Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerelmes lettem az "unokatesó...

Kecskeszárny kérdése:

Szerelmes lettem az "unokatesómba" mit tegyek?

Figyelt kérdés
Aki igazából nem unokatesóm, mert örökbefogadták, tehát semmi ilyen hormoni kapcsolatok. 16 eves lany vagyok ő meg 25 fiu. Mit tegyek?

2016. szept. 17. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Genetikai lenne a kapcsolat, nem hormoni. Semmit, felejtsd el.
2016. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Magyarországon vérszerinti unokatestvérrel is legálisan lehet házasodni.

Az más kérdés, hogy a család valószínűleg így is kikelne a hitéből. Szerintem felejtsd el a dolgot. Családtag, hatalmas a korkülönbség, csak kínossá tennétek a nagycsaládi összejöveteleket.

2016. szept. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Mivel nem vagytok vér szerinti rokonok, semmi gond nem lenne ezzel. Hogy a rokonság hogyan reagálná le, azt viszont mi, idegenek, nem tudhatjuk. Én nem akadnék fönn rajta, de nagyon szélsőséges véleményekről/történetekről is hallani.

Amin viszont inkább fönn lehet akadni, az a korkülönbség. Ilyen korban ez elég sok. Habár anyukám csak egy évvel volt idősebb, amikor a szintén nála 9 évvel idősebb apukám udvarolni kezdett neki. Ott a rokonság semmi problémát nem csinált ebből, és lett is belőle egy immár 47 éve tartó házasság.

2016. szept. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kovpet ***** válasza:
76%
Ő is viszonozza ez érzéseid amúgy?
2016. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 JulesM111 ***** válasza:
40%
Kiscsajszi, egy 100 lelkes faluban élsz? :) Tégy amit jónak látsz.
2016. szept. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Dugasd meg magad
2016. szept. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%

Mo-on nem lehet legálisan összeházasodni vér szerinti unokatestvéreknek, legfeljebb másod-unokatestvérek köthetnek házasságot, de csak engedéllyel.


Az örökbefogadás viszont jogilag olyan, mint a vér szerinti kapcsolat. A családi jó viszony érdekében én nem kezdenék ki az unokatesómmal. Valószínűleg van is barátnője, a te érzéseid pedig inkább kislányos rajongás. A srác részéről veszélyes lehet a kapcsolat, hisz te még kiskorú vagy, ő pedig már jogilag nagykorú.

2016. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
9 év nem olyan vészes pár év múlva, és nem vagytok vérrokonok sem.
2016. nov. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

16 éves 25 évessel? Hogy ne lenne vészes? Az egyik még a gimi felénél jár, a másik már gyereket tervezne meg lakást vásárolna. Ég és föld a két világ.

Amúgy felejtsd el, semmi jó nem sülhet ki ebből. Ha meg mégis csinálnátok valamit, mert úgysem fogadod meg a jótanácsot, akkor legalább gumit használjatok...

2017. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Akaszd fel magad…
2021. máj. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!