Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Élősködő rokont hogy lehet...

Élősködő rokont hogy lehet leépíteni?

Figyelt kérdés

Az alaphelyzet a következő: két testvér örökölte a szülői házat, a korábbi öröklési dolgokból adódóan az egyik félnek nagyobb a tulajdonjoga, mint a másiknak.

A nagyobb joggal rendelkező testvér fizeti a számlákat a ház után, egyeztet a szomszédokkal, de messze lakik, személyesen gondoskodni nem tud.

A kisebb joggal bíró testvér nem dolgozik, így ráér, egyszer csak elkezd lejárni a házba. Átrendezi, kidobálja a régi dolgokat, újakat vásárol, bekötteti a telefont-tv-t, ilyenek. Zárat lecseréli, de végül többszöri kérésre ad kulcsot, számlákat továbbra sem ő fizeti, csak amit ő kötött be, de szinte 7/7 lent van, egész családját, kutyát-macskát-egyebet lecuccolta, nyaralónak használja a házat.

Az első testvér szintén nyaralni ment volna le a saját családjával, egy hónappal előre szólt, de az utolsó pillanatban a másik közölte, hogy mit képzel magáról, ők már lent vannak, ne akarjon lemenni, meg a családja amúgy sem vér szerinti, ne is vigye őket oda.

Fő érve, hogy ő jár le folyton a házba, ő sokkal többet tett érte, a másik félnek nincs joga, tulajdoni arány ide vagy oda. Újabb zárcsere fenyegetőzés, ordibálás, stb.


Mégis, mit lehet kezdeni ezzel a testvérrel? Rendőrt nem lehet ráhívni, mert neki is van tulajdonjoga, nem fogják kipaterolni.

A nagyobb joggal rendelkező testvér a kevésbé vehemens, hiába megy le, nem tudná elérni, hogy takarodjon onnan családostul a másik.

Jogász... nyilván az a megoldás, de ennek mi a menete? Ügyvéd kell? Vagy elég egy közjegyző, felszólítani? De mire lehet felszólítani? Pénze nincs kivásárolni a másikat, eredetileg is ezért lett elvetve a dolog. Eladni meg nem akarják a házat.

Vagy fel lehet ilyenkor jelenteni? De mire, ha mindkettőnek van tulajdonrésze?

Van valami egyéb opció esetleg? Hogy lehet egy ilyen önző emberrel szót érteni?


(Én egyik testvér sem vagyok, egyéb családtag, közvetlen közelről látva a szitut. A szülők forognának a sírjukban, ha tudnák, mi folyik itt... Szeretnék segíteni, de nem tudom, hogyan, közvetlen beleszólásom nincsen.)



2017. aug. 7. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alap az lenne, hogy megegyeznek előre, ki mikor megy oda, hiszen tervezni kell, szabadságot kivenni, stb. Rezsit felesben fizetni. Minimum szólni a másiknak a házzal kapcsolatban, bármiről.


De ha ennyire nem tudnak megegyezni, akkor mégiscsak meg kellene fontolni a ház eladását, vagy kérni a tesót, hogy fizesse ki a részét, vegyen fel hitelt, vagy akármit.


Nekem biztos nem kellene egy ilyen közösködés, ahol én fizetek, a másiknak meg joga van mindenre. Hogy sose tudnám, milyen meglepetés ér, amikor oda megyek. Na, nem.

Még ha érzelmileg kötődnék is, megpróbálnám elengedni, túllépni rajta, és kérni a részem.


Meg kell érteni, hogy nem mindenki alkalmas a közösködésre.

2017. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tesó használja a házat, akkor fizessen bérleti díjat a másiknak a tulajdonjogával arányos összegben. Ja, és fizesse a teljes rezsit.


Ha ez nem megy, akkor kérni kell a tulajdonjog megszüntetését. Egy jó ügyvéd tud ebben segíteni.

2017. aug. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Adjátok el, és akkor nem lesz vita. Felesleges ragaszkodni egy házhoz, ha csak gondokat okoz.

Egyébként meg igenis menjél le, amikor jelezted, menjél be, aztán majd csak elmennek, ha kényelmetlen lesz nekik. Ne legyél ennyire engedékeny.

A fizetendő dolgokat pedig rendezzétek, írjatok róla hivatalos papírt, hogy ki, mit fizet. Miért fizetne az egyik fél többet? Előre osszátok be, hogy ki mikor megy.

Nekünk van egy olyan nyaralónk, amit 4 család használ. Előre megtervezzük, hogy ki, mikor megy. Soha nem volt még veszekedés. Pedig még csak közeli barátok sem vagyunk, csak ismerősök.

2017. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hazat elad. Mindket fel megy a penzevel ahova akar...
2017. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, akinek a nevén van a közmű és fizette eddig a rezsit, az szépen besétál a szolgáltatókhoz, hogy nem használja az ingatlant, kössék ki a vizet, villanyt, stb. Utolsó csekket rendezi, aztán kézcsókom.

Aztán keres egy ügyvédet, hogy a közös tulajdon megszüntetése hogy zajlik. Innentől elég az ügyvéden keresztül kommunikálni, nem gond, ha kicsit töketlen.

El kell adni az ingatlant, a másik testvérnek elővételi joga van, de ez sokat nem zavar.

Most jó áron mennek az ingatlanok!


Ilyen rokonnal nem szabad közösködni! Csak rosszul jártok anyagilag is, meg a végén ti lesztek a szemetek. Akkor inkább egyszer vállaljátok be, hogy tényleg szemetek vagytok, de anyagilag jól jöttök ki. Onnantól szólni se kell ilyen gyökerekhez.

2017. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
ha tutyimutyi a nagyobb tulajdonjoggal rendelkező, akkor bizony verőember kell
2017. aug. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Félreérthető voltam: a házhoz a kisebbik joggal rendelkező testvér ragaszkodik. Eredetileg is arról volt szó, hogy el lesz adva, az elhunyt szülő már életében készült rá, több vevő is lett volna.

Először közös döntés volt, aztán elkezdtek tőle visszalépni. A többségi testvér meg azért bólintott rá, mert az eredeti terv az volt, hogy majd ő ki lesz fizetve az örökségből, ha lezajlott minden ezzel kapcsolatos procedúra.

Aztán az örökséget másra költötte a testvér, a lakás meg így "lógva" maradt. Kb fél évig tartott ez, utána kezdett a kisebb joggal bíró testvér így lejárni, és így mostanra tetőzött ki a dolog.


Ügyvédhez ez hova tartozik? Családjog, mert örökség? Vagy ingatlanjog az eladás miatt? Milyen összegekkel érdemes számolni, mennyibe kerülhet egy ilyen hajcihő?


Itt inkább az emberi tényező a legrosszabb, a marakodás, meg a szülői örökség elherdálása. :(

2017. aug. 7. 12:10
 8/12 A kérdező kommentje:
Illetve, ha azt mondja, hogy nem fizet, mert nincs pénze/nem akar, akkor mit lehet tenni? Rá lehet kényszeríteni az eladásra?
2017. aug. 9. 19:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a tudatos cselekvésnek a neve: eltulajdonlás.

Jó ügyvéded legyen!!!

2017. aug. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es, nem eltulajdonlás hanem elbirtoklás, és az kicsit mást jelent, semmi köze a szituhoz. De egyébként igazad van, ügyvéd kell ide, ő majd megmondja merre tovább.
2017. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!