Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógoromék állandóan születésna...

Sógoromék állandóan születésnapot meg főzőcskézést tartanak, közben meg felszólító levelek jönnek nekik. Elegem van részt venni a banzájokon, amikre ugye illik vinni valamit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Két hetente, de minimum havonta spontán családi bulikat rendeznek. Ha valakinek valamije tartva van, még nagyobb a kiadás. Közben egyik ismerősömtől megtudtam, hogy rendszeresen felszólító leveleket kapnak a létező összes szolgáltatótól. A feleség 300 métert is csak kocsival tesz meg, mindenhova autóval jár. Önmagában engem nem érdekelne az életük, de a férjemmel kezd rámenni a kapcsolatunk. Ő imádja a felesleges bulijaikat, főleg ha spontán és örömmel megy is hozzájuk, ha olyan van még itthon a fagyasztót is kipakolja nekik.Ha nem megyünk, én vagyok a szemét. Lehet valamit tenni? Elmondjam neki, hogy mit hallottam?
2016. szept. 10. 10:10
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
44%
Először miért nem a sógorodat kérdezed meg, hogy igaz-e, amit az ismerőstől hallottál...
2016. szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Semmi kozod az anyagi eletukhoz. Ha nem akarsz resztvenni a bulin akkor amig a ferjed ott van keress mas elfoglaltsagot, programot.
2016. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%

Tipikus magyar mentalitás....

Mi közöd van az ő tartozásaikhoz? Te fogod kifizetni? Inkább az irigység beszél belőled, hogy ők buliznak, te meg be vagy savanyodva.

2016. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Irigység? A bulizásra? Kösz, de először inkább a számláimat rendezem és ha marad akkor bulizok. Igen, valóban nem nekem kell kifizetni, szép is lenne, és valóban nincs közöm hozzá hogyan élnek. De ahhoz már igen hogy a házasságomban egyre több a feszültség ez miatt.
2016. szept. 10. 10:53
 5/23 anonim ***** válasza:
41%
A te házasságod kezd feszült lenni miközben ők állják a cechet? LoL.
2016. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

Szóval azért mert te nem szeretsz bulizni, elindítod a pletykát a sógorodékról, hogy tartoznak.

Neked ahhoz amúgy mi közöd? Ha nem akarsz menni, mond azt hogy nincs kedved. A pletykálkodás gusztustalan dolog.

2016. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

Én nem értem, miért vagy megsértődve, ha leírják amit gondolnak. Vagyis értem.

Azt akarod mondani, azért vagy feszült, mert a férjed elviszi a közös kajátokat a sógorodéknak, akiknek nincs pénzük kajálni?

Már nem vágom.

2016. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

1. A sógorék anyagi helyzete - akár igaz, akár pletyka (mert az "ismerös" honnan tudja, MI van a sógorék leveleiben?) - nem tartozik rád.


2. Ha szivesen látják vendégül a rokonokat/barátokat, az is az ö dolguk, elvégre nem te fizeted azokat.


3. Ha a férjed szivesen megy oda, az az ö dolga, ehhez minden joga megvan.


4. HA te egy besavanyodott pletykafészek vagy, akkor jobb is, ha nem mégy vele, mert csak elrontod a hlagulatot.


5. A házasságotokban nem meg a sógor anyagi helyzete miatt vannak feszültések, hanem a hiba benne meg a hozzáállásodban van.


6. Sokkal jobb lenne, ha magadba néznél, megpróbálnád magad normális ember irányába fejleszteni, és nem mások magánügyeivel foglalkozni.

2016. szept. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 dickharta ***** válasza:
45%

lazíts kislány! a kéthetente buli nem is sűrű!

nézd meg a kubaiakat! még enniük sincs mit sokszor,mégis buliznak,táncolnak mindennap! :)

'az ismerőstől megtudott felszólítólevelek' meg eléggé necces.. az ismerős a postás? honnan tudja egy 'ismerős',milyen levelet kap valaki?

2016. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

A harmadik hozzászóló egy tajparaszt bunkó. Minek kell magyarmentalitásozni? Utálod a magyarokat? Rasszista vagy!


A kérdéshez: beszéld meg a férjeddel, hogy nem üríti ki a hűtőtöket. Ha akar vinni, vegye meg a zsebpénzéből, vagy ahogy akarja, de a közöstől el a kezekkel!

2016. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!