Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A magyar törvények lehetővé...

A magyar törvények lehetővé teszik az unokatestvér házasságot? Ha igen, akkor hanyadfokútól?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Igen, akár az első fokú unokatestvéreddel is házasodhatsz.
2016. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Annyi ember van a világon. Biztosan rokonnal kell egybekelni? Sissy és Ferenc József is első unokatestvérek voltak, egy gyerek meghalt, egy megőrült.

Nem normális dolog családtaggal házasodni.

2016. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Most komolyan, miért pontoztatok le?

Lehetővé teszik a magyar törvények az unokatestvérek közötti házasságot, ez tény. Ez volt a kérdés, erre válaszoltam.

Nem nyilvánítottam véleményt arról, hogy mennyire tartom helyesnek, szóval nem értem, hogy mi rosszat mondtam.

2016. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Erzsébet és Ferenc József úgy voltak első unokatestvérek, hogy előtte az egész családjuk nemzedékeken át egymással házasodott, egy nagy belterjes génállomány alakult ki. Van, aki ennek tudja be Erzsébet depressziós, melankolikus lelki alkatát, de ilyesmiben sokan szenvednek, olyanok is, akik nem rokonházasságban születnek.


A gyerekeikben nem jelentkezett semmi negatív hatás. Rudolf herceg őrültségét nem kell elhinni, azért mondták rá, hogy pillanatnyi elmezavarban lett öngyilkos, mert öngyilkosoknak nem járt keresztény temetés, viszont ezalól az elmezavar felmentést adott. (Már ha elhisszük, hogy egyáltalán öngyilkos lett, mert sok a gyanús körülmény). Zsófia hercegnő lázzal és hasmenéssel járó betegségben halt meg, valószínűleg tífuszban, ennek nincs köze a genetikai háttérhez, ez minden gyerekre veszélyes, pláne a korabeli orvostudományt ismerve. Rajtuk kívül a császári párnak még két teljesen egészséges lánya született, akiknek a mai napig élnek leszármazottaik, tehát mondhatjuk, hogy genetikailag nem lettek terheltek a kapcsolatból származó utódok.


Bocs a törileckéért, csak érdekel ez a történelmi kor és pontatlan volt, amit írtál. Egyébként ismerek olyan embert, aki elsőfokú unokatestvérek házasságából született, és semmi baja.

2016. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3. Azért pontoztak el, mert azt hitted, hogy magam miatt kérdezem.
2016. jún. 16. 19:27
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Most ez komoly? Az jött le a kérdésedből, nehogy már akkora bűn legyen.

Egyébként ha azt mondom, hogy "a mai világban bárkivel összeházasodhatsz", az nem feltétlenül jelenti azt, hogy te akárkivel egybekelnél. Ez csak egy általános kijelentés.

Komolyan a fejemet fogtam amikor olvastam a kommentedet, vagy tízzel csökkent az IQ pontom...

2016. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%

te vagy az aki valamelyik nap lefeküdt az uncsijával? :D

bekaptad a legyet v mi?

2016. jún. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%

ugy tudom bizonyos feltételekkel engedélyezik

tehát meg is tgadhatják

2016. jún. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség ,hogy feltétel és miegymás ... egyik ismerösömék összeházasodtak .. a lagzin derült ki mikor mindenki ott volt ( idösebb családtagok) ,hogy másod unokatestvérek .. és akkor már volt két egészséges kisgyerekük ..
2016. jún. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8-as, ezt kétlem, akkor lenne értelme, ha genetikai kivizsgálásra köteleznék a házasulandókat, de egyrészt szerintem ezt jogilag nem lehet, másrészt annyira nem nézem ki a magyar jogrendszerből, hogy képben lennének a modern tudomány lehetőségeivel.
2016. jún. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!