Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha lett egy "nevelő"apád,...

Ha lett egy "nevelő"apád, akinek van egy fiatal fiútestvére de ők csak fél-testvérek (apai ágon), viszont a nevelőapád és az édesanyádnak van egy közös gyerekekük, aki neked a féltesód, az akkor a nevelőapádnak a féltestvérének a félunokahuga, ugye?

Figyelt kérdés
A baj ott kezdődik, hogy akkor most a nevelőapám fiatal (velem egyidős) féltestvére - és köztem rokoni kapcsolat van-e amiatt, amiért van egy közös családtagunk ( aki nekem a féltesóm, neki pedig a félunokahuga ) mégha a vérvonal nem is köt össze minket? :-/

2017. júl. 25. 03:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A nevelőapád veledcegy idős?
2017. júl. 25. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neeeem!!! A nevelőapám féltestvére velem egyidős. :-)
2017. júl. 25. 04:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyilván van rokoni kapcsolat, de mivel ezt amúgy is szerzett rokonságnak nevezik, nem számít -már ha a kérdés arra vonatkozik,hogy lehet e vele párkapcsolatod
2017. júl. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem vagytok rokonok. A nevelőapáddal sem. Van közös rokonok ( a testvéred), de ti nem vagytok azok.
2017. júl. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a felmenőd, nem felmenőd leszármazottja, nem vagytok rokonok. Csak a féltestvéreddel.
2017. júl. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést! :-)))

Nem találtam sehol az interneten, ahol utána tudtam volna járni annak, hogy ilyen helyzetben most ez milyen rokoni kapcsolatot alakít ki, ha egyáltalán kialakít.

2017. júl. 25. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet? Összejöttetek...?
jan. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!