Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az idióta rokonaim ingyen...

Az idióta rokonaim ingyen akarnak dolgoztatni csak azert mert munkanelkuli vagyok jelenleg, masnak is vannak ilyen visszatasszito rokonai? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
1 napot segitettem ingyen kemény fizikai munka de eleg is volt, jol megfajdult a hátam de egyebkent se vagyok senki ingyen munkasa, mikor megint hivtak vmi munkara mar nem mentem, ezek miert gondoljak azt hogy nekem semmi dolgom nincs?? van ezer dolgom nekem is legfobb feladatom allast talalni legrosszabb esetben kepzest van nekem eleg bajom a hulyeseguk nelkul is, azt az 1 napot is csak jofejsegbol segitettem ők viszont sose segitenek nekunk meg minek szakadjak meg ingyen akkor inkabb valami szar munkahelyen szakadok meg ott legalabb fizetnek is, bár fizikailag nem vagyok vmi jo allapotban de biztos meg lehetne szokni akkor legalabb lenne munkahelyem, ti mit gondoltok errol az egeszrol?? nem undorito??

2017. aug. 16. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, milyen munka, és hogyan kértek meg. Ha fát hordtál rokonnál, vagy építkezésben segítettél, és úgy kértek meg mint barátot, rokont, hogy segíts ha tudsz, akkor nem hiszem, hogy nagy dobra kellene verni ezt az egészet. Ha ténylegesen kihasználásról van szó, hogy pl kőműves vagy, és "ha már úgy is ez a szakmád, meg ráérsz alapon, meg biztos rokoni alapon pénzt sem kérsz, és gyere már mert lenne itt kőműves meló", úgy más egy kicsit. Ha erről van szó, akkor mondd azt legközelebb, hogy nem érsz rá és kész.
2017. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ja nehez ez igaz de attol meg nem fogok folyamatosan ingyen melozni azzal en nem vagyok elorebb azalatt az ido alatt inkabb dolgozok itthon magamnak vagy allast keresek es ha hivnak akkor megyek, az ingyenmelo raadasul kivesz belolem minden energiat mellesleg te se dolgoznal ingyen a napon egesz nap azt lefogadom.
2017. aug. 16. 13:35
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Vajon miért nincs munkád?
2017. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

"azt az 1 napot is csak jofejsegbol segitettem"


Ha annyira jó fej lennél, nem hánytorgatnád fel utólag azt, amit jófejségből tettél...

2017. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
1 nap az semmi, ne haragudj... Ha rendszeresen ezt csinálnák akkor ok, tényleg bunkók, de 1 nap...
2017. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem 1x2x belefér az ingyen munka a rokonoknak, de cserébe nekik is illene viszonozni a segitséget, ez így nem fair. Ha pedig rendszeresen igénylik a munkádat, akkor nyugodtan szóba hozhatod a fizut. Lehet csak szimplán parasztok és eszükbe sem jut maguktól.
2017. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem meg a munkaert jar a megfelelo fizetseg, es nem az a bunko aki ezt szovateszi, es nem akar ingyen dolgozni, hanem az, aki ezt a fizetseget megtagadja, masszoval ellop a masiktol egynapi munkabert.

Kerdezo, maskor ha ilyenre hivnak, valaszold azt, hogy nezzek meg tollas-e a hatad, es ha nem, akkor ne nezzenek madarnak.

2017. aug. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Legközelebb ha hívnak akkor mondd azt, hogy feketén jársz melózni napi 10-20 ezer forintért. Ennyiért nekik is elmész. Közben meg keresed az állást ezerrel.
2017. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
szerintem nem ingyenmunkát látnak benned, hanem segítséget. tudod, ha egy rokon megkér, hogy segíts neki, akkor illik. honnan tudod, hogy te mikor szorulsz majd egyszer rájuk. faterom is segít a rokonoknak/ismerősöknek munka mellett, néha már túl sokat is, de soha nem úgy tekint rá, hogy őt most aztán jól kihasználták. és igenis meg szokták hálálni valahogy. egy ebédmeghívás, nagy tábla csoki. az, hogy segítettél nekik rokoni alapon miért vonná magával azt, hogy kifizessenek téged, mint egy szakembert. valószínűleg padlót fognának, ha megtudnák, hogy te ezért pénzt kérsz. kissé öntelt és kapzsi vagy, nem gondolod?
2017. aug. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Hát itt sokak fejében nagy nagy baj van.

Munkanélküli,és?


Kinek mi köze hozzá?

Egyedül az kérhet tőle bármit is,aki eltartja,vagy segít neki anyagilag,más nem.


Sajnos én is tapasztaltam,hogy sokszor visszaélnek a segítőkészséggel.


Én pl több rokonomnak segítettem már ebben,abban.

Nem fizikai munkában,de az időm ment vele.

Gondolták biztos "ez úgy is rá ér".

Volt olyan rokonom,akinek én keretes pl lakást,bútorokat a neten,stb,mert nekik nincs netük,nem értenek hozzá,idősebbek.

Bezzeg a lánya,aki pl utána fog örökölni,nem tud segíteni ilyesmiben,mert terhes és nem ér rá a neten keresgélni.

Ha egyszer segítesz,utána többször is megkérnek,nem érzik hol a határ.

Nem tartozol nekik semmivel,az meg,hogy te nem dolgozol,munkanélküli vagy,semmi közük hozzá...

2017. aug. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!