Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak? Elmenjek a...

Mit csináljak? Elmenjek a sógoromékhoz vendégségbe úgy, hogy állandóan csak unatkozok?

Figyelt kérdés
Vasárnap névnapot tartanak, de náluk bevett szokás amúgy is, hogy mindent megünnepelnek. Elmentem én a párommal mindig, de rosszul érzem magam náluk. Nem beszélnek hozzám, olyanokról beszélgetnek amihez nem tudok hozzászólni. Párom persze nagyon jól érzi magát, ami nekem nem baj, csak én nem tudok mit kezdeni magammal. Kb. levegőnek néznek pedig nem tudok róla hogy ártottam volna nekik. Annyi a bajuk, hogy nem a párom volt nője vagyok... Elmondtam már a kedvesemnek hogy nem érzem magam jól náluk és úgy látom nem kedvelnek, de nem érti meg. Azt mondja biztos bennem van a hiba, higgyem el hogy kedvelnek és ezzel lezárva. Látom rajta hogy ő nagyon szeretne összekovácsolni minket de ami nem megy? Ha nem megyek el párom szemében leszek a rossz, de ha elmegyek szétunom magam. Az utóbbi 3 banzájra már nem mentem el, ő mindig kitalált valamit rá hogy miért nem. Szerinte ezzel is engem véd. Mert nincs mersze megmondani szerintem hogy "figyu látom nem bírjátok x-t, ezért nem jön el inkább. Mit csináljak? 25/L
2016. nov. 18. 09:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Szia ! Ami nem megy azt nem kell erőltetni.Nálunk két és féléve felbukkant egy mostohatestvére anyunak.Egyetlen egyszer találkozott anyuval,és utána telefonon beszéltek.Édesanyám lassan két éve elhunyt,és mi elmentünk az anyu mostohatestvéréhez párszor.De ők sose jöttek hozzánk.Apunak mondtam,hogy apu egy kapcsolatnak oda vissza kell működnie ! Így nem megyünk hozzájuk,és leépítsük a rokonságot velük.Miért tennél te is olyat, amit egyetlen porcikád sem kíván ?
2016. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Menjél csak el szépen. Ha nem is minden alkalommal, de minden 2.-ra. Dettó így vagyok a sógornőmékkel, de mivel én is kibíom, cserébe az uram se nyávog, ha az én családomat kell meglátogatni, pedig ott meg bizonyára ő unatkozik jobban. Ha most nem mész, nem is lesztek soha egy család, szerintem jobb a békesség, pláne ha ez ennyire fontos a pasidnak.
2016. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Akarsz róla beszélni?
2016. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az én családomnál ő nem unatkozik, látom rajta. Alig akar hazajönni. Mindig én indulnék hamarabb de ő szépen elvan. Nem nyávog ha nem megyek, nem bánt érte vagy ilyesmi, de azt sem akarom hogy szomorú legyen.
2016. nov. 18. 10:04
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
A baj inkább azzal van, hogy szerinte benned van a hiba. Menj csak el, de kérd meg, hogy most az egyszer figyeljen oda, hogy hogyan viselkednek veled. Beszélnek-e hozzád, próbálnak-e bevonni a dolgokba, kedvesek-e veled. Lehet, hogy neki tényleg nem tűnik fel. Ez az alkalom meg jó lesz arra, hogy alapot adjon a későbbi beszélgetéseiteknek a dologról. Azért te próbálsz nyitni feléjük, vagy csak ülsz csendben szenvedve? A te hozzáállásod sem mindegy ilyen helyzetben. Mindenképp megér egy próbát szerintem, hogy felhívd rá a figyelmét, és a saját szemével is láthassa.
2016. nov. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ezt már mondtam neki máskor is, de így sem vette észre. Szerinte normálisak velem... :D Aha, úgy, hogy hozzám se szólnak és csak őt kínálják az adott étellel? Mivel olyan dolgokról van szó amihez egyáltalán nem tudok hozzászólni, nehéz. Keresem az alkalmat, mikor tudnék bele szólni valamibe, de mire kimondanám, mondanak mást és röhögnek olyan poénon amit mindenki ért csak én nem.
2016. nov. 18. 10:53
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
Ott ülsz mint egy kuka, semmin nem nevetsz, semmihez nem tudsz hozzászólni, mindezt rendszeresen... és mégis úgy érzed, hogy te vagy az áldozat a sztoriban és mindenki rossz. Érdekes álláspont.
2016. nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

Egyszerű..

Mondd a párodnak, hogy dobjon fel töbször olyan témát amihez hozzá tudsz szólni.

És ha igazán szereted a párod, akkor kibírsz pár óra ' unatkozást' érte.

2016. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is benned van a hiba.Ülsz mint a a savanyu uborka mert nem vagy társasági ember.Persze nem szólnak hozzád,mert már rég levonták te ott nem érzed magad jól.talán ha néha vigyorognál és feltalálnád magad máskép viszonyulnának ők is hozzád.ha nem tudsz alkalmazkodni tényleg ne menj hozzájuk,csak elbacod a z ő jó kedvüket is.
2016. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

két opció van.

az egyik,hogy eljársz továbbra is ezekre az alkalmakra és próbálsz bekapcsolódni a beszélgetésekbe. ha valamit nem értesz kiről van szó,akkor megkéred,hogy mondják el,mivel te nem ismered akiről beszélnek stb.. fokozatosan de próbálj jóba lenni velük:)

másik verzió,hogy nem mész többet ezekre az eseményekre. viszont így továbbra is kívülálló leszel ,továbbra sem fognak befogadni .

én a helyedben megpróbálnék kicsit jópofizni velük. ha nagyon nem megy és tényleg nem érzed jól magad velük,akkor meg ne menj. mi van akkor? a párod el tud menni egyedül is. te neked kell eldönteni.

amúgy a párod is tehetett volna valamit az ügy érdekében,próbálhatott volna bevonni a beszélgetésekbe stb..csak ő van hazai pályán

2016. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!