Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyáméknak nem tetszik, hogy...

Anyáméknak nem tetszik, hogy anyagilag segítjük párom szüleit. Hogy kellene ezt a dolgot a helyén kezelni?

Figyelt kérdés
Nem függünk tőlük. 10 éve házasok vagyunk, külön élünk és keresünk. Nem is értem, miért érdekli ez most őket. Párom szülei gondba kerültek és segítettünk. Erre semmirekellők lettek a szemükben, akik érzelmileg zsarolnak minket és kihasználnak, mi pedig balekok vagyunk, hogy bedőlünk ennek. Tisztességes, rendes emberek, szeretem őket. De egyre jobban szégyellem a szüleim viselkedését. Hogyan kezeljem a helyzetet?
2016. febr. 28. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent tudni anyukádéknak! Óvd az idegrendszerüket! :)

Külön éltek, független keresettel, csak eltudjátok dönteni, hogy osszátok be a pénzeteket.

2016. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hm, ha párod előtt is hasonló a hozzáállásod a szüleidhez, akkor biztos meg fog érteni.

Szüleidnek meg elmagyarázhatod a helyzeted, és hogy talán nem Neked kellene most nevelni őket, hogy kéne viselkedni.

Sajnos az ember nem válogathatja meg a rokonait.

2016. febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha forditott helyzet lenne, akkor vajon ez lenne a reakció, a párod szüleitõl is.
2016. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Betegség miatt, nem anyagilag, de volt rá példa, hogy segítség kellett, és nem volt ilyen reakció. Azt hiszem, máshol definiáljuk a "család" határait. Nekünk a családban a nagyszülők is benne vannak. Szerintük nem. Vagy nem tudom, csak ők, de a másik fél kvázi idegenek, akik rosszat akarnak. Sokszor csalódtak az életben, nincsenek barátaik, stb. Ez is lehet az oka. De akkor is, ez elég beteg dolog, nem? A saját szüleinknek nem segíteni, ha módunkban áll és még csak nem is terhel meg??? Fel sem merül, hogy ne tegyük.
2016. febr. 28. 12:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Minek mondtátok el? Vagy a párod szülei mondták el a te szüleidnek?

Szerintem mondd meg a szüleidnek, hogy a ti pénzetekkel azt csináltok, amit akartok, úgyhogy tartsák meg a véleményüket maguknak.

2016. febr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!