Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyukam alkoholista volt, en...

Anyukam alkoholista volt, en is az leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Edesanyam es az o anyukaja es apukaja is alkohol fuggoseggel kuzdott, sot anyukam fiu testvere is. Anyukamnak mar sikerult kilabalni belole jo par eve, de mindig elmondja hogy amikor fiatal volt es latta az anyjat h alkoholista mindig azt mondta es gondolta hogy o sose lesz az. Kesobb megis alkoholista lett es alkoholba folytotta a banatat.

Aggodok emiatt, nekem is egesz gyerekkoromban ivott anyukam csakugy mint az o anyukaja. Ez oroklodo hajlam? En is ugy gondolom hogy sose leszek az, de elgondolkoztat hogy anyam is igy velekedett anno.


18eves koromig egy korty alkoholt sem ittam eppen ezert, mindig vissza utasitottam, osztalykirandulasokon meg mindenhol, majd egyszer a szalagavato afterpartyn mikor tartottam a poharam hogy narancslet ontsenek bele (mert akkor is ugy veltem hogy en nem fogok meg akkor se inni) ontottek bele vodkat is es ugy voltam vele hogy usse ko akkor megiszom.. Nem rugtam be nagyon aznap este, nem vagyok az a dolongelos reszeg, csak epp annyit iszok hogy meg jobbkedvuen tancoljak es enekeljek :D

Azota ugymond "rendszert" csinaltam belole, ha elmegyunk bulizni havonta 1-2 alkalommal olyankor szoktam alkoholt inni, de egyebkent egyedul sosem ittam es nem is jutna eszembe, sot csak akkor van kedvem inni ha utana megyunk is valahova bulizni, kulonben nem latom ertelmet hogy berugjak es uljek egy padon vagy ugy beszelgessek a barataimmal stb...


Nagyon felek hogy nehogy en is alkoholista legyek idosebb koromra, mi lenne erre a megoldas hogy ezt kikuszoboljem? Vonjam meg magamtol teljes mertekben az alkoholt es ne igyak inkabb eletem vegeig? Egyebkent nem izlik az alkohol soha, csak vodkat szoktam inni vagy pezsgot azon kivul semmi mast mert mindnek kegyetlen rossz ize van, csak a hangulat kedveert iszok bulikban. De ha ez megnoveli az eselyet annak hogy kesobb alkoholista legyek akkor inkabb nem megyek tobbe bulizni se es meg egy koktelt se fogok meginni soha mert nem akarok olyanna valni mint ok voltak...



2017. aug. 7. 11:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
18%
Nincs mese,te is alkoholista leszel.
2017. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%
Ez egyedül csak rajtad múlik, hogy alkesz leszel, vagy nem......
2017. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%
Fejben dől el. Ha nem akarsz inni, akkor nem iszol. Egyébként meg csak elfelejtenéd a problémákat a piától, de attól még nem oldódna meg semmi. Szórakozásból lehet inni egy keveset néha, de hosszú távon, szinte minden nap inni, az már betegség.
2017. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Persze ezeket tudom hogy nem oldja meg a problemakat stb

Lehet hulyen fogalmaztam a kerdesben, de anyam is tudta hogy nem oldja meg a problemakat csak amig reszeg addig nem gondol rajuk, es tudta hogy ez rossz ut, nem is akart raterni megis vegul igy tortent.

2017. aug. 7. 11:54
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Az aggodalmad valós.


Bulis ivászattal egyetértek.

Félni attól kell, hogy amikor jön egy lelki hullámvölgy az életedben, depresszió pl, akkor mit teszel.

Ha alkohollal próbálod elnyomni a rossz érzéseket, akkor meg fog történni a legrosszabb!


Érdemes TUDATOSAN élned.

Egyrészt magával az alkoholizmussal. Wiki cikk jó kiindulóalap.

[link]

És különböző függőségek kialakulásával legyél tudatos!

Így észreveheted, hogy mi az, ami már beteges, kerülendő.


A másik pedig tényleg az lenne, hogy el tudd kerülni a nagy válságokat, depressziót, vagy ki tudj lábalni belőlük pótcselekvések nélkül.


