Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a rokonok támogatásáról?

Figyelt kérdés
Néhány ismerősöm összeszólalkozott a témában. Kiváncsi lennék a ti véleményeitekre/ tapasztalataitokra is. Mellette vagy ellene vagytok? Illetve miért?

#tapasztalat #rokonok támogatása #tev véleményed
2017. okt. 3. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit bövebben kifejtenéd, mit akarsz tudni?
2017. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 acelsziv ***** válasza:
85%
Mi van?
2017. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az azért nem mindegy, hogy közeli, vagy távoli. Kifejthetnéd, szívesen válaszolok.
2017. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Olyan részegek?
2017. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Rokonom az édesanyám is, meg az a másodunokatestvér is, akit életemben vagy kétszer láttam. Nyilván nem mindegy, melyikről beszélünk.
2017. okt. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
A véleményem az,hogy menjenek a francba, mert nem érdemlik meg,hogy továbbra is áldozzunk pénzt rájuk, még egy szócskát sem kaptunk annyit sem,hogy köszi.
2017. okt. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez két dologtól függ:


1) Van-e pénzem/lehetőségem támogatni a rokont?

2) Megérdemli-e?


Nyilván a saját magam vagy közvetlen családom megélhetésem terhére nem tudok senkit támogatni ( nyilván kivételes esetben persze, ha nagyon-nagyon kell, le tudok mondani pár dologról).


Olyat sem támogatnék alapvetően, aki ártott nekem vagy a szeretteimnek. (Persze nagyon kivételes esetben, ha amúgy van miből, akkor lehet, hogy adnék, pl ha az illető gyereke beteg).


Pl. egyik nagynénémék nagyon sokat segítettek nekünk (amikor nehezen ment a szüleimnek, kisegítették őket pénzzel is, meg "csak úgy" beugrottak, és hoztak mondjuk gyümölcsöt), és amúgy is nagyon rendesek voltak, nem áskálódtak stb. Ők most nyugdíjasok, és elég nehezen élnek meg. Persze támogatjuk őket (szüleim is, tesóm is és én is). Nyilván a gyerekem szájától nem vonnám meg emiatt az ételt, de értük hoznék azért áldozatot. Szerencsére nem okoz gondot a dolog (ők amúgy nem is kérnek semmit, de örülnek mindennek).



Másik nagynéném meg pont az ellentéte ennek: ott tett keresztbe, ahol csak tudott. Ha épp nem tudott, akkor is beszólt mindenért stb. Na, ő pl nem érdekel, nem is tudom, mi van vele. Neki pl nem hiszem, hogy segítenék (nem is kért semmit szerencsére).

2017. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem támogatnám őket.


- sokszor álltam mellettük, amikor nekem kellett volna segítség, telibeszartak

- kaptak pénzt is, mikor megszorultak, azt meg elverték 15. cipőre (semmi szüksége nem volt rá az illetőnek), és 20. sálra.


A kedves "nincs pénzem" nagynéni próbált azóta kérni tőlem, de megmondtam neki, hogy nem adok. Oldja meg, de amit akkor adtam, azt a rezsibe szántam, nem arra, hogy abból vásárolgasson minden szart.

Felejtsen el innentől kezdve.

2017. okt. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem maximum 2 olyan családtagom van (anyukám és a testvérem), akinek hajlandó vagyok segíteni. Apám lehúzott egy csomó pénzzel, a párom családja szintén megkárosított minket nem kevés összeggel. Most, hogy ennek hatására mi kerültünk carba (soha nem kaptuk vissza a pénzeket), mindenki nagy ívben kerül minket, sőt! Párom "családjának" a szemszögéből mi vagyunk a legszemetebb emberek a Földön. Egyedül tesómra és anyukámra számíthatunk, ahogy ők is ránk, bármikor bármiben. A többiek meg tehetnek egy szívességet.
2017. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én több rokonomat támogattam, ingyenszállással, ellátással, tárgyi dolgokkal... néha pénzzel is. Aztán amikor én kerültem nehéz helyzetbe, és kértem a segitségüket, akkor nem értek rá... engem ez nagyon elkeseritett és elgondolkodtatott...
2017. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!