Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek mit lehet tenni...

Szerintetek mit lehet tenni az ilyen rokonokkal? Azon kívül, hogy minél messzebbre elkerülni.

Figyelt kérdés

A barátom családjáról van szó. Állandóan ellenem beszélnek a hátam mögött, elmondanak mindennek (okot nem adtam rá). Arra biztatják, hogy csaljon meg, hagyjon ott, mert "úgyis annyi nő van mint a rohadás", és hogy "meg kéne csinálnia még párat". Van olyan családtagja, aki meg is próbál csajokat beszervezni neki, miközben tudja, hogy együtt vagyunk.

Kiderült, hogy ilyenkor nem áll ki mellettem, nem azt mondja, hogy együtt vagyunk és nem akar mást, nem állítja le őket, hanem csak hallgat, vagy inkább azt mondja, hogy nem ér rá. Sőt, van amikor az apja engem szid, akkor csak helyesel neki. Ezek a dolgok nemrég jutottak tudomásomra, eléggé megdöbbentett. Mit kéne tennem? Mondjam neki, hogy válasszon köztem és a családja közt? Az szerintem nem megoldás, de jobb nem jutott eddig eszembe. De már arra is gondoltam, hogy miattuk ki kéne lépnem ebből a kapcsolatból, mert sosem fognak leállni.



2017. aug. 14. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Igen, az a legnagyobb gáz, hogy a barátod nem áll kimelletted.

Ennek tudatában, én elgondolkoznék, hogy kell-e nekem ez a kapcsolat, ahol a család ennyire semmi be vesz.


Ne haragudj, de nem jósolok nektek így nagy jövőt. Talán, ha elköltöztök a világ másikvégére, vagy legalábbis jó messzire... de akkor is találkozhat a barátod ilyen haverokkal, és hát szerintem az a minimum, hogy ha szeretem a páromat, akkor kiállok érte. Vagy nem?


Ez később se lesz jobb.

2017. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem áll ki melletted a barátod, akkor szakíts vele!
2017. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, ha számomra kiderülne, hogy a barátom egyáltalán nem áll ki mellettem, akkor nem azon gondolkodnék, hogy mit csináljak a rokonaival, hanem azon, melyik bőröndbe pakoljak.
2017. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Mióta vagytok együtt? Lehet, hogy csak megunta már, azért nem reagál semmit, ha amúgy is folyton csesztetik... Én legalábbis leszarnám, ha párszor már elomndtam volna a véleményem, de a többiek akkor is csak jönnek a hülyeségükkel.
2017. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kicsit több, mint 1 éve vagyunk együtt. A szemembe nem mondják, akkor a jópofizás megy. De van olyan rokona, akivel nem is találkoztam soha, és úgy is ellenem van.
2017. aug. 14. 11:11
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Honnan tudod, hogy helyesel neki? Szembesítsd az illetővel, mert ez így csak feltételezés!

Viszont ha igaz, akkor páros lábbal rúgnám ki a srácot! Ne miattuk, hanem a fiú miatt lépj ki a kapcsolatból, mert nem áll ki melletted!

2017. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Én is azt kérdezném:

1. Honnan tudod, hogy barátod hallgat, ill. helyesel?

2. Egyáltalán azt honnan tudod, hogy ilyet mondanak neki rólad, ha szemtől szembe megy a jópofizás?

3. Nem lehetséges-e, hogy akitől az információid származnak, valójában ő (vagy ő is) keveri a sz...t, és szimpla hazugság, hogy a barátod helyesel az apjának, mikor az szid téged. Ne feledd, hogy ha szét akarnak választani, akkor ennek leghatékonyabb módja, ha közétek vernek éket.


Ezzel együtt érdemes lenne beszélgetned a pároddal, hogy ezt hosszú távon hogyan kezelnétek: hajlandó lenne-e örökre megszakítani velük a kapcsolatot, hogy ne áskálódjanak? Ha nem, akkor arra idegileg te is, és a barátod is rá fogtok menni. Akkor legjobb volna elválni, és neked keresned egy olyan férfit, aki mögött nincs ilyen zűrös család, vagy ha igen, akkor megvéd előttük. Neki pedig egy olyan lányt, aki ellen a családja nem áskálódik (ha létezhet ilyen).

2017. aug. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Korábban anyja is mondta hogy helyesel nekik, és volt amikor telefonon hívtam és hallottam a háttérben ahogy ez a téma és semmit nem mondott rá.

És legutóbb amikor ő mondta hogy az anyja mit mondott rólam, és ott helyben szembesítettem is őket, akkor ő sem mondta azt az anyjának, hogy ez nem így van. Sőt, még tippeket adott az anyjának, hogy mikre kérdezzen rá nálam. Olyan dolgokra, amihez senki másnak nincs semmi köze, és nem értem miért kell bevonni egy harmadik személyt is, amikor egy kapcsolatnak 2 emberről kellene szólnia. Ja és csak azért mondta vissza nekem amiket az anyja mondott, mert szerinte "nem vagyok elég tökös" ahhoz, hogy erre rákérdezzek és kiálljak magamért. Ez persze nem igaz, csak nem értem, az ő rokonait miért nekem kéne leállítani? Főleg ha nem is nekem/előttem mondják a dolgokat.

2017. aug. 14. 11:40
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Valószínűleg azért nem áll ki melletted, mert felesleges lenne, csak kapná az oltást még jobban a családjától. Ha szeret téged az a lényeg, ne azzal foglalkozz, hogy ő a saját családját hogyan rendezi le, hanem azzal, jogy előtted hogyan viselkedik. Persze azt nem tudom hogy honnan tudod hogyan viselkedik, amikor éppen nem is vagy ott.
2017. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt, még tippeket adott az anyjának, hogy mikre kérdezzen rá nálam."


Nálam itt betelne a pohár. Ezek után egy percig sem maradnék vele.

2017. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!