Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi lenne a jó reakció ilyen...

Mi lenne a jó reakció ilyen esetben? Hagyjam inkább az egészet?

Figyelt kérdés

A rövid történet : Én 25 éves vagyok, a szüleim 47 évesek és van egy 8 éves öcsém.


Nekem 9 hónapja született meg a kislányom. Külön élünk a szüleimtől, senkire nem vagyunk rászorulva.

A szüleimmel jó a kapcsolatom, egy heten 1-2 alkalommal át megyünk hozzájuk.

Viszont mostanában nem konfliktus mentesek ezek a látogatások. Az öcsém nagyon féltékeny. Ami legtöbbször úgy nyilvánul meg hogy ha anyukám a kezébe veszi a kislányom ki akarja rángatni tőle. Ha valamiért rá szólok, hogy ne csinálja akkor csapkodva-üvöltözve be viharzik a másik szobába. Rendszeresen rá üvölt a kislányomra aki sírva fakad. Így a látogatások nagy része abból áll, hogy a szüleim is folyamatosan rá szólnak mert nem érti meg.

Így anyukám mondta, hogy ne menjünk annyit mert nekik ez nem jó. Hozzá teszem, majdnem minden esetben ők hívnak át minket.

Most vasárnap Valentin napra a férjem szeretett volna meglepni hogy így 9 hónap után kimozduljunk kettesben egy kora esti vacsorára.

Felhívtam anyukámat, hogy egy 1,5-2 órára vigyáznak-e a kislányra, (soha nem kértem eddig ilyet) de rögtön jött a hárítás. Az nagyon sok idő neki, ő nem tud mit kezdeni vele ha elkezd sírni stb.

Elfogdtam, nem mentem bele vitába, viszont nagyon rosszul esik.

Mikor az öcsém született meg otthon laktam. Nekem kutya kötelességem volt rá vigyázni órákon át, heti minden nap. Volt hogy az érettségin kellős közepén nem tudtam délután tanulni mert nekem feladatom vigyázni az öcsémre.

Amit soha nem vágtam a fejéhez, de most legszívesebben megmondam neki.


Túl komplikalom és el kéne engednem ezt a dolgot? Vagy valamilyen szinten jogosan esik rosszul a dolog?


2016. febr. 11. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Na most az a kérdés, hogy anyukád miért mondott nemet?

Azért, nehogy megint öcséd balhézzon, vagy saját maga miatt.

Ha az öcséd miatt, akkor adódik a megoldás: jöjjön át egymaga hozzátok és vigyázzon ott a babátokra.


Ha saját maga miatt mondott nemet, akkor szomszéd, barátnő, távolabbi rokon esetleg szóba jöhet. Ha senkit nem találtok, akkor most ugrik a program, de kezdjetek el keresni egy megbízható bébiszittert. Aztán, ha meglesz, akkor bepótoljátok a vacsorát. És ez esetben le kell vonni a következtetést, hogy anyukádra nem számíthattok. Szomorú és igazságtalan annak tükrében, amit írtál, de ez van.

2016. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Crisopher ***** válasza:
53%

Az öcséd 8 éves, tehát még bőven gyerek. Sajnos a gyerekek hajlamosak féltékenységre, főleg ha megjelenik egy kisbaba, ami sok figyelmet elvon tőle. Ilyenkor nem szabad elfelejteni, hogy öcsédre is oda kell figyelni, tehát vele is kell foglalkoznod, ha ott vagy, legalábbis illik, elvégre ő a testvéred.

Azt meg leginkább anyukádnak kell tudnia, hogy elvállalja-e, hogy akár ennyi időre is, de felügyel egy kisbabára, nem erőltetheted rá a gyereket.

2016. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A férjem nagymamája fel ajánlotta hogy vigyáz rá, így ez meg oldódott.


Szerintem mindkettő dolog közre játszik ami miatt nem vállalja el.


Soha nem erőltetem rá senkire a kislányom. Az öcsémmel nem lehet igazán foglalkozni mert nem érdekli semmi csak a számítógép. Semminek nem tud örülni, de ebbe már bele törődtem.


Igazából ez esik rosszul, hogy ő elvárta tőlem és most így ezt kapom vissza.

