Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Házasságkötés családi perpatva...

Házasságkötés családi perpatvar közepette (kb. húsos-saga 2), na de hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Nem önigazolásra írtam ki ezt a kérdést, hanem mert tényleg problémát keresnék a megoldásra, izé, bocs, fordítva. A húsos-csontos-fagyasztós jelzés a címben csak azért volt, mert a felek kb. ahhoz a kérdezőhöz hasonló felfogásúak, régi dolgokat (sokszor jelentékteleneket) nagyítanak óriásira, ezen állandóan marakodnak.


Nem szeretnék családregénnyel fárasztani senkit, de mivel van, aki kéri, összefoglalom. Ha van még kérdés, akkor kommentben külön kitérek rá, de akit nem érdekel, az most ugorja át ezt a bejegyzést a tényleges kérdésig, szóval...


27 éves nő vagyok (bocsi, húsos: csak csitri), 8 éve tartó komoly kapcsolatban. Külföldön, de szomszéd országban, családi fészektől csak egy órányira. Gyerek még nincs, lakás, kutya, négykerék már van. Már csak jogi szempontból is ideje volna összeházasodnunk, de azért mi is szeretnénk egymást férj-feleségnek hívni, hiszen gyakorlatilag házasokként élünk. A problémát az én családom viselkedése okozza. Négyen vagyunk lánytestvérek, én a legidősebb, a szüleink kamaszkorunkban váltak el, nem volt boldog házasságuk. Külön szoba, külön ágy stb. Anyagilag nem álltunk rosszul, olyan középosztálynak nevezném, de a szülők természete nagyon különbözött. Sajnos "miattunk" nem akartak elválni, inkább szenvedett látszatboldogságban mindenki. Kamaszkoromban anya aztán elköltözött egy másik férfihoz, a válásnál (a testvéreim kívánsága szerint) ketten a családi házban maradtak apuval (én már elmúltam 18, de én is ott maradtam), a legkisebb papíron anyához került, de ő is apuval élt, amíg kamasz nem lett, és vele, meg az első udvarlójával apám olyan agresszíven nem viselkedett, hogy átköltözött anyáékhoz. Tény, hogy a húgom lázadozott, később jött haza a megbeszéltnél, és az ordításra, szigorra is daccal válaszolt, nem vette a telefont stb. De ezt az udvarlóval normális hangnemben meg lehetett volna beszélni (ki tudja, neki nem füllentett -e), hogy a szabályok a leányzó védelmében vannak, törekedjenek kompromisszumra, és akkor áldás van meg béke.

Ez kb. négy éve volt, a kapcsolatuk azóta tart, boldogok, már külön laknak anyutól rendezett albérletben, másik városban, a jegyei nagyon jók (nem csak bemondásra, mert e-naplóban ellenőrizhető), tovább is akar tanulni. A barátjának is van állandó munkahelye. Sajnos a cirkusz óta a másik két testvérem (mindketten komoly kapcsolatban élnek, egyikük édesapámnál lakik, a másik pár megvette a szomszéd házat) folyton fúj a legkisebbre és anyánkra, azt is a fejéhez vágják, hogy elhagyta őket. Egyfolytában ezeken a régi eseményeken kattognak. Én annak idején igyekeztem kimaradni ebből, és most is tartom az egész családdal a kapcsolatot, mindenkinek igazat adok és senkinek se. Magam részéről mindannyiukat szeretem, és nagyon fáj nekem ez az egész. A két húgom azt szeretné, ha anyumékat és a legkisebb húgomékat nem hívnánk meg. Ha eljönnének, botrányt csapnának, ez sajnos biztos, mert ők "nem szívnak egy levegőt ezekkel". Idén végre rendeződni látszott a kapcsolatuk, ismét beszéltek, itt-ott összejöttek egymással (anyu új párja mellesleg sokat segítette a testvéreimet az időleges "fegyverszünetek" idején, próbált velük kapcsolatot kiépíteni), elkezdtük intézni az esküvőnket, de ismét összekaptak.


Rövidített saga vége.


