Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Túlreagálás, vagy jobban...

Túlreagálás, vagy jobban járok ha kevesebbet kommunikálok egy ilyen rokonnal?

Figyelt kérdés

Nos, röviden az életemről, mint előzmény: 10 éves voltam amikor anyukám rákos lett, ez a tanulmányi eredményeim romlásához vezetett első körben.

Igazából jó gyerekkorom volt, teljes,egész családban nőttem fel, anyukám mindig úgy viselkedett, mintha semmi gond nem lenne,de két éve, mikor 18 éves voltam meghalt.

Apám már előtte elkezdett inni, ami mára kiteljesedett, csak az alkoholért él, a ház egy putri, 5 éve nincs rá egy fillért sem költve.

Nem vettek fel arra az egyetemre, amire szinte gyerekkorom óta készültem, így máshová mentem, amit szeretek, de még mindig a másikra vágyom.Szóval nem túl szerencsés számomra az elmúlt néhány év.

Anyukámnak két nővére van, az idősebb nővére a keresztanyám is egyben, őt ezentúl így említem.Ő gazdag, a férje mérnök, ő háztartásbeli, főállású családanya, a másik nővér (ezentúl nagynéném) pedig általános iskola tanár, alkoholista férjtől vált, egy értelmi fogyatékos fia van.

Nekem csak ők ketten vannak mint rokonok, a keresztanyám rendszeresen támogat anyagilag, és igazából lelkileg is.Ha bajom van neki szoktam elmondani, sokat segít ha van kinek elpanaszolnom a dolgaim, főleg hogy meg is ért.

A nagynéném egyébként láthatóan rajong keresztanyám gazdag férjéért, nyílt titok,hogy szinte szerelmes belé.(keresztanyám is észrevette)

Ezen kívül engem mindig arra próbál rávenni,hogy ne fogadjak el pénzt, keresztanyámtól,mert biztos nem szívesen adja, csak kényszerből, hogy megmutassa, ő a jó keresztszülő, de ne dőljek be. (a keresztanyám azt mondta,hogy bármennyit kifizet, csak tanuljak, és őt nem érdekli a pénz, mert megígérte anyukámnak,hogy amíg ő él, nekem nem lesznek anyagi gondjaim, és mindent megtesz értem)

Múltkor nagynénémmel beszélgettem, és sajnos szóba jött a szar életem, amire ő felháborodott,hogy az nem szar, másnak sokkal szarabb, például neki, mert ő itt van 50 évesen, a fogyatékos fiára megy el minden pénze, nem tud félretenni, albérletben lakik, nincs egy háza, nincs semmije, elvált a férjétől, őt sem hallgatja meg senki.Én meg legalább tanulok, csomó pénzt kapok, és azért apám sem olyan rossz ember, mert hiába mondom mennyit iszik, ő tudja,hogy annyit nem ihat egy ember.

Magyarul, sokkal nagyobb gond,hogy ő 50 évesen rájött, hogy elszúrta az egész életét, mintsem az ami velem történik 20 évesen.

Mert én csak sodródok az árral, meghalt anyukám, apám leitta magát, ezek ellen nem tehetek semmit sem.De ő rosszul választott férfit maga mellé (oké,ez nem felróható, hisz anyukám is),de egy olyan pályát választott amit nem fizetnek meg eléggé, én sajnálom, de ez mind az ő hibája.Én azért tanulok,hogy ne itt végezzem.Csak neki ennyi idősen teljes családja volt, akik támogatták mindenben.

Nem beszélve arról,hogy napi egy doboz cigit szív, meg márkás ruhákat hord, pont ezt a pénzt tehetné félre, de én nem ítélkezek előtte, csak tudom,hogy ez így megy, szóval még csak nem is teljesen igaz a reménytelen helyzete.

Nem is az én problémám a világ legnagyobb gondja, és nem szeretem ezt a méregetést, hogy kinek rosszabb, de egyenesen megsért,hogy semmiségnek tartja az én gondjaim, szemben a sajátjával, mert ha így nézzük, véleményem szerint koránt sem egyeztethető össze a kettő, és sokkal többen élnék az ő életét mint az enyémet.

