Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógoromék állandóan születésna...

Sógoromék állandóan születésnapot meg főzőcskézést tartanak, közben meg felszólító levelek jönnek nekik. Elegem van részt venni a banzájokon, amikre ugye illik vinni valamit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Két hetente, de minimum havonta spontán családi bulikat rendeznek. Ha valakinek valamije tartva van, még nagyobb a kiadás. Közben egyik ismerősömtől megtudtam, hogy rendszeresen felszólító leveleket kapnak a létező összes szolgáltatótól. A feleség 300 métert is csak kocsival tesz meg, mindenhova autóval jár. Önmagában engem nem érdekelne az életük, de a férjemmel kezd rámenni a kapcsolatunk. Ő imádja a felesleges bulijaikat, főleg ha spontán és örömmel megy is hozzájuk, ha olyan van még itthon a fagyasztót is kipakolja nekik.Ha nem megyünk, én vagyok a szemét. Lehet valamit tenni? Elmondjam neki, hogy mit hallottam?
2016. szept. 10. 10:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
11%
Látod kedves kérdező, ilyen válaszok jönnek, amikor a "gyengébbik nem" válaszolgat...
2016. szept. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%

1. Lehet nem is igaz.

2 ha igaz sincs hozza kozod hogy mire koltik a penzuket.


Mi okozza a feszultseget a ferjeddel koztetek? Nem kell mindig csatlakoznod csak ha kedved van. Amig a ferjed elmegy addig keress magadnak mas programot. Es egyaltalan nem gyakori az osszeules. Van aki minden hetbegen osszeul ismerosokkel, rokonokkal.

2016. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
17%

Hűha. Ennyi eggyüttérző embert.....

Amúgy én megértelek. Az ilyen dolgok valóban idegesítőek tudnak lenni. Ha mégjobban belegondolunk, azért ez nem kicsit súlyos. Ha a sógorodék nem tudják fizetni az adósságukat akkor fenn áll annak a veszélye, hogy tőletek kérjenek segítséget. Ami egyébként jogos is, mert mindig meghívtak titeket a buliaikra és egyben azért is, mert "egy család" vagytok és igen "jó viszonyt" ápoltok.

2016. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha sokallod a kiadást, mert ti nem engedhettek meg magatoknak kéthetente egy tálca süteményt vagy kiló húst, meg egy üveg bort, akkor ülj le a férjeddel, mutasd meg neki a családi költségvetést, hogy emiatt nem tudtok pl. tornacipőt venni a gyereknek, és beszéld meg vele, hogy mennyi az, ami még belefér. Mondjuk havonta egyszer, vagy csak akkor, ha valakinek névnapja/szülinapja van.

Ehhez tényleg nincs köze a sógorék anyagi helyzetének, sokkal inkább a tiéteknek.

2016. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
43%
Hmm megint a tesvér a sógornő ellen? Kicsit Déja vu érzésem van. :D
2016. szept. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
42%

neked semmi közöd sincs hozzá,h mikor mit csinállnk és milyen levelet kapnak.

beleszolásod nincs

2016. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
30%
Inkább menj el a bulira és igyál, lazíts! A többivel ne foglalkozz! A férjeddel előre beszéljétek meg hogy okkal vannak a dolgok a hűtőben, csak veled egyeztetve vigyen nekik belőlük bármit is. Lazíssst!
2016. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16%

Nem az a kérdés, hogy kinek mihez van köze már bocsánat. A kérdező leírt egy tényállást, miszerint van a sógor, akik felelőtlenek, nem fizetik a számláikat, de bulira van lóvé. Ennyi.


A férjednek nyugodtan mondd el, hogy mit hallottál, sajnos nem fogja meghatni, mert pont lek@ksizza, hogy a sógornak milyen tartozásai vannak, őt csak a buli érdekli.


Tehát itt van a kutya elásva. A házasságod kezd rámenni, mert még a családi kasszát is megcsorbítja azzal, hogy a rengeteg fagyasztott ételt (amiért gondolom ti ketten dolgoztatok meg) elviszi, holott azt magatoknak vásároltátok. Ennek fejében gondolom még piálgatnak is rendesen, ami neked, aki nem vagy egy nagy bulis nyilván nem esik jól.


A legnagyobb gond itt az, hogy a férjed szeret bulizni, iszogatni, te pedig nem. Két ember, akinek más az érdeklődési köre. Megértelek, hogy ez fáj neked. Megértem a férjed is, hogy igényli ezeket a társas összejöveteleket. Mindenkit megértek. Ha érdekli egyáltalán, hogy mit mondasz, akkor kérd meg, hogy kicsit ritkítsa ezeket a találkozásokat. Te is jól jársz és ő is.


Idióták az ilyen emberek amúgy, piára, bulira van pénz, de számlát fizetni nincs. Tök gáz. Igyon, bulizzon, de első legyen a számlák kifizetése, nem ez a normális?

2016. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
21%
Várj csak kedves kérdező. Azért ha havonta egyszer van ilyen összeröffenés, az még nem a világ vége. Ennyi talán kell a férjednek is, ő is csak férfi, kell neki a társaság. Végül is legalább tudod, hogy jó helyen van, nincs alkalma nőzni, stb. Emiatt nem neheztelj rá. Ha sűrűbb lenne a dolog, akkor megérteném, de neki is legyen egy kicsit jó. Úgyis annyit gürcöl az ember, mindenki csak hajt, aztán semmi öröm nem jut. Ha őt ez teszi boldoggá és nem sűrűn csinálja, akkor légy te is elnézőbb.
2016. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%

"Nem az a kérdés, hogy kinek mihez van köze már bocsánat."

A kérdezőnek ez a gondja: "Elegem van részt venni a banzájokon, amikre ugye illik vinni valamit."

Ehhez képest mi a megoldása? Ez: "Elmondjam neki, hogy mit hallottam?"


Mi köze a sógorék anyagi helyzetének ahhoz, hogy NEKI nincs pénze bulizni? És ugyan mennyire hatná ez meg a férjet? Ha a kérdezőéknek nincs pénzük, akkor azt kell megbeszélni, nem a sógorék állítólagos felszólító leveleit.

2016. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!