Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez sima hiszti vagy tényleg...

Ez sima hiszti vagy tényleg megbánta?

Figyelt kérdés
Az unokaocsem 4 eves, sokat van velunk, nagymamaval stb. Kicsit problemas(hiszti, csapkodas, nem fogad szot stb), de en azert szeretem, sokat jatszom vele ha van ra idom. Egyszer bedurvult jatek kozben es akkor a sarokba allitottam, anyam szerint ez tul durva volt, de tobbet nem fordult. Ma megint velem volt, elvittem a boltba, kapott cukrot de hazafele bemaszott az arokba, felmaszott egy hangyaboly tetejere hiaba mondtam neki hogy nem szabad, majd elorefutott es homokot probalt ram szorni a labaval. Elkaptam a kezet, es lassan elmondtam neki hogy ezzel a viselkedessel engem nagyon megbantott es hogy ez nekem nagyon fajt amit csinalt. Elkezdett bogni mint egy szamar hogy az anyjat akarja es percekbe telt mire lenyugodott. Persze ezert megint en voltam a hibas otthon hogy miert sirt a gyerek. Mi az amit rosszul csinalok? Normalis az ilyen viselkedes ennyi idos korban?

#hiszti #unokaocs
2017. ápr. 25. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
a viselkedese normalis, de te szerintem jol csinalod, szepen probalod neki tanitani h mit h kell.
2017. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Az unokahúgom ugyan 5 éves, de ugyan ezt csinálja. Ilyen idősen feszegetik a határokat. Kivel mit lehet megcsinálni, ki mit enged meg. Nem csinálsz semmit rosszul, elég következetesen viselkedsz vele. Csak azt remélem, hogy a "miért sírt a gyerek" számonkérés nem a gyerek előtt zajlott. Mert ebből azt szűrheti le, hogy neked nem kell szót fogadnia.
2017. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mind a ketten normálisak vagytok. A gyerek ebben a korban van, ilyenkor ilyen kvázi mind. Ilyenkor próbálgatják a határokat. Te pedig úgy gondolom jól reagáltad le.
2017. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Helyesen cselekedtél. Ez nagyon jó módszer. Hogy ha ilyet csinál, máskor is tudatosítsd benne, hogy nem szabad, mert ezzel megbánt másokat, és ilyenkor nagyon rossz nekik.
2017. ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
És te hány éves vagy (hogy ennyire nem tudod, hogy igen, így működnek a gyerekek)? ;-)
2017. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Azért irtam ki ezt a kerdest mert azt hallom vissza az anyamtol hogy nem az enyem a gyerek tehat ne akarjam nevelni, nekem el kellene kenyeztetnem stb stb. Elbizonytalanodtam hogy jol csinalom-e es ez az oldal arra van hogy kerdezzunk, tehat hagyhatjuk a szemelyeskedest, kedves utolso. Valoszinuleg ha majd netan lesz egy sajat azt maskepp fogom megelni de szeretem ezt a kissracot annyira hogy vele se szeretnem elszurni az egeszet.

Megegyszer koszonom a valaszokat.

2017. ápr. 26. 00:04
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem, miért várja el tőled, hogy elkényeztesd és mindent megendedj, elnézz neki. Amit csináltál, abban semmi hiba nincs. Ha épp veled van a gyerek, neked kell szót fogadnia. Ha anyuka szerint nem szólhatsz rá, én a helyedben többé nem vigyáznék rá egyedül. Ez azért nem így működik. Nincs semmi baj szerintem a gyerek viselkedésével, a picik ezt csinálják, de ha azt mondod, nem, akkor szót kell fogadni. Inkább bőgjön, mint pl kifusson a kocsi elé, mert nem fogad szót.
2017. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!