Lehet,hogy túlreagálom, de annyira megsértett,hogy úgy döntöttem, talán havonta 1x elmegyek hozzá, vagy felhívom, és akkor is csak általános dolgokról beszélek neki.(így sem beszélek vele túl sokat, nem véletlen)


2016. márc. 24. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha idősebb leszel, akkor megérted, hogy bár a szülők is nagyon fontosak, de nincs annál nagyobb tragédia, mint ha az embernek a gyereke beteg súlyosan. Viszont ezt a problémát nem kell magadra venned. Előtted az élet, próbáld a lehető legjobbat kihozni belőle. Fogadd el kereszanyád támogatását, nagynénéddel véleményével meg ne foglalkozz. Ő egy megkeseredett nő.
2016. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

szerintem kár összehasonlítgatni,hogy kinek a rosszabb.

ebbe ne menjünk bele.

a gond ott van, hogy ő miért szól bele,hogy ne fogadd el a pénzt a keresztanyukádtól? főleg,hogyha nekik anyagilag nem gond, akkor miért ne adhatna zsebpénzt amíg tanulsz? ne érezd emiatt magad rosszul.

én úgy tudom, hogyha a szülő meghal, akkor a keresztszülő veszi magához az árván maradt gyereket.nyilván ez ma már nem így megy, nem ezért lesz keresztszülő valaki.

de én nem érzek benne semmi gondot,hogyha elfogadod.

szóval ebben a kérdésben ne hallgasd meg a nagynénéd károgását. ha ezt hozza fel, nyugodtan kezdj el másról beszélni. előbb utóbb abba hagyja.

2016. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

20 éves fiatal lánynak mért kel magát sajnáltatni

légy pozitivabb

2016. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Ferdítesz. Nem azt mondta a nagynénid, hogy húszéves létedre, ha még csak nem is diákmunkázol, akkor nagyon nem illik anyagilag kihasználni a keresztanyádat? Az, hogy valaki jómódú, nem jelenti azt, hogy neked akkor nem is kell tenned semmit, csak elfogadni a gazdag rokon pénzét. És ebben maximálisan igaza van.


Ahhoz meg, hogy ennyire könnyedén rávágod, hogy könnyebben élnék az ő életét, mint a tiédet... inkább nem is mondok semmit. Adja az ég, hogy ne saját bőrödön kelljen megtapasztalnod, mekkora ordenáré hülyeséget mondtál.


Én amondó vagyok, hogy ha magad dolgoznál meg a pénzért, a tanulásért, mindjárt nem lenne időd és energiád ennyire sajnálni magad. Otthon a kanapén fekve olyan könnyű depikézni... rádférne, hogy megtanuld értékelni a dolgok valódi súlyát.

2016. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Meséld már el,hogy hol írtam,hogy nem dolgozom.Ja,hogy te kitaláltad?Aha, köszi, ment a mínusz...
2016. márc. 24. 22:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, ha megtanulod és elfogadod, hogy mindenkinek mindig a saját problémája a legnagyobb, és ez normális.


Kétségtelen, hogy neked sincs egyszerű életed, de a körülményekhez képest azért jól állsz, hiszen tanulhatsz és van, aki támogasson anyagilag és lelkileg is. Pár év, és a saját lábadra állhatsz, előtted az egész élet, azt hozol ki belőle, amit csak akarsz.


Ezzel szemben gondold magad csak egy kicsit a nagynénéd helyébe, 50 éves, van egy fogyatékos gyereke, aminél nagyobb csapás és teher nincs a világon, előtte nincs perspektíva, ő nem tud lépni, változtatni, még ha akarna sem. Elég szar erre rájönni és nehéz elfogadni.


És nem értek veled egyet abban, hogy az ő életét többen élnék, mint a tiédet, pont a fent leírtak miatt. Én gondolkodás nélkül veled cserélnék inkább. Mert előtted még van jövő, előtte nincs.


Úgyhogy szerintem túlreagálod, ettől függetlenül természetesen nem vagy köteles tartani vele a kapcsolatot, ha nem szeretnéd. Csak próbálj te is a más szemével látni, mert szerintem pont azt teszed, amivel te is vádolod őt. És egyébként is felesleges a méregetés, kinek rosszabb...

2016. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószinű, hogy a nagynénéd is örülne egy kis anyagi támogatásnak a keresztanyádtól... a másik dolog, hogy talán örülne egy kis segitségnek is a fogyatékos gyereke nevelésében... valószinű, hogy minden idejét és gondolatát leköti a szerencsétlen gyereke, ő egy bezárt világban él, rettenetesen nehéz életet... több együttérzést a nagynénéd iránt. A keresztanyád pénzét fogadd el nyugodtan, megteheti, hogy adja és édesanyádnak is megigérte, nincs ezzel semmi gond. De a nagynénéd iránt bizony neked kellene több megértést tanusitanod, és lelkileg támogatnod őt. Elbánt a sors veled is, nagy dráma 18 évesen elvesziteni egy anyukát, de egy fogyatékos gyerek nevelése emberfeletti energiákat követel, és vagy már annyira felnőtt, hogy ezt fel kellene fognod. Semmiképpen ne szakitsd meg vele a kapcsolatot - egyébként saját magad miatt sem!
2016. ápr. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!