesen. A szülei viszont azt mondták neki, hogy ha házasságon kívül szül, kitagadják. Nagyon gyorsan össze kellett hozni egy szűkkörű esküvőt, akkor, amikor anya már 6 hónapos terhes volt. Megszületett a nővérem - most 16 éves, aztán három évvel később születtem én, aztán a húgom, aki most 6 éves. Eleinte minden jól ment, de nem tom, mindig is voltak vitáik, de mindig hamar vége lett, ám apám állandóan elment bulizgatni, amikor anya velünk dekkolt otthon. Nagyon kezdett tönkremenni a házasságuk. Mostanra már odáig jutottunk, hogy állandóan az anyám idegesítő, hisztérikus hangját, hallom, amitől b.aszott ideges leszek, és apának olyanokat mond, hogy felgyújtja a szobáját, amikor ott van ( mert már külön szobában is alszanak) , meg hogy megkéseli, meg ilyenek, a 6 éves kishúgom meg ott sír, hogy játszani akar, de a nővéreivel nem, csak az anyjával, de ő helyette inkább a férjét cse.szegeti ( enyhe kifejezés) . Annyira félek!!! És anya az a típus, aki komolyan veszi, amit mond! Apával nyíltan megmondták egymás szemébe, hogy gyűlölik egymást, és hogy apa bár Pécsen maradt volna, meg verekednek... Már próbáltam anyával beszélni erről így komolyan, de vagy megvert, vagy elkezdte, hogy ne szóljak bele. Apával is próbáltam már, de vele ugyanez. A nővéremmel jóba vagyok, de ő is próbált már anyáékkal beszélni, de ugyanazt kapta, amit én, a nagyszüleimmel meg nem merek beszélni erről, mert őket már így is bántja a dolog. Nagyon gáz a helyzet, sőt, láttam anya SMS-eit, és apának olyanokat ír, hogy " r.ücskös, szemét b..uzi ", meg ilyenek... Hoppá, kint megy a cirkusz, most mondta apa, hogy " a gyerekek érdekében fogd már be a ppofád! " erre anya: " a gyerekeinm érdekében vess véget az életednek, vagy én fogok!" basszus, nagyon félek!!! Anya amúgy sokkal durvább, mert apa egymagában jó fej, anya viszont a gyerekeinek is azt osztja, hogy mennyire utálja őket (volt már rá példa.) Egyébként becsületes, dolgozó, gazdag emberek, de azt kívánom, bár elválnának végre, mert már tényleg csak úgy állba már helyre, ha ők külön élnének, de nem. Nem válnak el. Pedig nem tudok barátokat hívni, és családdal nem tudunk egy jó nyaralást összehozni, mert a nyáron mindenféle menő helyen voltunk, de mindegyik egy nagy rakat S.ZAR volt, mert a szüleim végig marták egymást. Nagyon nehéz ez az egész, és a nővéremnek is elege van, állandóan vagy a barátnőinél vagy a pasijánál lóg, és a húgomat nem akarom egyedül itt hagyni, ezért úgy érzem, nekem kell tennem valamit, mielőtt anya cselekszik, de nem tudom, mit! Már bagózással próbálom leküzdeni a feszültségemet, de ez csak ne segít, a családombak nem! Mit csináljak??! Kérlek, segítsetek!



2015. aug. 26. 22:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
43%
Első: kiönti az életét és annyit szürsz le hogy ne bagózzon..Szép... Szerintem menj el a családsegitőbe s kérj tanácsot:) Remélem meg tudjátok oldani.Miért nem válnak el?
2015. aug. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Beszélj apukáddal, hogy anyukádat vigye el orvoshoz es ott segitsenek neki, mert anyukád teljesen ki lehet idegileg, és mond meg apukádnak hogy valamit kezdjen el megoldani, vagy éljenek normálisan vagy váljanak el,de ezt nem csinálhatják veletek. Első körben szerintem beszéld ezt meg apukáddal, azért vele mert ha ő az akivel jobban szót tudsz érteni akkor vele kellene beszélned. Mond el neki nagyon félsz, mindent mondj el neki. Ha rövid időn belül nem változik a helyzet akkor kérjél segitséget a nagyszüleidtől, mesélj el nekik mindent. Lehet az is megoldás lenne, ha valamelyik nagyszülőhöz elmennétek lakni még a szüleid meg nem odlják a helyzetüket. Ha családon belül nem találsz senkit aki változtatna ezen, akkor viszont szoljál az osztályfőnöködnek, vagy ahova jársz orvoshoz, hogy félsz, mert a szüleid veszekednek stb.
2015. aug. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
65%
tényleg ne bagózz. másrészt ezt nem neked kell lemeccselned, hanem a szüleidnek. te nem tudsz mit tenni, és nem a te felelősséged. Apukáddal kellene beszélned, hogy mi lenne a legjobb. És a nagyszüleidet is érdemes bevonni.
2015. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, ez a probléma szerintem túlnőtt rajtatok, mindenképp külső segítséget kellene bevonni, mondjuk a családsegítőket... Úgyis kezdődik lassan az iskola, ott kellene beszélned a pszichológussal (ha van) vagy az ifjúságvédelemért felelős tanárral.

