Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az ilyen "piszkálódó" rokonoka...

Az ilyen "piszkálódó" rokonokat hogyan lehet kezelni? Mit kellene csinálnom, hogy engem is emberszámba vegyenek?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom (a nagynéném), aki mindenbe beleköt, mindenkit cseszeget és soha semmi nem felel meg neki. Ünnepekkor vagy családi eseményekkor (pl. karácsony) szoktunk találkozni, ilyenkor összegyűlik a család és eszünk, iszunk, beszélgetünk. Voltak olyan esetek, amikor ez tök jó hangulatban telt, mindenki jól érezte magát, viszont többnyire csak veszekedés, sértődés lett belőle és mindenki megharagudott a másikra. Mi ebből már tanultunk ezért annyira nem is erőltetjük ezeket a családi eseményeket, viszont azért évi 1-2 alkalommal, nagyobb eseményekkor rászánjuk magunkat (Ellenkező esetben pont azon menne a balhé, hogy miért húzzuk ki magunkat alóla stb., és én is úgy gondolom, hogy azért ezt a néhány alkalmat ki lehet bírni illetve nyilván vannak olyan rokonok, akikkel pedig szívesen találkozunk.), viszont mi nem nagyon szerveztünk ilyen nagy családi összeröffenéseket, az utóbbi években igazából nem is nagyon volt rá alkalom. Viszont idén ballagok a középiskolából, eleinte nem is szerettünk volna ebből sem nagy felhajtást mert ez valóban nem egy nagy ünnepelni való dolog, azonban folyamatosan kaptuk a megjegyzéseket, hogy mi "milyen bunkók vagyunk mert nem hívunk meg senkit", "biztos sajnáljuk tőlük" stb. (ez kb. az általános iskolás ballagásom óta téma mert akkor én kijelentettem, hogy nem szeretnék semmit, ezen persze mindenki megsértődött) és végül úgy döntöttünk, hogy lesz egy éttermi ebéd mert azt gondoltuk, hogy így majd mindenki megbékél és így tudjuk viszonozi... Most éppen az a probléma, hogy mi "mit gondolunk magunkról", "minek kell ilyen felhajtás", "most sz@juk össze magunkat mert el tudta végezni a középiskolát" stb...

Én előre tudtam, hogy ez lesz, de nekem már nagyon elegem van belőle. Évek óta azt kell hallgatni, hogy ez a bizonyos rokon minket szid, borzasztóan irigy, rosszindulatú, miden létező apró dologba bele tud kötni. Vannak esetek mikor szimplán csak átjön hozzánk, mindenkinek beszól valamit, majd hazamegy.... Engem is folyton csesztet a külsőmtől kezdve tanulással kapcsolatban mindennel (Inkább vágassam le a hajamat kopaszra mert ronda, mindig piszkált, hogy milyen dagadt vagyok, mikor fogytam, akkor meg az volt a probléma. Szerinte én hülye,lusta és trehány vagyok, nem vesznek fel sehova, csoda hogy a középiskolát elvégeztem stb.). Nem tud örülni mások sikerének, más boldogságának (Például a tesóm diplomaosztója után, egy másik rokon vendégül látta az egész családot, ő ezt szánta ajándéknak a tesómnak. A tesóm egész este sírt mert a nagynéném lányának nem sikerült megszereznie a diplomáját, ebből lett a cirkusz. A tesóm el lett hordva mindennek meg biztosan csalt, lefizetett valakit stb.). Én ezt nem szeretem, néha vissza is szoktam szólni, hogy megvédjem magamat, viszont ilyenkor pedig szinte mindenki szemében én vagyok a rossz és igazából nincsen semmi jelentősége mert én még "pici vagyok ehhez"... és senki nem foglalkozik azzal, hogy mit gondolok. Most már csak szimplán csöndben maradok és inkább nem mondok semmit, de attól még úgyanúgy ezt kell majd hallgatnom... 18/l


2017. ápr. 17. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet nem értek. Az igaz, hogy az ember nem maga választja meg a rokonait, de miért is kellene tartani a kapcsolatot velük?

Ki mondja, hogy jópofizni kell ha a hátad közepére sem kívánod? Valami büntetést kapsz ha nem foglalkozol velük vagy mit?

Felnőtt emberek vagytok. Ha nem akartok partit rendezni akkor ne csináljatok. Ha megjegyzik akkor meg lehet mondani, hogy nincs értelme, mert semmi sem jó nekik.

Eddig is pletykáltak, szidtak a hátatok mögött, ezek után is így lesz. Miért érdekel ez téged? Majd megunják.

Tudod az én rokonaim is ilyenek. Semmi sem jó nekik, mindenben a hibát keresték, mindenért megszóltak. Ha vettem ajándékot mert ünnepelt valaki névnap/szülinapot akkor megszóltak, hogy neki miért adtam a másiknak miért nem. Ha nem adtam akkor miért vagyok ilyen bunkó.

