Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem ajánlottam be egy jó...

Nem ajánlottam be egy jó munkahelyre a külseje miatt. Tényleg akkora bűn ez a részemről?

Figyelt kérdés

Unokatesvérem már egy ideje állást keres és segíthettem volna neki bekerülni egy nagyon jó helyre, de nem tettem. Emberileg nagyon szeretem és tudom, hogy maximálisan neki való lett volna ez a munka, mert kratív és nagyon jó a stilusérzéke, viszont hogy őszinte legyek nem akartam magam leégetni vele. Nem egy visszafogott lány és a teste 90%-a szét van tetoválva, fülltágítós, még az orrában is van ilyen gusztustalan karika. Ha beajánlottam volna se hiszem, hogy ilyen extrém külsővel megkapta volna a munkát akkor minek járatta volna le magam miatta?

Megtudta, hogy valójában nem is tettem semmit azért, hogy legalább interjúra behívják és most nagyon haragszik, keresztanyu és nagyszüleink is.A szüleim meg a húgom szerint is egy "dög"(?) vagyok.

Nincs bűntudatom és szerintem teljesen jogos, hogy más miatt nem égetem le magam a saját munkahelyemen és az ismertségi körömben.

Szerintetek nem ez a normális? Miért tőlem várják, hogy segítsek, ha ők sem teszik egyébként?


2017. jún. 20. 15:14
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
99%

Kicsit nekem ellentmondó, hogy "emberileg nagyon szeretsz" valakit, azt gondolod, hogy "jó a stílusérzéke", de közben olyanokat írsz róla, hogy "gusztustalan".


Ugyanebbe a sorba illeszkedik, hogy nem voltál képes megmondani, hogy nem tudsz segíteni neki. Pont olyan álszent módon írsz róla, ahogy elhitetted vele, hogy segítesz, de nem tettél semmit.


A személyiségfejlődés csúcsára még nem értél el, majd egyszer. Most mondjuk kezdhetnél azzal, hogy bocsánatot kérsz tőle, őszintén.

2017. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Az lett volna fair, ha a munkahelyeden mindezt elmondod. Hogy jó munkaerő, kreatív, tehetséges, alkalmas teljesen, arra számítsanak, hogy nem hétköznapi külsejű, de egyébként kezeskedsz érte, és legalább hívják be, beszélgessenek vele, hátha meggyőzi őket is. Így nem lett volna ciki senki előtt, a munkahelyed tudta volna, mire számítson, az uncsid kapott volna egy esélyt.
2017. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Nem ő a gusztustalan, hanem a disznókarika az orrában! :)


Tudta, hogy nem igazán akarom besegíteni a helyre, de nagyon erőltette így azt mondtam, hogy majd megpróbálom. Szóval semmi konkrétat nem igértem neki.

2017. jún. 20. 15:22
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
De, azt ígérted, hogy megpróbálod. És nem tetted.
2017. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Az a gusztustalan, hogy hazudtal neki.

Miert nem mondtad meg neki, hogy jo lenne a munkara, de ilyen kulsovel nincsenek ott, igy nem teszed.

Tulajdonkeppen nem is ertem miert irtad ki a kerdest. Te meg vagy gyozodve, hogy igy jo ahogy van, lelkiismeretfurdalasod nincs, akkor minek potyogtessunk itt?

2017. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha erőltette, akkor meg kellett volna mondani, hogy bocsi, komoly helyen dolgozom, itt nem kultiválják az ilyen külsőt, engem is kellemetlen helyzetbe hozna, ha vki ilyesvkit ajánlanék be, ezért légyszi, ne erősködj. Nem kummantani azzal, hogy megpróbálod, mert ezzel hazudtál, és EMIATT jogosan neheztelnek rád.
2017. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%
Jajh...dolgoztam több helyen külföldön (mérnöki munka stb.), nem egy ilyen "extrém külsejű" kollégám volt, aki jól végezte a dolgát és senki nem ütközött meg a küllemén. Mondjuk ehhez kell némi intelligencia is.
2017. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
11%
Felesleges téged ekézniük, ilyen külsővel max. tetoválószalonba veszik fel. sok az agyatlan, aki arcoskodik meg puffog, hogy márpedig ő tetováltat, senki ne szóljon bele. Itt az eredmény. jól pofára esett, megérdemli a hülyéje!
2017. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem szemétség volt. Ha már megígérted, legalábbis nem mondtad hogy nem teszed, akkor illett volna legalább megpróbálni. Szerintem semmi baj nincs az extrém külsővel, az én nőgyógyászom is agyonig van tetoválva, felnyírt, zselézett haj stb..mégis az egyik legjobb szakember, és lehetetlen hozzá bekerülni annyian járnak hozzá. A külső és a szakértelem két külön dolog.


De kívánom neked, hogy mikor neked lesz szükséged az ő segítségére, csak ígérgesse de tojjon a fejedre..csak akkor fogod megérteni milyen gerinctelen dolgot tettél.


Nem azzal van a baj hogy nem tetszik a kinézete, nem lett volna kötelességed felajánlani a segítséged, de ha már megtetted, akkor ciki feneket csinálni a szádból, mint te tetted. Igazuk van a családtagjaidnak, a rokonod helyében többet nem keresném a társaságodat.

2017. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
86%

Sőt, egyszerűen azt is mondhattad volna, hogy egy komoly munkahelyen nem működik az ilyen mutyizós sógorkoma-veddmárfelarokontis módszer, így csak többet ártanál vele, mint használnál.


Lehet, hogy ez sem igaz így, de még mindig kevésbé gáz, mint megígérni a segítséget (akkor is, ha erőszakolták, a végén te mondtad ki, hogy igen, megteszed) aztán elsunnyogni.


Szóval nem azért vagy dög, mert nem segítettél. És az, hogy mások is dögök, az nem ment fel téged semmi alól.

2017. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!