Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy húzhatnám ki magam ebből...

Hogy húzhatnám ki magam ebből a családi szülinapos programból, hogy ne legyen nézeteltérés?

Figyelt kérdés

Nos a vőlegényem apjának a születésnapjáról van szó. A párom apja, húga,sógora, mind úgy isznak mint a kefekötő, én meg úgy vagyok, hogy 200 lesz a vérnyomásom, ha részeg embereket kell elviselnem, akik versenyt isznak, meg egymást hergelik, hogy "na igyá' má, mérnem iszol?! " A párom családja pont ilyen. Ráadásul a párom is elég gázul viselkedik ha részeg, és a tavalyi után eldöntöttem, hogy idén, ha leszakad az ég sem veszek részt ezen. Tavaly le lettem nyomizva a sógorom részéről, mert nem ittam magam a sárga földig, mint ők, a párom húga meg alapjáraton nagyon ellenszenves nekem, hát még részegen. Úgy viselkedett a párommal, mintha nem is a bátyja lenne, hanem valami hapsi a diszkóból akivel épp megdugatni szerette volna magát, iszonyat gusztustalan volt, legszivesebben felrugdostam volna. Alapból ilyen feltűnési viszketegséges, idétlen pitsa. Alibiből fogdoztam egész este egy fröccsöt, hogy ne pofázzanak. Ráadásul a párom is elég szépen benne volt a buliba, leszarta, hogy én mit gondolok, vagy hogy éppenséggel menekülhetnékem volt. A másnapról ne is beszéljünk, amikor egész nap a jajgatását kellett hallgassam a páromnak, meg asszisztálni a hányásokhoz, és még majdnem én voltam a szar, hogy nem istápolgattam szegénykét. Én alapjáraton nem vagyok egy társasági ember, 1-1 barátnőm van , akivel találkozgatok, de ennyi.

Idén, ha veszekedés is lesz belőle se vagyok hajlandó oda utazni, de jobb szeretném balhé nélkül megoldani valahogy. Hálistennek 200 km-erre lakunk tőlük, így nem gyakoriak az ilyen húzások. Egy évbe kb 2x megyünk oda. Mindkét alkalom egy stressz nekem, hogy vajon mi lesz a kimenetele. Most azért mert én nem akarok ebbe részt venni, ezért nem akarom, hogy a párom se menjen el, meg nyilván el is fog menni. Augusztus 20-án lesz ez, ami pont szombatra esik, szóval hálistennek adott lesz az alkalom szombaton jól benyomni, vasárnap meg a másnaptól döglődni nekik.

Milyen indokkal tudnám magam kihúzni, hogy ne legyen gáz belőle, hogy nem megyek? Mondjuk a legegyszerűbb és a legegyenesebb az lenne, hogy megmondom kerek perec, aztán kit érdekel, hogy mit gondolnak, úgyse részei nagyon az életemnek. De azért rosszba se akarok lenni velük, nehogy egyszer ellenem kezdjék hangolni a párom. Mi a jó megoldás? Ragaszkodom hozzá, hogy nem utazok oda, de hogy csináljam, hogy ne legyen feszültség?


2016. jún. 9. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Mondd el ugyanezt a párodnak, miért lenne nehéz? Félsz tőle?

Valószínűleg nekik sem lenne nagy öröm ha te ott torzsalkodsz, miközben ők szórakoznak. Így mindenki jól jár, kimented magad valami betegséggel.

2016. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Hát hallod... Én ugyanennyira rühellem a részegeket, így aztán sikerült is hozzámennem egy antialkoholista pasihoz. Én ezt biztos nem bírnám így hosszútávon. Szerintem te is tudod, hogy a párod is egyre többet fog ám inni idővel...

Kerek perec mondd meg, hogy te ezt nem szereted, rá se vagy így kíváncsi. Nem szoktam senkinek azt javasolni, hoyg lapát, de hogy én ezt nem csinálnám így, az is biztos.

2016. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 acelsziv ***** válasza:
63%
Én azt nem értem, hogy ha nem bírod a részegeket, akkor minek vagy együtt egy iszákos emberrel, aki a mértéket lavórban méri.
2016. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz, beszélj a pároddal. Az én anyósomék is szerettek inni, mindig kínáltak engem is, de én alapból nem iszok, mert nem bírom. Eleinte elfogadtam, de akkor meg itattak volna....így elutasítottam, nem érdekelt, hogy megsértődnek. Nem fogok senki kedvéért inni, ha én nem akarok.

Ha meg a párod tényleg szeret, nem fogják tudni ellened hangolni. Vagy iszol velük és elviseled őket, vagy otthon maradsz.

Én biztosan megbeszélném a párommal, hogy nekem ez nem kikapcsolódás, hanem stressz. Ő nyugodtan menjen el, érezze jól magát.

2016. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Na de hogy az észosztáson kívül a kérdésedre is válaszoljunk: bőven van időd, ha diplomatikus akarsz lenni, bár szerintem ebben az esetben nem jó megoldás, akkor pont aznap el kell menned a nagymamád születésnapjára, a barátnőd lánybúcsújára, pont aznapra kaptál ajándékba egy jegyet a legeslegkedvencebb kihagyhatatlan előadód koncertjére, óriás pöttyöslabdafesztiválra mész Tápióbicskére, életed álma volt mindig is. Ilyesmi.
2016. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát ez sem lesz egy húzós menet, ezt remélem belátod.

Párodnak tuti nem fog tetszeni hogy nem akarsz részt venni, sanszos hogy össze is vesztek majd ezen.

És milyen alibit akarsz kitalálni? Vagy mégis hogy gondoltad?

2016. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tenném, hogy szakítanék a pasival. Ahogy leírod, egy önző, beképzelt, téged csicskáztató f..z aki még alkoholista tüneteket is mutat... hosszú távon pokol lesz mindkettőtöknek.
2016. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem is szakítani kéne a párodnak veled.

Hisztizel,csak elrontod mások szórakozását,zsörtölődsz és jobbnak gondolod magad mindenkinél.Kibírhatatlan az ilyen.

2016. jún. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A párom önnmagában már nem iszik úgy. Itthon szinte semmit. Nagy néha egy doboz sör van a hűtőben, de ennyi. Régen, nem tagadom, hogy ő is ilyen volt. Mostmár csak az az évi 1 max 2 alkalom van, amikor berúg, főleg amikor ezek még biztatják is. Megváltozott ő nagyrészt. Van a házunk mellett 2 kocsma is, nem jár át, pedig ha annyira akarná, megtehetné.Mielőtt megismerkedtünk alkesz volt ő is, céltalan élettel. Azóta mióta együtt vagyunk, 3 éve, vannak céljai, tervezi a jövőnket és igazából nem nagyon tudok rá rosszat mondani. Mondjuk tény, hogy tartok tőle, nehogy az évek alatt valamiert megint inni kezdjen. Ettől független ez az évi 1-2 alkalom talán belefér. Csak én ne kelljen ezt végignézzem, ennyi.
2016. jún. 9. 10:18
 10/17 A kérdező kommentje:

8-as válaszolónak!

Ha neked az szórakozás, hogy hányásig iszod magad, akkor nyilván te sem vagy értékesebb ember, mint a felsoroltjaim :) és énszerintem vérciki, ha valakinek ez jelenti a szórakozást. Igénytelen dolog.

2016. jún. 9. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!