Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi lenne a legjobb megoldás?...

Mi lenne a legjobb megoldás? Édesanyám elfogad, de mégis rossz neki.

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, már évek óta biztosan tudom, hogy a saját nememhez vonzódom. Édesanyám ezt teljesen elfogadja, támogatja, viszont mikor a családban kiderült, ők nagyon ellenségesen reagáltak, és azóta is folyton támadnak. Ez engem nem igazán érint, mondjanak csak amit akarnak, külföldön dolgozom és csak látogatóba járok haza, nem is beszélek velük. Viszont anyámat nem hagyják békén, valahogy mindig keresztbe tesznek neki, vagy a munkahelyen, vagy a közvetlen környezetében. Elterjesztenek pletykákat rólam, és ez miatt szúrós szemmel néznek rá, volt, hogy ki is rúgták, mert persze ő megvéd engem, a pártomat fogja. Ráadásul a mamám vele él, ő is napi szinten dunnyog rólam, tudom, hogy az is idegesíti.

És hiába mondja mindig azt a telefonban vagy amikor otthon vagyok, hogy ő nagyon örül annak, hogy boldog vagyok a barátnőmmel, meg hogy mennyire szereti őt is, a szívem szakad érte. Azért néha mégis megtörik, és olyankor sír, mert azelőtt nagyon jó viszonyt ápolt a testvéreivel, a családdal, több barátnője volt, a munkahelyen is máshogy tekintettek rá. Csak rálegyint, hogy én ezzel ne foglalkozzak, vele minden rendben, de borzasztó lelkiismeret-furdalásom van. Már arra is gondoltam, hogy megkérdem, esetleg kiköltözne hozzánk, de nem tudom, ez mennyire lenne jó megoldás. Ő nem szeretne külföldre jönni hosszútávon.


Szerintetek mivel segíthetnék neki?



2017. szept. 15. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem kell segíteni neki. Ő jól csinálja és te is. Örüljetek egymásnak, nem tudok mást mondani. Ez így jó ahogy van.


Meg lássa, hogy jól vagy. Legyél magabiztos.

2017. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Anyukád helyesen cselekszik: kiáll a gyermeke mellett. Viszont a konfliktusok, amiket gerjesztenek a rokonok felé azt neki kell megoldani. Ugyanis, ha sikerül valamit kitalálnia, amivel a rokonokat helyre rakhatja végleg, akkor nem fogják többé piszkálni.
2017. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Példamutató anyukád van, nagyon szerencsés vagy.


Szerintem mindketten jól kezelitek. Ha az áskálódó emberek látják, hogy nem törtök meg, akkor ráunnak majd a témára. De szerintem anyukád kiköltöztetése nem rossz ötlet, én mindenképpen felajánlanám neki, ha nem is hosszútávra, akkor legalább egy kis időre, hátha lecsillapodnak addig a kedélyek.

2017. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok még. Az jutott még esembe, hogy esetleg azt lehetne mondani a rokonoknak, hogy tök rendben van, hogy ízlésük ellen való, egy azonos nemű kapcsolat, elfogadjátok. Csak ne rontsák el anyukád kedvét azzal, hogy ezt éreztetik. Olan ez, minthogy aki nem szereti a májat az OK, de ha cseszteti a másikat, hogy a gyereke miért eszik az nem. Mert semmit nem ér el vele csak rossz hangulatot kelt.


Azt kéne csinálni amivel jobb hangulatba hozzuk egymást.

2017. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Azt az egyet nem értem, hogy miért kellett ezt szétkürtölni az egész városnak?

Nem is élsz otthon, ezt teljesen diszkréten is lehetett volna kezelni.

Én is sajnálom anyukádat, de szerintem erre késő megoldást keresni.

2017. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztem ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel .Majd megunjàk és talàlnak más embert akit piszkàlhatnak.
2017. szept. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Okosabb lett volna, ha nem "derül ki" a családban, a kevésbé elfogadó emberek között. Így most anyukádat sem piszkálnák.
2017. szept. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!