Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek ha összevesztem a...

Mit tegyek ha összevesztem a fél családdal?

Figyelt kérdés
Az történt hogy elvállaltam egy "munkát" gyerekként amiért kapok 3 ezer forintot. Ezt a munkát azanyukám testvérénél vállaltam és az történt hogy előző nap este csak hajnali 2 kor tudtam elaludni mert 32 fok valt én pedig nem bírom a meleget az ablakot pedig nem nyitom ki mert tömbházba lakunk és alattunk csigiznek. Másnap reggel anyukám hangosan zenét hallgatott én pedig felébredtem 8 kor és nekem minimum 10 óra kell úgyhogy nagyon fáradt voltam ezért átmentem a nyagymamámékhoz mert ők közel laknak és ott aludtam egy 10 percet mikor anyagyimat felhívta anyukám testvére hogy 20 perc mulva menjek hozzájuk és azt tudni kell hogy ők vidéken laknak én pedig megkértem a nygimat hogy hadd aludjak tovább ő meg lemomdta a munkát ezért a 82 éves nagyapám önszántából elment és megcsinálta amit kellett amikor én felkeltem akkor derült ki hogy pechemre oda jönnek ebédelni a nagyimékhoz és hogy 5 perc mulva itt lesznek én pizsamába voltam és nem volt időm összekészülni ezért ott maradtam pizsamába mikor megjöttek és az anyósom leszidott hogy a 82 éves nagyapám dolgozott helyettem. Ez történt kaptam ezer forintot és hazamentem. Most szintem mindenki haragszik rám a csáládból mit csináljak? 13/f

2016. aug. 7. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

13 évesen anyósod van ? :D


Amúgy ez picit a Te hibád.... Csak olyat vállalj el, amit biztosan meg tudsz csinálni. Ha meg megtetted, akkor csináld is meg! A nagyapádnak meg senki nem mondta, hogy csinálja meg. Viszont benne volt annyi, hogy megcsinálta, ha már a Kedves unokája inkább aludt, pedig meg volt beszélve a munka.... Ez a Te hibád, igen. Kérj bocsánatot.


17/L

2016. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon kedves gesztus a családtól, hogy pénzt ad neked a munkáért, 13 évesen törvényileg semmilyen módon nem dolgozhatnál, szóval ezt meg kéne becsülnöd. Ha már annyira felnőttes vagy, hogy elvállalsz egy munkát, meg zsebpénzt keresel vele, akkor ideje megtanulni a felelősségvállalást is! Ha elvállalok valamit, akkor azt nem mondom le az utolsó pillanatban! Ha pedig mégis, akkor szégyellem magam és bocsánatot kérek, nem pedig úgy viselkedek, ahogy te... Ők számítottak rád, kellett nekik a segítség, azért ment el helyetted a nagypapád.


Amúgy meg lefekvés előtt vegyél egy hidegzuhanyt, akkor nem fog annyira zavarni a meleg, meg vehetsz a kis zsebpénzedből egy ventillátort is.

2016. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elnézést de azt hogy értetted hogy nem ugy vaiselkedek a hogy te.. Én bocsánatot kértem és el sem akartam fogadni az ezer forintot de azt mondta hogy ennyi minkáért ennyi jár egyébként annyi maradt a munkából hogy egy 2x0.5 m es árkot be kell temetni ami mellett ott volt a föld és amit előző nap ki ástam és a nagyapám azt temette be.
2016. aug. 7. 14:02
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Lényegtelen, hogy nem tudtál aludni, lényegtelen, hogy fáradt vagy. Ha cigánygyerekek is potyognak az égből, amit vállaltam, megcsinálom. Ha nem vállalod, keresnek mást, de te odaígérted magad. Ha megkérek valakit, és még fizetek is neki, és nem jön, nem hívom többet. Kivéve persze, ha valami egetrengetően nagy baj volt, és azért nem jött.
2016. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Norman Bates ***** válasza:
45%

Ha temyleg csak 2x 0.5 m arkot kellett betemetni miert nem csinaltad meg es aludtal utana?

Ebben a helyzetben nyugodtan szegyelld el magad es legkozelebb embereld meg magadat, ha valamit elvallalsz.

2016. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 evimeri ***** válasza:
Most akkor hány éves vagy? Van anyósod vagy nincs. Én fiatal koromban sok-sok átbulizott éjszaka után mentem reggel dolgozni. Ezt egy munkahelyeden sem teheted majd meg, hogy nem mész be dolgozni, mert álmos vagy. Ez jelenti azt, hogy felelősség. De te még nem értél meg rá. Tanulj a hibádból. Esetleg próbáld kiengesztelni őket. Menj és segíts nekik ingyen. Akkor látni fogják, hogy mégis csak komolyan veszed a dolgot.
2016. aug. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!