Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatesóm gyermeke kim...

Az unokatesóm gyermeke kim nekem? És én kije vagyok neki?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a pontos megnevezés. Talán az unokahugom? És én kije vagyok neki? Nagynénije?

(Azért fura ez az unokahug-nagynéni dolog nekem, mert csak 12 éves vagyok! :D De ha nem ez a pontos meegnevezés javítsatok ki!)



2017. febr. 4. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nincs minden egyes rokonra külön szó... Köztük erre sem.
2017. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Felpontoztalak.
2017. febr. 4. 13:59
 3/10 holnaptegnapja ***** válasza:
17%

A lényeg, ha azért kérdezed, h. viszonyod lehet-e vele (?), - akkor a válasz: határozott igen.


- gondolom ezért kérdezted?

(ha tévedtem, bocs)

2017. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem ezért kérdeztem, én 12 éves vagyok ő pedig 5, mindketten lányok. Elég bizarr lenne....
2017. febr. 4. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, ha azt mondod, hogy az unokahúgod, tehát igen, a nagynénije vagy. De ettől ne érezd öregnek magad, nyugi, én ismerek egy olyan nagynénit, aki még csak egy éves múlt! :D
2017. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Unokatestvéred gyermeke a te másod unokatestvéred, és te is neki. A többi válaszadó mit hitt, hogy teremnek a másod unokatestvérek???
2017. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, most elbizonytalanodtam... :D 3 féle választ is kaptam.
2017. febr. 4. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Erre nincs rokoni megnevezés.Nagynénje akkor lennél ,ha a testvéred gyereke lenne.Másodunokatestvér meg a szüleid unokatestvérinek a gyerekei.
2017. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó, nincs rá elnevezés, de akkor mit mondjon?


Ha valaki nyitott füllel jár, és megfigyeli, hogy az ilyen viszonyt hogyan szokták nevezni az emberek, akkor rá fog jönni, hogy az "unokahúg" szónak igenis van egy ilyen jelentése is (az eredeti jelentése mellett), hogy "X az unokahúga Y-nak, ha rokonok, és X lány, és fiatalabb, mint Y".

2017. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy unokaöcsém úgy, hogy én vagyok a nagynénje, és 1 évvel idősebb nálam. A rokonsági kapcsolatok és elnevezések gyakran nem függnek a születési időtől.
2017. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!