...Szóval, aki átgörgette a családregényt: össze szeretnénk házasodni, nagy banzáj nélkül (a civakodásban a templomit már elvetettük, a hagyományos lagzi ötletét is), csak családiasan, de az én családtagjaim összeférhetetlenek. Külön csoportra vált ki: édesanyám az élettársával, a legkisebb húgommal (aki már 19 éves) és az ő barátjával. Másik csoportban van édesapám, a másik két húgom+párjaik. Mi valahol a kettő közt lavírozunk, amit, nyíltan vagy alig észrevehetően, de egyik csapat se néz jó szemmel, választásra szeretnének bírni. Főleg a két középső hugica.


Szóba jött néhány változat a megoldásra, pl.:

1: Teszünk mindenkire, lesz kéttanús esküvő a takarító nénivel meg a karbantartóval, aztán kész, majd kap mindenki egy SMS-t vagy telefonos bejelentést.


2: Leendő férjecském családtagjai normálisan el tudnak lenni egymással, pedig ott is szétmentek a szülők. Elmegyünk velük az önkormányzati papíraláírás után ebédre, aztán lemegyünk külön apumékhoz, majd anyumékkal a húgomékhoz. De itt az borulhat, hogy "MIISOTTAKARTUNKLENNI", újabb felesleges cicaharc.


3: Meghívunk mindenkit az esküvő után ebédre étterembe, aztán vagy balhé lesz, vagy nem. De vidám összcsaládi program kétséges.


4: Várunk tovább, hátha megoldódik a helyzet, közben mindkét csapatnak próbálunk a lelkére beszélni, mikor látogatóban vagyunk. Nos, ez a stratégia 4 éve (akkor jegyeztük el egymást, mikor a kishúgom bepasizott), egyenlőre nem látszik eredményesnek.


5: Elhalasztjuk addig a dolgot, amíg rá nem tudunk szánni egy nagyobb összeget az esküvőre (jelenleg a ház felújítása zajlik, igaz, már 2 éve), majd rendezünk rendes lagzit távolabbi rokonokkal együtt, akkor hátha elvesznének a civakodó felek a tömegben.


Egyéb ötlet? Nagyon érdekelne, hogy ti hogyan oldanátok meg egy ilyen szituációt. Nem csak esküvőre, hiszen hasonló lenne a helyzet, ha nem házasodnánk meg, de születne gyermekünk...


Köszi mindenkinek, aki érdemben hozzá tud szólni!


Aki végigolvasta, annak külön köszönöm, kap egy virtuális könyvmoly-jelvényt a kitartásáért :)



2016. aug. 23. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
2%

pfff.

szépen nőjél fel

2016. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

kéttanús és SMS ha más nem megy



de mi van ha megkéred öket h basszus legyen már tekintettel rád és egyetlen alkalommal legyen már elég intelligensek h arra a pár órára normálisak lesznek !!!

nem kell beszélgetni sőt a terem kér ellentétes sarka az övék lehet

de ha erre nem képesek akkor csak a párod családja lesz csak jelen!


remélhetőleg a önkormányzati papírozás alatt rendesen viselkednek

ebédelni azt vinném aki felnőttként tud viselkedni !

2016. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha ragaszkodtok a közeli házassághoz, akkor én arra szavazok, hogy legyen egy egyszerű önkormányzati 2 tanús esküvő.

Valószínűleg, ha ezt megtudják a családtagjaid és úgy reagálnak, hogy "őkisottakarnaklenni", akkor meg kemény hangnemben közöld velük, hogy akkor lesz lagzi, templomi esküvő stb, ha rendezik soraikat és képesek kibírni 1 napot civakodás nélkül.


Esetleg a későbbiekben is működhet ez, hogy addig nem vagytok rájuk kíváncsiak amíg ilyen alpári a viselkedésük.

Ha megszületne az unoka és kíváncsiak rá, akkor biztos rosszul érintené őket, hogy nem láthatják, mert nem képesek viselkedni.

2016. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Én elhívnám a családtagokat mindkét fél részéről, hátha a szégyenérzet az anyósodékkal szemben távol tartaná őket a cirkusztól. De mindezt megelőzően elbeszélgetnék a saját családom két táborával, hogy fontos esemény lesz ez számodra, szeretnéd ha megtűrnék egymást egy délután erejéig. Ha mutatnak erre hajlandóságot akkor jöhet ez a megoldás. Ha nem akkor a kéttanús változat.
2016. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

Itt jó megoldás nincs.