2016. febr. 11. 12:38
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Azért ha egy 8 éves így viselkedik, ott komoly nevelési probléma van. El lett kényeztetve és minden rá van hagyva, igaz?


Anyukáddal beszélj, hogy a jövőben mire számíts. És igen, nyugodtan mondd meg neki (csak kedvesen, normális hangon), hogy annó te mennyit vigyáztál öcsédre, most 9 hónap után először kérnéd a segítségét, és nagyon rosszul esik, hogy nem vállalja. Ha pedig a jövőben sem számíthatsz rá, akkor keresned kell egy szittert, akinek időnként fizetsz a gyerekvigyázásért. Ez itt nem pénz kérdés, egyszerűen ha segítek valakinek évekig, akkor ezt igenis viszonozni kell(ene), ha egyszer megkérem. Kivéve persze, ha tényleg van egy olyan ok (nem az öcséd), ami miatt nem tudja vállalni ezt most, de máskor, más időpontban igen.


Az öcsédet a szüleidnek kell megnevelnie, nekem a legnagyobb gyerekem is pont nyolc éves, elképzelhetetlen számomra, hogy így viselkedjen.

2016. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Jogosan esik rosszul. Az mindegy is, hogy te vigyáztál-e a tesódra, vagy sem, akkor is milyen nagymama, aki nem ragad meg minden alkalmat, hogy unokázhasson? Azt a pár órát meg lehetett volna oldani, egyik szülő az egyik gyerekkel, másik a másikkal, nem feltétlenül kellett volna egy helyen lenniük. Na persze a legnagyobb baj itt az, hogy öcsédet "egy picit" elkényeztették, és ez ellen csak ők tehetnek, te nem.
2016. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen felesleges családon belül ilyenekből feszültséget generálni. Ha az ember érzi, hogy valami nem megy simán, akkor azt a későbbiekben szigorúan kerülni kell. Úgyis van az életben egyéb más konfliktus. Az öcséd meg lehet, hogy kissé féltékeny, némileg későn jött gyerek, aki ajnározva van (pláne, hogy fiú) és még az sem kizárt, hogy enyhén autista.
2016. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
hát egyrészt engem zavarna, hogy nagyban még szülő vagyok erre nagyszülő lettem(persze elfogadnám ha annyi évesen szültem volna),de akkor is nehéz átállni, másrészt az öcséd piszkosul el van kényeztetve , mert amikor én ennyi idősen féltékeny lettem a tesómra és nagyobb méretet öltött a hisztim kaptam egy tockost én pedig rájöttem, hogy nem feszegethetem tovább a határokat. Öcséd már 8 éves igenis képes megérteni, hogy mi a szitu csak semmi kedve igazodni hozzátok, csak elkényeztetett,de nem hülye
2016. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen jogos reakció, hogy kiakadsz ezen. Nyilván segítem a gyerekemet ott, ahol tudom, pláne, ha az unokámra kell vigyázni. Majd akarna még vele lenni, mikor tini lesz a gyerek.


7-es! Teljesen igazad van, azért ne szüljön a kérdező, mert a szüleinek még van egy fiatal gyerekük....Az eszem megáll....

2016. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Azt nem értem csak, hogy hogyhogy nem tud mit kezdeni egy kisgyermekkel,ha elkezd sírni? 7 évvel ezelőtt az öcséddel még tudott mit kezdeni?
2016. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%
nem arra gondoltam hogy ne szüljön, csak arra világítottam rá mit érezhet az anyja és igenis van akinek idő kell hogy ráérezzen a nagyszülő szerepre(van aki persze rögtön ráérez, ez van). Lényegében a kérdező az első gyerek akit most vagy szerelemből szült vagy szükség miatt vagy a fene tudja milyen okból,de az ő nevelése más volt, mivel akkor a szülei fiatalok voltak, most viszont éretten lehetnek szülők úgymond tiszta lappal kezdik. Vagyis próbálják a hibáikat helyre hozni és mindazt megadni a kicsinek ami az első gyereknél nem adatott meg, aminek a végeredménye egy teljesen elkényeztetett kis kölyök. Ez ellen a kérdező kapálózhat akkor is az öccse lesz az üntyüm-püntyüm és az unoka nem fog olyan fontos szerepet betölteni, mint ahogy azt szerette volna.
2016. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!