Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Aki örökbefogadott és felvette...

Aki örökbefogadott és felvette a vér szerinti rokonaival a kapcsolatot, ez hogy történt?

Figyelt kérdés
Apai ágról nem ismerem a nagyszüleimet(ők már meghaltak), csak egyik testvérével és annak családjával találkoztam, viszont szeretném felvenni a többi testvérével is a kapcsolatot,h. megismerjem őket. Apu nem nagyon mesél róluk,meg hogy miért került nevelőszülőkről. Annyit tudok,h. az anyukája megbetegedett és sajnos belehalt, így az apja a két nagyobbik testvérét magánál tartotta a kisebbeket pedig ,nem tudta" volna ellátni... Ezt kicsit furcsállom ,meg azt is,h. más rokon miért nem segített nekik...

2015. okt. 8. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Elég világosan megmondta apád: az apja nem tudott volna ellátni egy csecsemöt, mert dolgoznia kellett.


Régebben nem nagyon volt olyan rokon, akinek több ideje lett volna erre - elvégre nekik is kellett munkabajárni.

2015. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akár úgy is megoldhatták volna,h. vmelyik rokon kiveszi a nevelőotthonba adott gyerekeket és még pénzt is kapott volna utánuk. A nagyszülőkről meg semmit sem tudok.... Csak nekem ez egy fájdalmas pont , szinte én is átérzem, azt h. aput és a kisebbik tesóit örökbe fogadták, mert valamilyen szintem engem is érint...
2015. okt. 8. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

"Akár úgy is megoldhatták volna,h. vmelyik rokon kiveszi a nevelőotthonba adott gyerekeket és még pénzt is kapott volna utánuk."


Látom, nem sok realitásérzéked van: a befogadott gyerek után kb a családi pótlékot kapták volna, de ettöl függetlenül is, ha egész nap elvannak munkában, akkor nem tudnak hová tenni egy pici babát.

2015. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
74%
Lehet, hogy nagypapád" már azért nem akarta eltartani az apukádat, mivel nem biztis, hogy a 2 másik gyerek mellett tudta volna gondozni, elvégülis az etetést sem tudta volna megoldani. Próbáld meg úgy felfogni a helyzetet, hogy lehet, ezzel hogy apukádat más nevelte, csak jót akart. Ne a múltra gondolj, hanem a jövődre. És le tudod irni apukád testvérei közötti korkülönbséget? Lehet, hogy ők nem tudják, hogy van egy testvérük. De ha eddig nem kerestek titeket, nem feltétlenül szándékosan. De becsüllek azért, hogy meg szeretnéd keresni a családod egyik részét. Velem más a helyzet. Na de nem fontos.,
2015. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nálad mi történt?

Talán tudnak róla. Viszont azt sajnálom,h. akiket személyesen ismert apu,azokkal a testvéreivel megszakatta kapcsolat. Apu azt mondta,h. anyuval miután összeházasodtak már megritkultak a beszélgetéseik, ritkábban keresték fel. (Feltételezem nem nagyon jöttek ki anyuval, ami elég szomorú... :S)

2015. okt. 8. 21:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Jók voltak hozzá az örökbefogadói? Ha igen, akkor nem hiszem, hogy annyira morfondírozni kellene ezen.
jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!