(az #1-el meg ne foglalkozz... vannak ilyen kötekedő emberek)

2015. aug. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%
#5 "És a nagyszüleidet is érdemes bevonni." - én mondjuk NEM tenném... "Szóval, anyukám terhes lett, 19 évesen. A szülei viszont azt mondták neki, hogy ha házasságon kívül szül, kitagadják" -írja a Kérdező... és most komolyan, mit vársz az efféle korlátoltaktól, a kialakult helyzet FŐ felelőseitől? Max tovább rontani tudnák a helyzetet...
2015. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

vedd fel telefonnal ahogy anyukád fenyegetőzik,aztán vidd be a felvételt a rendőrségre.

ha ti nem tudjátok majd a rendőri elbeszélgetés lehűti azt az elmebeteg veszekedős fejét.

és ne legyen e miatt lelki ismeret furdalásod,mert anyukád közveszélyes pszichopata őrült aki a saját gyerekeire sincsen tekintettel,ezért meg kell fékezni.

2015. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
17%

Most vállalom, hogy le legyek pontot a, de én mégis azt mondanám neked elsősorban, hogy imádkozz a szüleidért és a családi békéért Istenhez. Próbáld meg hittel megtenni ezt, még akkor is megteheted, ha ez első körön totál hülyeségnek és haszontalannak tűnik számodra is talán.


Talán még meglepetést is okozhatna a szüleidnek, ha a vitatkozás kellős közepén elkezdenél közöttűk imádkozni. És hiszem azt, hogy nem az volna az egyedüli és utolsó meglepetés, ha elkezdenéd ezt. Ha nem hiszed hogy volna értelme, még akkor sincs vesztenivalód vele, ha megpróbálnád. Adj egy esélyt neki. Istennek.

2015. aug. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
8%

Azt nem értem miért nem váltak el ha így utálják egymást? Jól esik nekik naponta veszekedni?

Szerintem is külső segítséget kell kérni, mert ugyan te meg a nővéred már nagyok vagytok, titeket is tönkre tesz ez a légkör, de a kistesód még nem is nagyon érti mi zajlik, ő lelkileg teljesen rokkant lesz tőle, az iskolában komoly problémái lesznek.

Ha az apukáddal jobban lehet beszélni, akkor lehet hogy vele kellene kettesben (vagy a nővéreddel együtt) beszélnetek. Ha nem megy, akkor írd le egy levélfélében, mit érzel.

A nagyszüleid tudják konkrétan hogy mi zajlik, vagy csak annyit, hogy megromlott a házasság? Ha szeretnek titeket és jó a viszonyotok, akkor talán lakhatnátok náluk míg rendeződik a dolog.

2015. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Vree ***** válasza:
73%

Visszataszító, hogy #9es fanatikus ezt is térítésre akarja felhasználni...


Nekem is csak a családsegítő jut eszembe, de mivel személyes élményem nincs velük, nem tudok javaslatot tenni, hogy megbízhatóak-e. Nekem az jutna eszembe, hogy bármilyen kézhez álló megbízható felnőtthöz kellene fordulni, lehet rokon, család barátja, jószándékú tanár, pszichológus stb. és jó esetben akár már ő is intézheti tovább. Ez nem olyan dolog, amit 13 évesnek kellene próbálni megoldani.

2015. aug. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
59%

#9 "Adj egy esélyt neki. Istennek." - ahogy elnézem, már kapott egy esélyt az a fajta gondolkodás.... SAJNOS...

"A szülei viszont azt mondták neki, hogy ha házasságon kívül szül, kitagadják. Nagyon gyorsan össze kellett hozni egy szűkkörű esküvőt, akkor, amikor anya már 6 hónapos terhes volt."

Ha nem kapott volna esélyt se, nagy eséllyel nem lenne ez az egész pocsék helyzet...

2015. aug. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!