Sajnos potenciális veszélyben vagy, rossz viselkedésmintákban nevelkedtél :( bármikor jöhet egy olyan szakasz, amikor elvesztheted a fejed, és akkor bármi történhet. Figyelj magadra, tudatosan!

És akkor igazi élvezeti cikk maradhat számodra az alkohol! 😊

2017. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 hollófernyiges ***** válasza:
Csak rajtad múlik. Nem kell absztinensnek lenned, nyugodtan ihatsz pár koktélt vagy melegben fröccsöt; a lényeg, hogy ne idd magad részegre és ne csinálj belőle rendszert, vagyis maradjon az max heti-kétheti egy alkalom. A rossz példa meg ott van előtted elrettentésül.
2017. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
60%

a ritkán ivó is lehet alkoholista.

nem azt mondom, hogy ne járj bulizni, de ha csak alkohol fogyasztásával tudod élvezni, tudsz szórakozni, az remélem nem csak számomra jelez valamit.

2017. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Nekem apám alkoholista. És semm ittam emiatt sokáig, de rájöttem, hogy nem ezen fog múlni. Ahhoz, hogy alkoholista legyél, neked kell eldönteni azt, hogy iszol-e minden nap. Az elején tisztában vannak vele, hogy mit csinálnak.
2017. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Nekem a pszichiáterem mondta hogy ha az egyik családom vagy a rokonomban van alkoholizmus, hamarabb lesz az ember függő bármitől. Tehát... apum alkoholista, anyum részéről a szülei, szintén apum részéről a papám az... Meg a bátyja is. Nővérem drogfüggő volt, bátyám cigifüggő, egyedül én nem vagyok függő semmiben. Szeretek inni mármint sört meg piát, de ritkán iszom, és évente 2x és egyáltalán nem érzem hogy az lennék. Nem félek ettől, mert nem is bírja annyira a gyomrom és nem szeretem annyira.
2017. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Nagyapám alkoholista volt, apám alkoholista volt (ezért ment tönkre a családunk), és a bátyám sem veti meg a piát...

Fiatalabb koromban velem is megesett, hogy megvettem a literes bort a bótban, oszt mire az ucca végére értem, már semmi sem vót belőle... meg ketten támogattak haza házibuliból, és 5 méterenként rókáztam (az sem a fantától volt).

Aztán idősebb lettem, megismerkedtem egy nővel aki már 5 éve a feleségem, összeköltöztünk, megszületett a kisfiunk, ... és már kb. 5-6 éve olyan szinten nem iszok, hogy egyszer kaptam két doboz prémium sört névnapomra, és 10 hónappal később az asszony vágta ki a hűtőből... szilveszterkor iszok pezsgőt, meg egy évben egy doboz citromos sört és ennyi. Főleg, miután a fiam megszületett, és sokszor egyedül voltam vele, ott nem lehet részegen fetrengeni.

Másrészt én mindig agyalok valamin, programozok, honlapot készítek, a vállalkozásom építem, stb., ezeket nem lehet hatékonyan csinálni akkor, ha az ember illuminált állapotban van. Amúgy is jobban szeretem, ha tiszta a tudatom.


Szóval, ezzek csak azt akarom mondani, hogy a döntés a te kezedben van. Való igaz, hogy alkoholista szülőnek nagyobb eséllyel lesz alkoholista gyereke, de ez egyáltalán nem predesztináció, és ezen kívül még sok tényező szerepet játszik abban, hogy ki lesz alkoholista, és ki nem. Az jó, hogy érzed ezt a problémát, és az is jó jel, hogy magadtól nem szokott eszedbe jutni az ivás.

Gondolom azt tudod, hogy nem az az alkoholista, aki havonta 1x atomra issza magát, hanem aki naponta-kétnaponta, csak 1 pohárka (nem a mennyiség számít, hanem a rendszeresség). Vedd komolyan a dolgot, persze, néha lehet engedni, de sosé váljék rendszeressé, és akkor nem lesz gond :)

2017. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!