Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Leblamál az egész családom....

Leblamál az egész családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Belefáradtam az örökös leszólásaikba. Tehát ez már minden napos,-étkezéseknél, vagy független témáktól eltérve a súlyommal piszkálnak. A nyáron híztam 5-6 kg-t, mivel elkezdtem dolgozni még egy munkahelyen és nem tudok lejárni edzeni , vagy elmenni futni. Tényleg reggel 6-tól sokszor este 10-11-ig dolgozom,mellette pedig szeptembertől tanulok. Nem is mentséget keresek rá, de itthon pont annak a helynek kellene lennie ahol az ember nyugalmat érezhet,nem pedig még az étvágyam is elmegy a kommenteléstől. Nekem sem tetszik,de ekkora önbizalom rombolást nem szeretnék. Hiába mondtam már el szépen, vagy sírtam, veszekedtem. Ugyanúgy,mintha szúrná a szemüket.

Megjegyzem a mostani "paramétereim" se vészesek. 156 centi vagyok 52 kg-val, előtte voltam 45-6… Ez a "gyarapodás" meg hát látszik, nem látszik ki minden bordám..


Valaki járt már így?


2017. aug. 23. 16:00
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mellékesen hozzáteszem, nem csak falakon belül történnek ezek a dolgok,-hanem ruha vásárláskor is. "Bele se férnél ebbe", az élelmiszer boltokra pedig nem is térnék ki..
2017. aug. 23. 16:03
 2/19 anonim válasza:
100%
Szerintem fordulj valakihez családon kívül, mondjuk mondd el egy olyan felnőttnek, akiben bízol, hogy nem érzed jólmagad otthoni környezetben a családod miatt. Hátha tud valahogy segíteni, mondjuk beszél a szüleiddel...
2017. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nagyszülők is ezt csinálják. Azért hónapokon át ezt hallgatni rossz,főleg hogy eladók előtt ,-vagy bárki is legyen ,szemrebbenés nélkül megteszik.
2017. aug. 23. 16:23
 4/19 A kérdező kommentje:
Tényleg nem fogják fel milyen önképet akarnak belém súlykolni és egy magam is sétálva az utcán kellemetlenül érzem magam. Régebben ez nem volt.
2017. aug. 23. 16:25
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Apukám is sokszor beszólt nekem. Mondjuk nálam igaza volt és nem 5 kiló hanem sokkal több. De akkor is nagyon szarul esett. Elmondtam neki hogy oké igaza van. Én érzem a legjobban nem kell felvilágosítani. De ha akarok én is beletudok kötni bárkibe. Megszólhatom őt mert nagy az orra és még sorolhatnám. Te is mond el nekik ezt és sorold fel a látható dolgokat. Anyu te megöregedtél, apu neked nagy az orrod mama te csak hallgas milyen ráncos vagy. Te szereted őket de mégse vágod minden nap az arcukba attól hogy látod. És ezt kéred te is. Ezt így vezesd le. Ha meg nem értik, akkor ha szól valaki akkor vágd oda hogy te meg hogy megöregedtél vagy milyen új ráncod van vagy de megereszkedett a bőröd. Sajnos ők fel sem fogják milyen sértő az ilyen. Sajnos vissza kell sérteni hogy vegyék a lapot. Te meg ne vedd ennyire a szívedre nem olyan sok ez az 5 kiló amit nem lehet majd orvosolni. Mindjárt itt a suli akkor majd egy kis edzést beiktatsz aztán karácsonyra visszáll a súlyod. Ez előfordul mindenkivel egyszer legalább.
2017. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Amúgy az egész család anorexiás, vagy csak te? Biztos leszólás? Pontosan mit mondanak?
2017. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mondtam már édesapámnak is hogy én sem emlékeztetem a több éves hasára,sem pedig az úszógumikra. A válasza az volt, hogy most akkora vagyok mint a ház, ha szülök egyet én nekem végem. Nem véletlen hogy a fiúk rám sem néznek. (2 éve nem járok senkivel,de nem ez végett) . Meg hogy ő fizikai munkát végez, "kicsivel nehezebb mint a tied." Az lehet de OKJ mellett meg 2 munkahellyel én is levagyok kötve. Étkezésekkor megjegyzi,amitől undorom támad, anya már szólt neki hogy itthon vagyok,hagyjon békén, -nem mintha nagyon kiakarna állni mellettem,de hozzáteszem beleszállok a családi kasszába. Meg hát "neki jól áll". Ő elkezdte, meg a nagyszülők, aztán anya sodródik,a kisebb testvérek meg elhallják..
2017. aug. 23. 17:50
 8/19 anonim ***** válasza:

Én meg örülnék, ha ennyi kg lennék...Kisebb vagyok, de ennél több kg-jú.

akkor nálam már mit szólnának?

2017. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem értem mi ez a beszólogatás,mint az általános iskolában. Az otthonnak olyan helynek kellene lennie ahol az ember elfelejtheti a gondjait,nem ahol még rátesznek két lapáttal.
2017. aug. 23. 18:14
 10/19 szántóvető ***** válasza:
100%
azért bántanak mert hagyod.rendezz verekedést,hajigálj székeket,borítsd fel a konyhaasztalt,dobálózz poharakkal tányérokkal stb-ami épp eszedbe jut.
2017. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!