Elegem lett. Így nem megyek rokonokhoz, nem jönnek. Szidnak? Nem érdekel. Egyik fülemen be a másikon ki. Egy életem van, nem fogom megkeseríteni az idióta rokonok miatt. Lassan 20 éve nem tartom a kapcsolatot velük. 20 év alatt csak temetésen találkoztunk. Oda elmentem, majd amikor vége lett, hazamentem. Nem mentem senkihez, leráztam őket mindig, hogy "holnap meló, mennem kell a vonatot is el kell érnem" Anyám 5 éve halt meg. Egy rokon sem jött el. Nem gond. Azóta én sem megyek még temetésekre sem.

Gond egy szál se.

Nem kötelező az évi 1-2 találkozás sem. Ha van rokon akit kedvelsz, és ő is téged azzal elég tartani a kapcsolatot. Nem kell elviselni senkit akit nem akarsz.

2017. ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az első válaszolóval. Ne hívd meg semmire. Ha netán megkérdi miért nem hívtad meg, mond meg neki lassan és tagoltan hogy megértse. Valahol olvastam egy mondást: Az emberi kapcsolatok olyan mint az aranyásás, nem a piszkot keresed hanem az aranyat. Vagyis egy aranyásó is mérgelődhetne eleget ha a tarisznyájába aranyrög helyett lócitromtól a nyúlbogyóig minden piszkot belerakna.
2017. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Ilyen hülyeségeken felidegesíteni magad ????!!
2017. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én nagyon örülnék neki, ha nem kellene találkoznom velük, én is úgy gondolom, hogy, ami nem működik azt nem kell erőltetni. Ő anyukám testvére, ők jóban vannak, szeretik egymást és anyám konkrétan észre sem veszi ezeket a dolgokat. Mármint nyilván ő is látja, hallja ezeket, de nem zavarja különösebben, "biztos csak fáradt, morcos" stb., ő azt szeretné, ha mindenki jóban lenne mindenkivel és mindenki szeretne mindenkit. Na most ez nyilván nem fog megvalósulni, én ezt nem is tartom bajnak mert mondom, ezt nem lehet erőltetni. Volt már többször, hogy kihagytam egy ilyen családi összejövetelt, viszont akkor nem tudom meddig mindenki velem ordibált, engem szidott (nem a hátam mögött, az engem nem érdekel, hogy másoknak mit mond mert mások is ismerik, tudják, hogy milyen) és ez nekem egyáltalán nem hiányzik, úgyhogy inkább a könnyebbik utat választom, így legalább csak egy ember "köpköd" rám és nem öt. Ő is a család tagja, ha nem hívnánk meg, akkor azért utálna mindenki, szóval ilyen szempontból majdnem mindegy. Valamint igazából nem kell hívni, nem kell keresni a társaságát mert megoldja ezt ő maga is, pl. csak szimplán váratlanul beállít.
2017. ápr. 17. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy anyud tartja a kapcsolatot velük az rendben van. Ő akarja. De ha te neme akarod akkor neked nem kell. Ordibálnak veled? Akkor közöld normális hangnemben, hogy amíg te tudsz normálisan beszélni addig elvárod, hogy veled is normálisan beszéljenek. Tegyenek hangtompítót a szájukra. Téged nem érdekelnek a rokonok, és addig örüljenek amíg nem mész, mert tudsz ám úgy viselkedni is ami nagyon megalázó lesz mindenkinek. Közlöd, hogy te nem mész, és nem érdekel ki mit mond. Majd otthagyod őket, ha ordítanak, akkor a falnak tegyék. Ha nem állsz ki magadért akkor tűrj tovább..
2017. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek azokkal, akik szerint nem kéne meghívnotok egy eseményre sem, amennyiben ilyen rosszindulatú! Ez egyszerűen borzasztó! Teljesen természetes, h ezt érzed! Hagyjátok ki a családi eseményekből és kész!
2017. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nagyon rövid példát tudnék most felhozni.Összejöttem valakivel (én vagyok a nő), aki beszélt az öccsével telefonon.Úgy volt, h a testvéréék jönnek haza Németországból és hoznak neki egy tévét.De miközben beszélgettek telefonon és ugye elújságolta mennyire boldog velem meg milyen szép vagyok jó vagyok stbstb, az öccse olyanokat bekérdezett, hallottam, mert ki volt hangosítva, h mondtam, h add csak ide a telefont.Ha én kezdem el kérdezgetni az öcsédet tévéd se lesz, de vele se kell többet beszélgetned.

Azt tudnám tanácsolni, h először próbálj meg szépen beszélni azokkal, akik így kötözködnek, kérdezd meg, h miért kötözködnek, utána meg hagyd őket a fenébe.

Én már lekoptattam a rokonságot egy kivételével és ő a sógornőm! nem a testvérem, de úgy szeretjük egymást mintha vérszerinti rokonok lennénk, pedig a bátyámtól is elvált, és támogattam benne.

A rokonokat nem választod.

A barátokat választod.

Erre gondolj.

2017. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!