Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Önző dolog ez szerintetek?

Önző dolog ez szerintetek?

Figyelt kérdés

Dédi mamámat szeretem a legjobban a családból, baba korom óta nagyon szeretjük egymást és kötődünk egymáshoz.

Évek óta nagy beszélgetéseket tartunk. De màr elèg idős, több mint 80 èves, és félek hogy mivel el szoktam neki nagyon sok mindent mondani, úgymond mindent vele beszélek meg, ez nehogy rossz hatással legyen rà. Lehet nem értitek..

Szoktam kérdezni segítsek-e bármiben neki, mindig érdeklődök ő hogy van, àltalàban nem kéri sok mindenben a segítségem és nem mondja el leginkàbb a fájdalmait de egyèb történéseit igen.

Szerintetek mivel tudnàm segíteni az èletét még jobban?

Rossz hatással lehet rá ha minden problémám megosztom vele?

Mivel éreztethetnèm még vele, hogy szeretem?



2017. jan. 5. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel éreztethetnèm még vele, hogy szeretem?"

Kérd meg, hogy tanítson meg valamire, mondjuk sütit sütni. És figyelj is oda, ha megteszi.

2017. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mire gondolsz. Mért lenne rossz hatással rá a bizalom?
2017. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Ilyen idősen az ember szerintem rendelkezik annyi bölcsességgel, hogy a dédunoka problémáit/örömeit könnyen kezeli. Tehát kétlem, hogy ezzel bármi rosszat is okoznál neki, sőt biztos, hogy nagyon örül neki. Szóval ne aggódj :)
2017. jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Szerintem is inkább örül, hogy megbízol benne, és segíthet neked. Sőt, szerintem ez erőt ad neki! Sok idős ember azért szomorú, mert nem érzik, hogy bárkinek is szüksége lenne rájuk.
2017. jan. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne rá rossz hatással? Attól, hogy idős, még nem fogja fel kevésbé a dolgokat, hacsak nem szenved demenciában. Ha zavarná, hogy sokat beszélsz, szólna érte. Biztosan örül neki, hogy ennyi időt töltesz vele.
2017. jan. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem attól többet és jobbat nem adhatsz egy idős embernek, hogy sokat vagy vele, beszélgettek és érzi, hogy fontos a számodra. Jó gyerek vagy, biztosan nagyon büszke rád.
2017. jan. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. jan. 6. 08:07
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel mutatod ki neki leginkább, hogy szereted és mennyire fontos neked, hogy megosztasz vele mindent. Szerintem ennél nagyobb öröm egy idős embernek nem létezik, mint hogy a fiatalabb generáció bizalommal van felé és számít rá.
2017. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tobbiekkel ertek egyet. A dedimamad nagyon szerencses ;)
2017. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom is mert az egyik gyereke abszolult nem kívàncsi rá úgymond, a másik messze lakik, a harmadik azért foglalkozik vele, segít neki. A fiai választottjai sem a legkedvesebbek sajnos. Manapság ritka az ilyen jó ember mint dédimamám és sajnàlom, hogy ezt neki senki nem viszonozza. Nagyon sok rosszat megélt már szegény úgy sajnàlom :( Próbálok minden tőlem telhetőt megtenni, hogy jól érezze magát.
2017. jan. 6. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!