Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat

A kérdés

Mennyire szoros kapcsolatot apolsz anyai/apai agon a rokonsagoddal?

Kérdések hasonló témákban: rokon, család, rokonság, összetartás

2016. máj. 16. 10:58  Privát üzenet  

A válaszok
Sajnos az én rokonaim nagy része 200-300 km-re lakik, így évente egyszer megyünk/jönnek, a közelebbiekkel 1-2 havonta összejövünk egy vasárnapi ebédre, délutáni traccspartira, de néhánnyal szinte egyáltalán nem is tartjuk a kapcsolatot, csak épp egy-egy temetésen futunk össze nagyon ritkán.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2016. máj. 16. 11:15 Privát üzenet
semennyire nem érdekelnek ha jönnek fogadom őket de én nem keresem őket

A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2016. máj. 16. 11:17 Privát üzenet

anyai ág: Szinte mindenkit nagyon szeretek.

apai ág: Nagyszülőket és dédszülőket leszámítva sosem érdekeltek.

Rosszindulatú, tapintatlan, haszonleső emberek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2016. máj. 16. 12:57 Privát üzenet

2 nagyszülőm él még, az egyiküket nagyjából évente egyszer látom, a másikkal 2-3 hetente találkozom kb. Szüleim testvérei+az ő házastársuk: Pár havonta találkozunk,legtöbbször ünnepeken. Apukám testvéréék itt laknak ahol mi, velük a városban sűrűbben össze szoktam futni, de csak pár sablon mondatot váltunk. Unokatestvérek+a családjuk: Van akit évek óta nem láttam, de a legtöbbjükkel átlag évente 1-2szer találkozunk. Szóval nincs valami szoros kapcsolat. Nem vagyunk haragban senkivel egyébként, csak valahogy nem úgy alakult,hoggy különösebben keresnénk egymás társaságát.

A távolabbi rokonaim meg szinte mind messze laknak, velük csak temetéseken,esküvőn találkozunk.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2016. máj. 16. 20:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ment a zold mindenkinek

# 5/9Időpont 2016. máj. 16. 20:31 Privát üzenet
Pár rokon van mindkét ágon, akivel jóban vagyok, de nem szoros a kapcsolattartás, már csak a távolság és az eltérő szabadidő miatt is. A többséggel nem tartom a kapcsolatot. Sok a rokon, apámnak 6 anyámnak 2 testvére van/volt (apai ágon már 2-en meghaltak), unokatestvérem van kb. egy kisebb iskolai osztályra való. Vannak rokonaim, akik külföldön élnek, sokakról meg csak hallomásból tudok. Anno a szüleim sem nagyon foglalkoztak azzal, hogy tartsák a kapcsolatot a rokonsággal.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2016. máj. 17. 11:30 Privát üzenet

Anyai ágon szinte senkim nincs. Anyukám testvére meghalt, az ő lánya (unokatesóm) az esküvőmre sem jött el. Talán él még anyám nagynénje, de kislány korom óta nem találkoztam velük.

Apukám egyke, egyedül az ő anyukáját ismertem, mint nagyszülőt, de sajnos ő is meghalt 7 éve.

Apu unokatestvéreivel, és az ő gyerekeivel jó a viszony, csak nagyon ritkán találkozunk :(

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2016. máj. 17. 12:47 Privát üzenet
Semmilyen kapcsolatot nem tartok a rokonaimmal.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2016. máj. 23. 08:42 Privát üzenet

Én tartanám a kapcsolatot, de nem kellek nekik -miután már nem tudnak kihasználni, más nincs miből-hogyan-.

A baj az, hogy a nők tartják a családi kapcsolatokat, és emiatt az apák családjai kimaradnak.

A gyerek meg amikor felnő, már nem tudja rendesre alakítani a viszonyt az apai nagyszülőkkel. Kimaradz mindenből előtte.

Pedig olyan jó azoknak, ahol szoros a kapcsolat, azt lehet látni másoknál.

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2016. jún. 11. 18:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy hívják? Unokám és anyai nagyapám nővére közötti rokoni kapcsolatot?
Van itt olyan, aki abszolút nem tartja a kapcsolatot az unokatesóival?
Sosem találkozott rokonnal hogy vegyem fel a kapcsolatot?
Nem akarom tartani a kapcsolatot a másod-unokatestvéremmel?
Sogorom unokatestvérével komoly kapcsolatot tartani gáz? A sógor régóta családtag.
Aki örökbefogadott és felvette a vér szerinti rokonaival a kapcsolatot, ez hogy történt?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Rokoni kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!