Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más érezte rosszul magát a...

Más érezte rosszul magát a családbeli különbségek miatt (te családod és a feleséged/férjed családja)?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a feleségem családja tanult emberek, keményen dolgoznak hogy elérjék a céljaikat, lehet velük mindenről beszélgetni, ha kell segítenek nekünk, minden vasárnap megyünk át hozzájuk ebédelni.

Míg az én családomba nem dolgozik senki vagy ha éppen igen azt is ideig óráig. Egész nap a gép előtt ülnek és játszanak a fbon. Nem lehet velük beszélgetni, sőt anyámnak és a tesómnak olyan bunkó beszólásai vannak de észre se veszik magukat mert csak viccelnek. Nincs iskolájuk, max 8 általános. Folyton pénzzel húznának le engem.

Már együtt vagyunk a feleségemmel 5 éve, de még a szüleink nem is találkoztak.

Nekem ez olyan rossz, hogy a feleségem családja ennyire mellettünk van, míg a saját családom így viselkedik, hogy csak akkor hívnak ha pénz kell.


2015. nov. 24. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyon hasonló a helyzet, bár azért nem teljesen egyforma. Az én szüleimmel az égvilágon mindenről el lehet beszélgetni, őszintén érdeklődnek felőlünk a férjemmel, sokszor látogatjuk meg őket, és nagyon jó a kapcsolatunk. A férjem szülei és testvére egy írtózatosan primitív, bunkó emberek, akik roppant felszínesek, és le se tojják egymást sem. Mások előtt eljátszák, hogy ők milyen összetartó család, de amikor a férjem kórházba került 3 hétre az anyja 2x ment be hozzá, úgy hogy a kórházban dolgozik csak másik osztályon..

Nem keresik a férjem, a testvérével pedig jóformán nem is beszélnek.

A férjem szívesebben megy az én szüleimhez és testvéreimhez, mint a sajátjához. A kapcsolatunk elején láttam rajta, hogy bántja a dolog, hogy az ő családja olyan amilyen, az én családom pedig teljesen az ellentettje ennek, de ma már megszokta és elfogadja ezt.

Az én testvéreimet is saját testvéreiként szereti és tekinti, hiszen a testvéreim is teljesen így állnak hozzá.

A szüleink találkoztak már, de mivel akkora parasztok az ő szülei, és szintén beszólogatnak mert ők csak viccelnek, és nem is úgy gondolják, a szüleim kijelentették, hogy többet nem hajlandóak egy helyen tartózkodni velük, és ha lehet ne is hívjuk egyszerre át őket magunkhoz, a béke kedvéért. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.

2015. nov. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a családon, rokonságon belül is vannak ilyen nagy különbségek. Sokszor ciki, amit tesznek, de persze szeretem őket.
2015. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megértem hogy kellemetlen Neked saját családi háttered. Örülj, hogy feleséged és családja is normális. A leírtak alapján kultúrembernek tűnnek, de ha véletlenül kicsúszik a családoddal szemben egy kis kritika, akkor azt ne vedd a lelkedre. Gondolom feleségednek is azt mondták anno hogy persze a család is számít, de azért ennél sokkal fontosabb maga az ember, rólad meg jó a vélemény.
2015. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Néha rám tör a lelkiismeret furdalás, hogy így érzek.

De annyira rossz, hogy a nem merem megejteni a találkozást.

Rettenetesen szégyenlem a viselkedésüket.

A felségem sem szívesen találkozik velük.

2015. nov. 24. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!