Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van olyan rokonotok, aki nem...

Van olyan rokonotok, aki nem tartja tiszteletben az otthonotok szabályait, vagy túlságosan otthon érzik magukat?

Figyelt kérdés
Mik történtek? Hogy reagáltatok? Hogy reagált az érintett alany? Nálunk sógorom nem érette miért van bajom azzal, ha bejön cipővel, nyitogatja a hűtőnket és a szekrényeinket. Meg jól le is szidott minket hogy miért nem lehet bent cigizni a lakásban.

2016. ápr. 1. 16:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nincs, az összes rokon és ismerős aki hozzánk jön, otthon is leveszi a cipőjét az előszobában, és nem cigizik a szobában, így nálunk sem teszi. Hűtő és szekrény nyitogatás más lakásában elég fura dolog, felnőttek még a kicsikre is rászólnak ha kinyitja nálunk a szekrényt, így szerencsére nekem nem kell reagálni.
2016. ápr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szekrények kinyitása és áttúrása, hivatalos iratok elolvasása titokban. A laktóz-, és gluténmentes élelmiszerek szó nélküli megevése, amint hátat fordítottunk neki egy pillanatra (neki nincs ilyen baja).

"Csak beugrottam, mondd le a programodat" - mikor cipőben állunk az ajtóban indulásra készen.

Pénzlopás.

Tányér széttörése hiszti közben, mikor közöltem vele, hogy nem szívesen látott vendég, míg ez van. Vagy változtat vagy nem akarom a lakás közelében sem látni.

Egyébként az anyám volt (és élettársa).

Hisztiztek, minden rokonnak elmondtak mindennek, de sokkal nyugisabb az életem, mióta nincsenek benne.

2016. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szerencsére csak egy ilyen rokon van, de vele nem lehet mit kezdeni, mert szegény nem ép agyilag, és ha el is magysrázzuk neki, akkor is kb. 5 percig érti meg. Pl. azt hitte a légkondi távirányítójára, hogy gameboy, és elkezdte nyomogatni össze-vissza. Meg azért a többi közeli rokona (mert nem testvér meg ilyenek ő nekünk) ilyenkor igyekszik azonnal rászólni.
2016. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van ilyen, csak hárman tartják tiszteletben: ők leveszik a cipőjüket, nem nyitogatják a szekrények, hűtő ajtaját.

A többiek le se veszik a cipőjüket, pedig adtuk volna nekik vendégpapucsot. Ha gyerek jön hozzánk, a szülők nem szólnak rájuk, hogy a kanapén nem szabad ugrálni vagy a párnáit lehajigálni. Volt olyan gyerek, aki szandálostul mászott fel a kanapéra, én kedvesen (!) levettem róla és mondtam neki, hogy nem szabad, mert összekoszolhatja. Az anyja meg azt mondta: "jaj, hagyjad!" Erre mérges lettem és mondtam neki, akkor én sáros túracipővel megyek hozzájuk látogatóba és jól összesározom! Erre megijedt.


Az egyik barátnőmnek is ilyen hülye rokonai vannak / voltak. Mesélte, hogy amikor új lakásba költözött az anyjával még régen, amikor befejezte az egyik OKJ-s iskoláját, összekaparták a pénzüket és felújították a lakásukat. Ez után a rokonok olyan otthonosan kezdték érezni magukat, hogy sűrűbben akartak elmenni hozzájuk látogatóba, mert nagyon megtetszett nekik a lakás. Tényleg nagyon szépen lett felújítva és berendezve (barátnőm gimis barátnője lakberendező - ő segített nekik ebben). A barátnőmet és az anyját, de még a nagyit is nagyon idegesítette, hogy nem hagyják őket békén. A nagyi nem náluk lakott ugyan, de tudta, hogy joguk van nekik pihenniük és nem örökké vendégeket várniuk. Azt is mondta nekik, hogy ha szép lakást akarnak, akkor tessék felújíttatni! Vagy költözzenek szebb lakásba! A rokonok úgy megsértődtek, hogy azóta sem tartják velük a kapcsolatot. De jobb így nekik, mondta a barátnőm.

2016. ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk szerencsére normális rokonaink vannak.
2016. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy volt, az egyik sógornőm, vele beszüntettem a kapcsolatot.
2016. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámmal voltak gondok, pedig csak egyszer járt nálunk. De akkor rögtön beleszólt mindenbe és jött a lehetetlen ötleteivel. Például amikor mondtuk hogy az erkély fölé gondolkozunk egy kitekerhetős napellenzőn, akkor rögtön kiszámolta, hogy az felesleges, kössünk a korláthoz három 2 m magas rudat függőlegesen és tegyünk rá régi lepedőket. Megsértődött, amikor azt mondtam, hogy nekem megér egy kis pluszkiadást az, hogy ne putriban éljek.

3 napra dezodort nem hozott, tőlem akart kunyerálni, megsértődött amikor mondtam hogy a golyós dezodorból nem adok. Az a bőrömmel érintkezik, nem osztom meg mással.

Érkezés után ráfeküdt az ágyunkra szó nélkül, de úgy hogy az ágytakaró lecsúszott és a lábával a párnám kezdte rugdosni. Megsértődött persze, amikor szóltam.


Ennek egy éve, azóta nem járt nálunk. Messze lakunk. Messziről egyébként teljesen jól elvagyunk.

2016. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hála égnek normálisabb rokonaim vannak.
2016. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Igen, anyukám nem magyar és az összes külföldi rokona ilyen. Ők azok a fajták akinél a család szent vagy nem tudom, és meg vannak róla győződve, hogy mi legjobb barátok vagyunk, annak ellenére, hogy életemben nem láttam többségüket, nem beszéltem velük, és ha szembe jönnének az utcán, fel sem ismerném őket. Na most ez egy introvertált magyarnak maga a pokol. Megpróbáltam megmagyarázni nekik, de egyszerűen képtelenek felfogni mi a probléma, mintha ez a rész hiányozna a szótárukból... Úgyhogy maradok annál, hogy nem érintkezek velük.
2016. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Régebben próbálkoztak,pl bejelentés nélkül beállítani,hogy ők akkor ma itt alszanak (távoli,évek óta nem látott rokonok) ,de hamar leépítettem mindnekit :D Csak a szüleimmel,a testvéreimmel,nagyszülőmmel tartom a kapcsolatot és ez így jó nekem .Ők alapból nem ilyenek,úgy kell noszogatni őket,hogy egyenek nyugodtan stb .
2016. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!