Ugyanebben a cipőben vagyok, csak anyám és apám közt.

Én egyszerűen nem mentem férjhez. Nekem megfelel az élettársi kapcsolat.

Ha mégis férjhez mennék, akkor csak két tanúval, mindenféle banzáj nélkül, hogy ne legyen cirkusz. (Aztán persze nem mulasztanám el megköszönni a családtagjaimnak, akik nem képesek megérteni az én álláspontomat, és e szerint viselkedni.)

2016. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
esetleg a 2-es lehetőség tűnik a legjobbnak. Ott akarnak lenni? És? Tanuljon meg viselkedni, akkor ott lesz.(akire haragszik, ő is ott akar lenni.)
2016. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

1: Teszünk mindenkire, lesz kéttanús esküvő a takarító nénivel meg a karbantartóval, aztán kész, majd kap mindenki egy SMS-t vagy telefonos bejelentést.


Orrba-szájba meg fogják a balhés családtagjaid ígérni, hogy nem csinálnak botrányt. Természetesen képtelenek lesznek betartani az ígéretüket, különösen az esküvővel járó alkoholos állapotban. Jobb, ha nem egy ilyen cirkusszal mutatkozol be a párod családtagjainak.

2016. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

6. megoldás:

a családom érintett tagjait mind meghívnám arra az esküvőre, ami nekünk a párommal megfelel.

A meghívó átadásakor nagyon komolyan és határozottan elmondanám, hogy ez az én és a leendő férjem napja, mi döntünk arról, ki lesz ott, mi úgy döntöttünk, hogy benneteket is meghívunk mind.

DE: aki nem bír viselkedni, egyetlen rossz fújtatást, pofavágást megenged magának és ezzel nekem vagy a férjemnek rossz pillanatot okoz, tönkrevágja az esküvőnket, szégyenbe hoz a család többi tagja előtt stb. azt azonnal meg fogjuk kérni, hogy távozzon és SOHA, ismétlen SOHA többé nem vagyunk kíváncsiak az ábrázatára.


Kultúrált, normális emberek igenis tegyék félre a személyes érdekellentétjeiket és felnőtt emberként tudjanak normálisan viselkedni egy eseményen, ahová VENDÉGKÉNT meghívják őket.


ha nem megy, nem kell eljönni.


Ezt így komolyan, határozottan bele a képükbe.

Így korrekt vagy, nekik meg van döntési lehetőségük.

Aki elmegy és mégsem bír viselkedni, az LAPÁT, mert nem szeret, nem tisztel téged és előbbrevaló a pitiánersége, mint a ti boldogságotok.


Sok boldogságot:

39N

2016. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szeretném mindenkinek megköszönni a válaszát! Ahogy a négyes pontban írtam, beszélgetések megvoltak többször is, anya-csapat képes lenne meglenni, többször próbálták rendezni a viszonyt, ebédet tartottak, a két középső húgom a fő ludas, szinte várják, hogy kiakadhassanak valamin. Pedig nem alacsony iskolázottságúak, egyikük pszichológiát tanul, mégsem képesek elemezni a saját viselkedésüket, és uralkodni magukon, elengedni a sérelmeiket. Mi a kéttanús felé hajlunk, úgy gondolom, még mindig jobb lenne, mint egy teljesen elrontott esküvő. Attól tartunk, hogy a másik ág előtt sem fogják tudni türtőztetni magukat. Nagyon örülnék olyan válasznak is, ahol hasonló helyzet alakult ki, sikerült -e megoldani?
2016. aug. 23. 11:37
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

En bket lehetöseget latok:

1. Megmondjatok hogy mindenkit meghivtatok, csak az sziveskedjen eljönni, aki tud viselkedni, nem csap botranyt es rontja el a ti napotokat.

2. Elutaztok valahova jo messze, es tartotok ott egy esküvöt ( nem tudom penztarca hogy engedi: Maldiv szigetek, Jamaica, de akar Görögorszag is lehet.) Akkor nincs sertödes senki reszeröl, nektek meg lesz szep tengerparti esküvötök es egyben naszutatok.

2016. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!