Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan kérjek / fogadjak el...

Hogyan kérjek / fogadjak el segítséget az alábbi helyzet (ek) ben?

Figyelt kérdés

Van hogy közelebbi hozzátartozóim segítenek kisebb-nagyobb dolgokban (pl. bútorszállítás, szállás pár napra, stb.), vagy azért mert segítségüket kérem, vagy azért mert önként felajánlják, és ezzel nincs is semmi

gond, úgy gondolom.


Előfordult azonban már néhányszor, hogy egy-két segítőm egy-egy ilyen segítségnyújtást követően meglehetősen utasító és parancsoló módon lépett fel velem szemben mikor neki volt szüksége segítségre, mintegy jogot formálva arra, hogy ő velem tetszése szerint rendelkezzen. Ha pedig részemről a segítés nem úgy, vagy nem egészen úgy történt, ahogy az nekem "parancsba" lett adva, akkor ég és föld indulás következett és még én lettem hálátlannak megbélyegezve.


Kérdés: hogyan kérjek, ill. fogadjak el segítséget az említett személyektől úgy, hogy közben saját szuveneritásom legalább részben megőrizzem?


2017. szept. 9. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után én nem kérnék többet tőlük szívességet és én sem segítenék.
2017. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azert a masik fel allaspontja is erdekelne, vagy leirhanal egy esetet reszletesebben.


Igy csak annyit lehet mondani, hogy ne fogadj el segitseget - vagy vigyel egy talca sort, azt kapjak cserebe.

2017. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Önérzetes ember ezek után tőlük nem fogad el segítséget.

Én pl nem is ajánlok fel ilyesmit olyannak, akinek nem segítek szívesen és önzetlenül.

2017. szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Magamtól én is csak ennyire jutottam, de ezzel a problémát sajnos csak megkerülöm, meg nem oldom. Mindenesetre a tálca sör nem rossz ötlet. Köszönöm a hozzászólásokat!
2017. szept. 23. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!