Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem fogadja el a családo...

Miért nem fogadja el a családom, hogy nem vagyok társasági ember?

Figyelt kérdés
Világéletemben kilógtam a családból, zárkózott voltam, csendes, kerültem a társas érintkezés bármilyen formáját, mert nem szerettem a felszíni társalgást. Minek is beszéljek olyasvalakivel, akit nem érdekel a válasz? Amikor tesómék hazaállítottak valamelyik barátjukkal, akkor inkább bemenekültem a szobámba és filmeztem, amíg el nem mentek. Kellemetlen volt számomra, amikor itt voltak, mert olyankor mindig kaptam az ívet, hogy csendes vagyok, miért nem beszélgetek velük? Persze, hárítottam, kifogásokat kerestem. Amikor elkezdtem bemenni a szobámba, akkor persze már én voltam az, aki fennhordja az orrát és mindenkinél jobbnak gondolja magát, pedig nem erről van szó... Soha nem is ez volt az indok, csak nem ugyanaz érdekel engem, ami őket, emellett nem hozzám jöttek, minek zavarjak? Plusz, nem egy korosztály, stb... Mostanra felnőttünk, elköltöztünk, eltartjuk magunkat, de ünnepekkor még mindig ugyanaz a nóta. Jön anyám barátnője látogatóba, mindig megkérdi tőlem: és megy-e már a barátkozás? Olyankor csak pislogok, vannak nekem barátaim, vagyis van egy nagyon jó barátnőm, de vele már évek óta tartom a kapcsolatot, jóban-rosszban együtt vagyunk. Emellett egy-kettő, akikkel néha elmegyek ide-oda, de ennyi. Minek nekem ennél több? Testvérem karácsonyi ajándéka egy pszichológus telefonszáma volt, mellette egy-két jó szó, hogy bármi bajom is van, ne féljek elmenni hozzá, nagyon jó orvos. Elhiszem, hogy jót akar nekem, de én így vagyok jó! Jól érzem magam, ha nem így lenne, már rég felkerestem volna valakit. Persze, rosszul esnek a beszólások, amikor testvéreim barátai csak elmondásból ismernek, de rögtön megbélyegeznek. Barlanglakónak hívnak, beképzeltnek hisznek, lenéző, egoista majomnak, aki lehetetlenül ostoba. Jó, az én hibám is, hiszen nem beszélgetek velük - mentségemre legyen szólva: nem vonz a társaságuk. Ennek ellenére azonban nem érzem hibának ezt a dolgot, én sem szólok bele abba, hogy ők milyenek, miért tesznek ilyesmit? Kerüljük el egymást, ennyi az egész. Nem kell rólam beszélni, intorvertált vagyok és kész. El kell fogadni. Veletek is hasonló a helyzet? Ha társasági emberek vagytok, akkor miért zavar titeket az, amikor valaki nem olyan, mint ti? Szeretném ezt megérteni, bepillantást nyerni mások gondolkodásába is.

2016. dec. 30. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Erre nem lehet mit mondani sajnos. Aki a társasági kínlódással csesztet egy introvertált embert, az vagy ostoba, vagy bunkó. Ezt így kereken meg is lehet mondani nekik. Köszönöd, de semmi közük hozzá, nem vagy vevő a beleugatásra, nem nyitsz vitát és pont.
2016. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Elsőnek igaza van.


Én is introvertált vagyok, és hiába mondják, hogy "de barátkozzá' már!!!", nem fogok leállni beszélgetni olyan emberekkel beszélgetni (számomra unalmas témákról), akikkel nem közösek az érdeklődési köreink.

2016. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyszer beoltottam őket, amikor már nagyon nyomták a hülyeségeket, hogy a hozzám hasonló emberekből lesznek a tömeggyilkosok, meg zárt osztályon kellene tartani, ilyesmi... Ennek az lett a vége, hogy még én éreztem magam rosszul, mert meg mertem védeni magam (rejtett agressziónak titulálták). Bárhol felhozom, hogy nem vagyok társasági ember, akkor a legtöbben már valami pszichológiai betegséget sejtenek a háttérben. Vannak, akik csatlakoznak hozzám, hogy ők is hasonlóak, hiába védjük magunkat, hogy ez nem betegség... Mert az nem normális, ha valaki ennyire nem tud beilleszkedni. Szerintem valamit nagyon félreértenek... Úgy képzelik el ezt az egészet, hogy egész nap itthon vagyok, nem szólok senkihez sem, agresszív vagyok mindenkivel és szeretnék erdőben lakni. Pedig nem így van... Ugyanúgy van munkahelyem, ugyanúgy beszélgetek azzal, aki szeretne, én csak nem akaszkodom rá senkire sem. Nem lógok mások nyakán, hogy barátkozzon velem. Elsőre mindig le tudom szűrni, kinek voltam szimpatikus és kinek nem, ez az egyik jó tulajdonságom :)
2016. dec. 30. 16:20
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

"Egyszer beoltottam őket, amikor már nagyon nyomták a hülyeségeket, hogy a hozzám hasonló emberekből lesznek a tömeggyilkosok, meg zárt osztályon kellene tartani, ilyesmi..."


Inkább azzal nincs valami rendben, aki ilyet mond.

2016. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sem, engem is ki tudnak készíteni az ilyen felfogással :( Meg amit mesélnek rólam a környezetüknek... Olyasmit állítanak, ami vagy nem igaz, vagy felfújják a dolgot. Úgyse megyek semerre, nem tudom megvédeni magam és ezt ők is tudják. Hálát adok az égnek, hogy már mindannyiunknak megvan a maga élete, amikor otthon laktunk, szenvedtem eleget. Itt meg érdekes módon mindenki elfogadja a természetemet, senki sem erőszakol rám semmit.
2016. dec. 30. 18:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az osztálytársaim ilyenek. Szerencsére már csak másfél évet kell kibírnom velük.
2016. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért cseszegetnek, mert a nem társasági emberek észrevétlenül tényleg bele tudnak csúszni abba, hogy többnek gondolják magukat másoknál. Én is simán elhallgatok egy társaság kellős közepén, ha nem izgat a téma, de látványosan menekülni ilyen helyzetekből tényleg olybá tűnhet, hogy lenézed a többieket. Kis kompromisszumot ha kötsz, mások se fognak potenciális tömeggyilkosnak gondolni, te meg megtanulsz picit valamilyen szociális környezetben mozogni. Hasznos lesz, hidd el.
2016. dec. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
zárkózott=lúzer
2017. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!