Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti elmennétek igy az unokatest...

Ti elmennétek igy az unokatestvéretek ballagására? (12-ikes ballagás)

Figyelt kérdés

Vérszerinti unokatestvérem, ő is lány ahogy én, két év korkülönbség van köztünk, én vagyok az idősebb.

Semleges a viszonyunk, de én több malőrje miatt neheztelek rá amiknek nem tudom hogy ő a tudatában van-e vagy sem.

Ma telefonált nagymamám, hogy jövőcsütörtökön ugye elmegyek a ballagására? Első reakcióm az volt rá, hogyha meg se hivott hova menjek? Mert semmilyen kommunikációs úton való meghivást tőle nem kaptam. Azt hiszem tán az anyja (keresztanyám) mondta anyámnak, de már meg se haragudjatok: 18 éves nagylány és nem lehet átdugja a képét vagy egy telefonon ő két szóban elmondja hogy gyere már el?

Én mikor ballagtam, személyesen elmentem mindenkihez, hozzájuk is. Én ezt várnám el mondjuk, bár lehet az ő esetében egy sms is megtenné (de azt sem kapom meg).

Én úgy döntöttem hogy ennek tudatában én nem megyek el, mert miért vegyem a fáradtságot, ha ő sem veszi az elhivásra?



2016. máj. 29. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Már rég megvoltak a középiskolai ballagások. Esetleg külföldi vagy?
2016. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem hívott meg, miért is mennél el?
2016. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, külföldi :)

Bocs, ez lemaradt.

2016. máj. 29. 18:45
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Én sem értem...Két hét múlva általános iskolai ballagás lesz.A jövő év pedig még messze van.
2016. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Ok,nem szóltam akkor,bár valami így is sántít...
2016. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem hívott meg semmilyen kommunikációs úton, akkor ne menj. Anno mindenkit személyesen hívtam meg a ballagásomra. Akit nem hívnak meg, az ne érezze rosszul magát, ha nem megy el.
2016. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha az anyukája meghívott titeket, akkor te is meg vagy hívva. Nem szokás egy család összes tagját egyenként meghívni. Anyukádnak szóltak, ez rád is vonatkozik. Persze nem kötelező menni, de vállald fel, hogy nincs kedved, és ne magyarázd bele, hogy te nem kaptál külön meghívást.
2016. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem én utolsó, és nem kibúvót keresek!

Egyszerűen nekem az nem esik le, hogy 18 éves felnőtt létére miért anyucit kell megkérni arra hogy meghivja xy személyt, voltaképpen a keresztszüleit (mert szüleim neki a keresztszülei!). Ennyi erővel ő is felhivhatta volna őket, nem tört le volna a műkörme!!!

De bezzeg szülinapkor mindig jól jött a pénz anyáméktól neki (máramikor megköszönte).

És a legjobb az egészben hogy 3 percre laknak tőlünk.

A zavaró az egészben hogy a másik keresztanyját személyesen hivta meg.

2016. máj. 29. 19:12
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

8: Nem értem, hogy ezen mit kell ennyire problémázni. Meghívtak. Ha akarsz, elmész. Ha nem, akkor otthon maradsz.

Talán anyukáitok éppen beszéltek és ezért anyukája meghívott titeket. Aztán a lány már nem hívott külön, mert tudja, hogy anyukája már beszélt veletek és így felesleges volt.

Miért kell mindenben ilyen hátsó szándékokat keresni és mindent ilyen rosszindulatúan kezelni? Ez tényleg akkora probléma, hogy ennyit kell vele foglalkozni?

Szerintem nem szereted az unokatesódat. Amivel semmi gond, jogod van hozzá. De akkor sem kell piszkálni, egyszerűen csak ne foglalkozzál vele.

2016. máj. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem bírod a kiscsajt, érthető, de akkor azért ne menj, mert nem bírod. Ne ilyen nevetséges izével, hogy meg se hívott. Nyilván, őt kicsit se érdekli, hogy ott legyél, max. a markát akarná tartani. Ezt is az anyja intézi helyette. Arra azért készülj, hogy megsértődik majd, ha nem mész. A proli, az ilyen. Amúgy, amíg ő le se tojja, addig te itt problémázol miatta, felesleges.
2016. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!