Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meghívjuk keresztelőre illembő...

Meghívjuk keresztelőre illemből, ha nem is szeretnénk?

Figyelt kérdés

Egy rokonom élettársáról van szó.

Amiért nem szeretnénk meghívni: alkoholista, már délelőtt iszik, mindig ő kell hogy a középpontban legyen, és én az igazi családtagjaimmal, rokonaimmal szeretnék foglalkozni, nem egy piás, viselkedni nem tudó, link alakkal. Minden látogatáson, mikor elmegyünk, csak róla van szó, csak ő beszél, pedig a rokonomnak nem is szerelme, csak úgy élősködik rajta. És mindenhol rettentően leégeti az embert.

Viszont együtt élnek, tehát udvariatlan lennék, ha kijelenteném, hogy ne jöjjön. Most azon gondolkodom, rokonom jelenléte és a vele való békés kapcsolat megér-e ennyit, ha esetleg így el sem jönne, mert nagyon hozni akarja, erre már célozgatott.

Mert ha gáz lenne, elküldenénk, az biztos, de attól még mindenki emlékezne. Nekünk fontos a keresztelő, nagyon készülünk rá. A rokon nő pedig az én keresztanyám, szóval sajnálnám, ha nem lenne ott.

Mit tegyek? Tényleg nem tudom, és nagyon szeretném, ha jól sikerülne a kicsi keresztelője.



2017. júl. 23. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát végigolvasva az írásod ez úgy szívás, ahogy van. A keresztanyádnak nem lehet értelmesen lemagyarázni, hogy az élettártát nem látjátok szívesen a keresztelőn?

Nyilván ha egyedül menne, ebből köztük lenne konfliktus, ha együtt mennének, az nektek lenne kellemetlen, ha meg nem hívnátok meg, az mindenkinek kínos helyzet. Nincs jó döntés, csak kisebb rossz, nektek kell mérlegelni, melyik az.

2017. júl. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Beszélj keresztanyáddal. Talán meg tudja győzni, hogy pár órát ne igyon, aztán ha hazamegy, bepótolhatja
2017. júl. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy alapoz otthon, mielőtt elindulnak? Ha ez elkerülhető, egyszerűen ne legyen alkohol a keresztelőn, csak alkoholmentes üdítők, kávé, aztán majd iszik, mikor hazamennek. Ha mindenképp kellemetlenkedne, beszélj keresztanyáddal, hogy mi a probléma. Ha értelmes, megérti, ha makacskodik, akkor nem kell őt sem meghívni.
2017. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy alapoz otthon, az szinte biztos, gyakran kezd reggel ivással, ezt többször láttam már. A keresztelő alkoholmentes lesz, de így is emiatt nagyon tartok a cirkusztól. Nem tud viselkedni egyáltalán a csávó.
2017. júl. 23. 19:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Még azt is hozzá kell tenni, hogy az én rokonságom az illető piás férfit senki otthonában nem fogadja, így a keresztanyám alig várja, hogy hozhassa valahova.
2017. júl. 23. 19:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen emberrel nem lehet kibabrálni: ha nincs pia, akkor is lesz, mert visz magával! Nem tudsz négyszemközt beszélni keresztanyáddal? Kérd meg, bírja rá az élettársát, hogy minimum fél napig tegyen már úgy, mintha értelmes és ember lenne!

Vagy ne várja el, hogy egy ismerős miatt szégyenkezzen a rokonság többi része. Kérdezd meg, neki hogyan esett volna, ha egy egoista részeg disznó rontotta volna a közhangulatot ott, ahol az ő gyermekét tartották a keresztvíz alá. Csak megérti, hogy nem akarod a haragot, de nem szalonképes az élettársa ! Viszont annak tökéletesen mindegy, azon a dátumon éppen hol issza féleszméletlenre magát, kiket traktál a fél életével.

Keresztelője a gyereketeknek egy lesz : csináljatok az élettársnak néhány fotót! Így ő is látja két delírium között, milyen egy kultúrált rendezvény és a keresztelőn is meglesz a nyugi.


Ami a lényeg: jó egészséget a kicsinek és a szüleinek is! :)

2017. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hívnám őket így. Sértődjenek meg, ha akarnak, a keresztanyád jobban megválogathatná, kivel jön össze.
2017. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok ünneprontó lenni, de ha ennyire képtelen lenne a keresztanyám a belátásra, és ennyire összenőttek, bizony én a keresztanyámat sem hívnám el.

A hétköznapokon sem látják szívesen az élettársat sehol: most épp egy ilyen ünnepet akarnak szétbarmolni? Na, ne!

Mondd meg keresztanyudnak, hogy szívesen látod őt, de csak és kizárólag az élettárs nélkül. Majd megbékülnek a maguk kenyerén. Ha nem, úgy is jó.

Küldenék én az ilyen élettársnak egy egész napra elegendő metilalkoholt, csak ne jöjjön!

Sztem mérlegelj: vagy elbaltáztok egy családi rendezvényt, egy soha vissza nem térő, megismételhetetlen alkalmat egy emberállat kedvéért, vagy a sarkadra állsz és jól döntesz.

Ha még mindig vacillálsz: kérdezd meg a meghívottakat, ők szívesen jönnek-e akkor is, ha jópofit kell vágni egy ilyen alakhoz.

Ha számomra a kicsi keresztelője, a család, a vendégek nyugalma, a jó hangulat fontosabb és NEM akarom lealázni magam hasonló szituban , akkor bizony NEM is lenne kérdés, hogy az élettárs meghívatik-e. Olyasmiből csinálsz gondot, ami NEM az!

2017. júl. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ILLEMBŐL ?

Hol írják az illemtankönyvek paragrafusai, hogy a vendégségbe hívott ismerősöket, barátokat, távoliaktól az egészen közeli rokonokig mindenkit, a gyermeked édesanyját és a gyermekedet meg kell alázni, mert előrébbvaló egy ilyen huszadrangú szeszkazán? Ilyen esetben ( nagyon) nem illem kérdése, ünnepet akarsz-e, szép emléket, vagy igazodni egy selejtes fehérjehalmaz fél napjához.

Jómagam a legszürkébb hétköznapokon sem engedném a kerítéshez közelíteni az effélét, nem hogy "vegyüljek",

rákényszerítsem a szeretteimre az ilyen alakok elviselését.


Van egy igen hasznos HATÁRozószó: EDDIG és NE TOVÁBB!

Úgy vélem, ezt mielőbb meg kell tanulnod jókor jó időben alkalmazni, ha ti akarjátok a családi békét fenntartani és magatok felelősségteljes életét alakítani, nem ilyenolyanamolyan "illegális bevándoroltakhoz" mérni magad, a nagybetűs életet, a családodon belüli egyetértést. Ha a továbbiakban a keresztanyud nélkül, akkor úgy! Rangsorolnod kell, nem illemtankönyv szerint megfelelni azok előtt is, akik arra méltatlanok.

Sok-sok boldogságot, teljen mindig szeretetben, egészségben: Úgy legyen!

2017. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Végül úgy döntöttünk, hogy nem hívjuk meg, és következő adandó alkalommal közölni is fogjuk ezt. Ha a keresztanyám így is eljön, neki örülni fogunk, ha nem, akkor sem kötelezhet, hogy olyat engedjünk be, akit nem akarunk.


Még nem kerültem ilyen helyzetbe, fél éve élek külön, szóval még szokom, hogy én is döntök ilyen helyzetekben. De megerősítettetek, hogy jó az elgondolásunk.

2017. júl. 23. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!