Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyu féltékeny? Jogosan? Mit...

Anyu féltékeny? Jogosan? Mit tennének?

Figyelt kérdés

Én 26 éves vagyok és van egy 9 éves öcsém, késői gyerek nagyon. Anyu nagyon elkényeztette, semmi önnálóságra nem nevelte. Egy órára nincs otthon egyedül hagyva. Az iskolába menni kell érte, pedig 5 percre laknak a sulitól.

Nekem 1 éves a kislányom.

Nagymamám nagyon szereti őt, mivel közel lakunk egymáshoz sokszor jönnek át a papával, és mi is sokszor megyünk hozzájuk.

Mamám sok dolgot is vásárol neki, nem kell drága dolgokra gondolni mert turiba szokott menni.

Mikor az öcsém kicsi volt, anyu nem nagyon engedte hogy mamáknál legyen. Álltalában akkor volt ott, ha nekik valami elintéznivalójuk volt vagy dolgoztak. Önszántából soha nem akart átmenni mamáékhoz.

Régebben mama is eljátszott vele, de kb 3-4 éve már semmi nem érdekli az öcsém csak a számítógép. Csak ezzel kapcsolatosan vagy mekizéssel lehet neki örömet okozni.

Anyu mostanában teljesen kifordult magából. Folyamatosan megjegyzéseket tesz ha át megyünk mamáékhoz, amit nekem is fellengzősen mondja hogy mert a mama az öcsémmel soha nem volt így el mint a kislányommal. Neki nem vett soha semmit ( ami persze nem igaz, csak anyu szereti ezeket a dolgokat elfelejteni).

Most a férjemmel orvoshoz járunk, és el szoktam kísérni. Addig a kislányom a mamánál van. Mindig előre kb 1,5 héttel már mondom hogy mikor megyünk, hogy mama is előre tudjon gondolkodni. Ellenben anyu mindig utolsó pillanatban találja ki a dolgokat.

Az elmúlt 3 alkalommal, mindig arra a napra talált ki valami dolgot és megharagudott hogy mama nem tudta elvinni. Hozzáteszem ő is előre tudta mindig, hogy mikor megyünk.

Elég türelmes ember vagyok és próbálom nem felvenni ezeket a dolgokat de egyre jobban fusztrál.

Nem értem, hogy miért ilyen féltékeny.

Egyszer próbáltam már felhozni ezt a dolgot, de hatalmas veszekedés lett belőle. Én voltam a szemét mert nem mondom nem mamámak hogy ne vegyen semmit a kislányomnak ha az öcsémnek nem vásárol így.

Szeretném rendbe hozni ezt a viszonyt valahogy.



2016. márc. 3. 09:30
 1/7 acelsziv ***** válasza:
88%
Jogosnak egyáltalán nem jogos. Ha a nagymamád akar venni valamit a dédunokájának akkor vesz neki. Ebbe anyádnak semmi beleszólása nincs. Az elkényezetett öcsédet úgysem engedték hozzá, most már nem is tud vele mit kezdeni örül, hogy van egy kisgyerek akit tutujgathat.
2016. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Megkérdezhetem, hogy anyád milyen "viszonyban" van a kislányoddal, vagyis az unokájával?

Ez sok mindent elárulhat a féltékenység okáról.

2016. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A maga módján szereti. De nem vigyáz rá.

Szokott ő is nèha venni neki valamit.

2016. márc. 3. 10:33
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

"Az elmúlt 3 alkalommal, mindig arra a napra talált ki valami dolgot és megharagudott hogy mama nem tudta elvinni."


Jól értem? Anyukád, aki 45-50 év körül lehet, az anyjától várja, hogy elvigye autóval valahová??? A 70-75 éves dédnagymamától???


Anyukádnak mondd meg, hogy semmi köze ahhoz, hogy bármelyik másik rokon mennyi ajándékot ad a kislányodnak. Ha szerinte a kisfia aránytalanul kevesebbet kap, akkor ezt tisztázza az érintett rokonnal (tehát a saját anyjával), téged meg hagyjon békén. Nem te igényled a sok ajándékot, hanem a dédnagymama önszántából adja.

Azon meg pláne ne akadjon fönn, hogy a dédnagymama nem fogja fölborítani az egyéves dédunokájával töltendő időt azért, mert a 45-50 éves lánya olyan tehetetlen (lusta?, önző?), hogy nélküle semmit nem bír elintézni.

2016. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Jól látod, anyukád féltékeny arra, hogy a te kislányod jobban szereti a mama, mint az ő kisfiát. Ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni. Ha az öcséd ragaszkodna a mamához akkor őt is ugyanúgy szeretnék, de mivel gondolom jól elkényeztetett "internetgyerek" nem tudnak vele a mamáék mit kezdeni.
2016. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%
kicsit vicces hogy 2 felnött egy nyugdijas pénztárcájára pályázik
2016. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4. Nem az anyukat kell 'elvinni' a mamahoz gondolom, hanem az anyuka pici fiat.

Kerdezo, neked ugy egyebkent ezt leszamitva milyen a kapcsolatod edesanyaddal vagy ez elott milyen volt? Veled milyen volt gyerekkorodban? Mindenesetre becsulendo hogy rendezni akarod a viszonyt, de nem biztos hogy erdemes egy olyan emberrel aki feltekeny egy 1 eves kislanyra, ez nem normalis. Hallgat edesanyad a nagyira?

2016. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!