Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Állandóan lepasszolják a...

Állandóan lepasszolják a gyereket?

Figyelt kérdés
Unokanővérem gyereke egy éves múlt. Abban a korban van a kislány, hogy folyamatosan menni kell vele görnyedve. Nos családi összejövetelen, (vagy náluk vendégségben, vagy ha ők jönnek- de ez nem sok idő) mindig másra hárul a feladat. Legtöbbször én, vagy a gyerek nagyanyja. (akinek már becsípődött a dereka emiatt). Szóval az van, hogy órákig szórakoztatom a babát, etetem stb, amikor én is szeretném élvezni a családi összejövetelt, amikor sok rokon van. Beszélgetni a rég nem látott ismerősökkel, enni stb. Erre a kislánnyal lépcsőzök egész idő alatt. És igen, ilyenkor szoktam szólni, meg odaadni a babát az anyjának/apjának, de mindig visszakerül a nagyijához, akit én nagyon sajnálok, mert már jobban fáj a dereka, mint nekem. És ilyenkor kapom még a beszólást, hogy jaj, mi lesz ha gyereked lesz (a lány anyukájától). Szerintetek ez fair?? Azért ment az unokatesóm kislányát nem kívánom egész ünnepség alatt szórakoztatni, én már nem fogom bírni a saját gyereket? Meg normális ez, hogy nekem élveznem kell ezt, ha meg visszaadom, akkor megy a beszólás? Meg egyébként kell egyáltalán bármennyit is foglalkoznom bármelyik rokon babájával ilyen esetekben? Illik?
2016. júl. 11. 22:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy köteles foglalkozni más gyerekével. Egyébként egy gyereket nem szabad így kézenfogva járatni, ha még nem tud menni magától.
2016. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Egyébként én szeretem a gyerekeket, meg el vagyok velük, csak amikor már leszakad a derekam és még látom a megvető pillantásokat is, meg megkapom a "jaj mi lesz veled, ha saját gyereked lesz" féle beszólást, azért fel megy bennem a pumpa. Összeveszni meg nem akarok senkivel, mert akkor menne az, hogy mekkora gyerekgyülölő vagyok. Egyszerűen nem értem, hogy nagyobb rokoni összejövetelen nem a szülők feladata a gyerek szórakoztatása, mindenképp fel kell menteni ez alól őket? Mert amúgy jól élnek, szóval simán menne nekik az is, hogy valakit megkérnek, hogy babysitterkedjenek már ameddig ők kikapcsolódnak.
2016. júl. 11. 22:57
 3/18 A kérdező kommentje:
De tud menni magától, csak, hogy el ne essen fogni kell a kezét. Amúgy én nem értek hozzá, ha azt mondjátok, hogy nem lehet, én el hiszem, de ölben nem marad meg, kúszni nem kúszik már. Szerintem el is lehetne engedni, csak ugye az anyja jobban örül, ha valaki fogja közben.
2016. júl. 11. 22:59
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Tényleg nem a te feladatod, de ez ilyen tipikus idióta szülő, aki megszüli a gyerekét, utána lepasszolgatja mindenkinek, hogy ő szült, mi az, hogy minden az ő feladata, és éli az életét, néha ránéz a gyerekre..


Ilyen családi osszejovetelen megfogod a kezecskéjét, majd szépen útjára engeded, nagymamád mondja azt, hogy ő most náthás/fosós vírusa van, te szépen elengeded, majd az anyja jön hapogni, leakarja passzolni, nem lesz kinek, akkor talán magába néz

2016. júl. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

A járni tanulás márpedig ilyen, az ember néha elesik. Túléli, de ha az anyjának nem tetszik, fogja meg ő. Nem értek a témához (bár eléggé biztos vagyok benne, hogy nem görnyednek nonstop a gyerekekkel mindenhol), így a továbbiakban a lényegre koncentrálok.


Ahogy már írták, nem várható el, hogy te foglalkozz órákig a gyerekkel. Ha beszól, szólj vissza, hogy ő passzolja le a saját gyerekét másnak, te majd nem fogod a sajátodat.

Ha a nagyi szenvedteti magát, az az ő dolga, bár én se igen tudnám nézni, de legalább beolvasnék a kicsi anyjának, ahelyett, hogy a szolgája legyek. Pofátlan némber.

2016. júl. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Én azt javaslom,hogy tedd félre az együttérzésedet a nagymamával kapcsolatban.

Hidd el ha nem bírja fizikailag,szólni fog.

Én is voltam hasonló helyzetben.Nekem még sikerült csírájában elfolytanom a dolgot.Normális modorral és hangnemben.

Ha nem teszed néhány év mulva azon kapod magad,hogy anyuci hosszú hévégén apucival,a gyerek meg nálad keni a csokit a kanapéba.

2016. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem a te dolgod szórakoztatni a kicsit, még akkor sem, ha szereted a gyerekeket. Egy hasonló beszólásra pedig nyugodt hangon válaszolhatsz is, hogy "majd ha gyerekem lesz, foglalkozom vele, elvégre ez a szülők dolga". Hátha észbe kapnak egy kicsit...
2016. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%

rokon gyerekkel foglalkozni illik sőt kel is de nyilván nem állandóan neked

a többi család tag ilyenkor hol van

2016. júl. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Magadnak csinálod a problémát!

Először is: nem vagy köteles vele egy percet sem foglalkozni. Annyit foglalkozz vele, amennyi jólesik.

Másodszor: "hogy el ne essen fogni kell a kezét". Miért, mi van ha elesik? Majd fölkel.

"Az anyja jobban örül, ha valaki fogja közben" a gyerek kezét. Akkor fogja ő. Ez ilyen egyszerű.

Nagymama pedig felnőtt ember, ha neki teher lépegetni az unokával, akkor ő se tegye.


Ezek furfangos emberi játszmák, amiket az unokanővéredék csinálnak veletek. És azért tudják csinálni, mert ti partnerek vagytok ebben. Egy kicsit játssz a gyerekkel, aztán csináld azt, amit egyébként akarnál. A nagymamád problémáját meg ne akard megoldani: ha neki teher, akkor azt neki kell lereagálnia.

2016. júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Add át egy másik rokonnak. Nyugodtan meg lehet mondani, hogy imádnivaló a gyerek, de leszakad a derekad, és mivel a többieknek nem volt eddig lehetősége babázni, átadod. Vagy mondd meg nekik nyíltan, hogy szeretnél te is bekapcsolódni a beszélgetésbe, át tudja addig valaki venni a gyereket? Gondolom te vagy a legfiatalabb a családban a babán kívül... nekem is mindig lepasszolták az ismerősök, rokonok a gyerekeiket családi összejövetelen, míg nagyobb nem lettem.

Egyébként a mi lesz ha gyereked lesz hozzászólásra... nos elég egy frappáns választ adni. Pl. Ha gyerekem lesz, nem bízom másra, mert az én gyerekem...

2016. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!